Projektowanie wnętrz

30 projektów wnętrz w stylu industrialnym

Projekty wnętrz w stylu industrialnym powstały jako rodzaj połączenia ciepłych rustykalnych i chłodnych skandynawskich stylów dekoracji wnętrz. Styl ten inspirowany jest industrializacją, która miała miejsce pod koniec XIX i na początku XX wieku. Styl industrialny niekoniecznie musi być zimny, wręcz przeciwnie, jak wszystkie inne style może służyć jako wytyczna w tworzeniu bardzo ciepłego domu. Styl ten odnajdziemy zarówno na skromnych strychach, jak i w bogato zdobionych, dużych luksusowych domach.

To coraz bardziej popularny rodzaj aranżacji, na który decydują się osoby młodsze. Osoby, które decydują się na ten ekstrawagancki rodzaj aranżacji, to osoby, które nie chcą nowoczesnego minimalizmu w swojej przestrzeni, chcą czegoś nowego i odważnie przekują swoje pragnienie w prawdziwe życie. Poza aranżacją wnętrz styl ten można zastosować również w aranżacji zewnętrznej. Na przykład, do uzyskania pożądanego efektu można użyć dużych kabli i żarówek. Świat ma ostatnio obsesję na punkcie renowacji starych magazynów, stajni, starych budynków przemysłowych i stworzenia bardzo przyjemnej atmosfery tych ruin.

Styl industrialny jest idealnie niedoskonały. Ściany z cegły, stalowe belki i pręty, beton, gołe instalacje, surowe drewno to podstawowe cechy tego stylu. Brzmi to pewnie bardzo zimno, ale jeśli dodasz do tego wazony i donice na kwiaty, skórzane meble lub meble z materiału tekstylnego, półki na książki i dekoracje, zasłony i tym podobne detale, uzyskasz bardzo ciepły kącik dla siebie i swoich bliskich . I oczywiście bardzo nowoczesny.

Metale takie jak nikiel, miedź, żelazo są nieuniknione w aranżacji tego stylu. Mianowicie, w czasach produkcji stali i żelaza na całym świecie, żelazo było szeroko stosowane, zarówno do produkcji zamków, jak i do budowy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, schodów, dachów i elementów nośnych. Dziś w domach na całym świecie używane jest kute żelazo.

Jeśli aranżujesz swój dom w stylu industrialnym, nieuchronnie musisz mieć jakieś dzieło sztuki na ścianie, lub wręcz przeciwnie jakiś zwykły plakat, a nawet ścianę, na której możesz wydrukować lub narysować na niej jakiś symbol. Skorzystaj z fototapety, ale nie zapomnij o kominku w salonie. Wszystko to przywróci Ciebie i Twoich gości do historii.

Spraw, aby Twoja sypialnia była minimalistycznie udekorowana tylko kilkoma detalami. Łóżko może być duże i wygodne niezależnie od tego, czy jest wykonane z formalnego czy nieformalnego żelaza. Szafka może być metalowa, podobnie jak w garderobie. Dzięki nowoczesnym elementom kuchennym ze stali nierdzewnej, kuchnia będzie najłatwiejsza do aranżacji. Wybierz płytki w swojej łazience lub kuchni w jednym kolorze, a masę fugową w kolorze przeciwnym. Nie przesadzaj z metalowymi detalami, ale sprytnie wykorzystaj kilka, które nadadzą Twojej przestrzeni nutkę glamour.

Wiele osób postrzega ten rodzaj aranżacji jako bardzo zimny. Jednak na zdjęciu widać, że jest to w rzeczywistości błędne przekonanie.

Przekształcanie opuszczonych starych budynków z wysokimi murami, przekształcanie stajni i magazynów, starych fabryk w dzielnice mieszkalne stało się bardzo popularnym trendem na całym świecie.

Jednym ze znaków rozpoznawczych industrializmu jest żelazo i stal. Żelazo jest szeroko stosowane i tutaj możesz zobaczyć, jak za pomocą żelaznych rur nadać swojemu domowi nutę ekstrawagancji.

Styl ten najłatwiej zastosować w kuchni dzięki nowoczesnej stali nierdzewnej, z której produkowane są sprzęty kuchenne.

Duże żarówki i metalowe meble można znaleźć w tym bardzo odważnym sposobie aranżacji mieszkań i domów.

Styl ten bardzo przypomina skandynawski styl industrialnego wystroju wnętrz. W obu stylach zastosowano drewno, żelazo, skórę i inne naturalne materiały.

Łyse instalacje, gołe ściany i surowe drewno, które wyglądają na bardzo przydatne i stare, są niezbędne w tym projekcie.

W tym projekcie nie trzeba ukrywać wieku budynku, ale za pomocą odpowiednich detali i mebli podkreślić wiek i ruinę budynku.

To bardzo odważna aranżacja ściany w przedpokoju lub salonie. Koła zębate są w rzeczywistości ramą lustra. Tak zaaranżowana ściana na pewno wraca do historii.

Ta półka z pewnością nie pozostawi obojętnym żadnego z Twoich gości.

Nogi stołu i krzeseł wykonane z żelaza oraz żelazny żyrandol bardzo dyskretnie wkomponowane są w tę nowoczesną przestrzeń i nadają jej niezbędnego uroku.

Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia była urządzona w tym ekstrawaganckim stylu, odsłoń co najmniej jedną ścianę do cegły i wybierz meble z solidnymi żelaznymi elementami jak ten stół i krzesła.

Choć na pierwszy rzut oka ten pokój wydaje się niekompletny, wystrój w stylu industrialnym jest w rzeczywistości bardzo elegancko zaaranżowany i jest nawet ciepły.

Plakaty i napisy lub symbole na ścianach mogą wyglądać bardzo ciekawie.

Ze względu na cegłę, żelazo i dużo światła w pomieszczeniu można powiedzieć, że łączy się tu styl skandynawski i industrialny.

Wysokie, gołe ściany, dużo żelaza i drobne detale. Nowoczesny styl industrialny z minimalnymi detalami.

Ponieważ coraz więcej czasu ludzie spędzają w pracy lub poza domem, zostaje trochę czasu na naprawę domu. Dlatego wszystko (meble i ozdoby) w nowoczesnych domach jest przede wszystkim funkcjonalne. Zamiast wycierać z kurzu tysiące ozdób, lepiej idź na masaż i zrelaksuj się.

Nieobrobione belki, które wyglądają na bardzo stare, nie muszą już być ukrywane. Wręcz przeciwnie, są cudowne takimi, jakimi są, a sprytnie wykorzystane będą świetną ozdobą Twojego domu. Podkreśl, że promienie i ich wady!

Bardzo ładne stare lampy, które na pewno wrócą w przeszłości.

Wszystko w tej sali jest utrzymane w duchu dawnego industrializmu, począwszy od tych starych okien. Stary, ale miejski. W tym wnętrzu nieuniknione są gołe ściany.

Decydując się na skórzaną sofę, nie chowaj miejsc, w których jest popękana w wyniku użytkowania. Jest to bardzo pożądane w tej aranżacji.

Jeśli w Twoim pokoju jest trochę za zimno, ogrzej go dodając doniczki i wazony z kwiatami i zielonymi roślinami.

Bardzo kreatywny regał w duchu przeszłości, którego pozazdrościłby Ci każdy fan tego projektu.

Industrializm także w toalecie. Uchwyt na papier toaletowy jest bardzo ciekawie wykonany.

Ten projekt pozwala tylko zacieniać ściany bez koloru. Jedna lub dwie ściany w Twoim mieszkaniu nadadzą mu zupełnie inny wygląd. Bądź ostrożny i sprytny.

Szary kolor i czarne detale to jeszcze jedna charakterystyczna cecha stylu industrialnego.

Za ciepło tej przestrzeni odpowiadają zielone rośliny i dzianinowe kosze. Bez nich byłaby to bardzo zimna przestrzeń pełna żelaza i szkła.

Oto przykład tego, jak gołe instalacje mogą ładnie wpasować się w przestrzeń. Całkowitym kontrastem dla nich jest ten duży wspaniały żyrandol i meble wykonane z tkaniny.

Tylko najodważniejsi wybiorą ten rodzaj oświetlenia nad stołem jadalnym. Co to jest – garnki czy żyrandole ???

Nowoczesne, minimalistyczne mieszkanie, z bardzo sprytnie dobranym ogrodzeniem z drutu i napisami na ścianie. Wszystko w duchu industrializmu.