Obserwator. Terroryzował rodzinę przerażającymi listami… a jego tożsamość wciąż pozostaje tajemnicą!

To było w czerwcu 1964 roku, kiedy rodzina Broaddusów przeprowadziła się do nowo zakupionego domu przy 657 Boulevard w Westfield, New Jersey. Zaledwie kilka dni po przeprowadzce zaczęli otrzymywać niepokojące listy dostarczane do ich nowego domu. Te niesforne listy zostały wysłane przez osobę podpisującą korespondencję jako „Obserwator”.

636426462450176180-Watcher-Dom-1

Niepokojące litery z "Obserwator" podobno zawierały zwroty takie jak: "Mój dziadek obserwował dom w latach dwudziestych, a ojciec w latach sześćdziesiątych. Teraz jest mój czas."

"Czy musisz wypełnić dom młodą krwią, o którą prosiłem? Kiedy poznam ich imiona, zawołam ich i przyciągnę do siebie. Poprosiłem (poprzednich właścicieli) o przyniesienie mi młodej krwi,".

Najdroższy nowy sąsiad na 657 Boulevard,

Pozwól mi powitać Cię w okolicy.

657 Boulevard jest tematem mojej rodziny od dziesięcioleci, a kiedy zbliżają się swoje 110. urodziny, powierzono mi obserwowanie i czekanie na jego powtórne przyjście. Mój dziadek obserwował dom w latach dwudziestych, a ojciec w latach sześćdziesiątych. Teraz jest mój czas. Czy znasz historię domu? Czy wiesz, co kryje się za murami 657 Boulevard? Dlaczego tu jesteś? dowiem się.

Para, obawiając się o życie swoje i trójki dzieci, była skamieniała, aby wprowadzić się do domu z sześcioma sypialniami z powodu rzekomych gróźb zawartych w listach, takich jak: "pozwól mi Cię obserwować i śledzić, gdy poruszasz się po domu.

2A4F825A00000578-3148988-image-a-3_1436287819013

657 Boulevard pragnie, abyś się wprowadził. Minęły lata, odkąd młoda krew rządziła korytarzami domu. Czy znalazłeś już wszystkie sekrety, które skrywa? Czy w piwnicy zagra młoda krew? A może za bardzo boją się zejść tam samotnie. Bardzo bym się bał, gdybym był nimi. Jest daleko od reszty domu. Gdybyś był na górze, nigdy nie usłyszałbyś ich krzyków.

Czy będą spać na strychu? A może wszyscy będziecie spać na drugim piętrze? Kto ma sypialnie od strony ulicy? Dowiem się, jak tylko się wprowadzisz. Pomoże mi to wiedzieć, kto jest w której sypialni. Wtedy będę mógł lepiej planować.

Wszystkie okna i drzwi na bulwarze 657 pozwalają mi cię obserwować i śledzić, gdy poruszasz się po domu. Kim jestem? Jestem Obserwatorem i kontroluję 657 Boulevard przez prawie dwie dekady. Rodzina Woodsów przekazała to tobie. To był ich czas, aby ruszyć dalej i uprzejmie go sprzedał, kiedy poprosiłem ich o.

Przechodzę wiele razy dziennie. 657 Boulevard to moja praca, moje życie, moja obsesja. A teraz jesteś też rodziną Braddus. Witamy w produkcie Twojej chciwości! Chciwość sprowadziła poprzednie trzy rodziny na 657 Boulevard, a teraz przywiodła cię do mnie.

Miłego dnia przeprowadzki. Wiesz, że będę oglądać.

Maria i Derek Broaddus złożyli pozew, twierdząc, że John i Andres Woods, poprzedni właściciele domów, wiedzieli, że nieruchomość jest prześladowana przez "Obserwator" i nie ujawnił im tego. Jednak sędzia Camille M. Kenny oddalił zarzuty, stwierdzając, że nie jest w stanie „narzucić ciężaru przyszłym sprzedawcom tego, co muszą ujawnić kupującym”. Cała gehenna została podchwycona przez media i nazwana "Obserwator Westfield".

Dom płacze z bólu, przez który przechodzi. Zmieniłeś to i uczyniłeś tak fantazyjnym. Kradniesz to [sic] historia. Płacze nad przeszłością i tym, co było w czasach, gdy wędrowałem, to [sic] korytarze. Lata 60. to dobry czas na 657 Boulevard, kiedy biegałem od pokoju do pokoju, wyobrażając sobie życie tam z bogatymi mieszkańcami. Dom był pełen życia i młodej krwi. Potem się zestarzało, podobnie jak mój ojciec. Ale on czuwał aż do dnia swojej śmierci. A teraz patrzę i czekam na dzień, kiedy młoda krew znów będzie moja.

Listy ciągnęły się dalej, a Broaddus byli kompletnie sparaliżowani. Miasto Westfield jest sielskie i tak bardzo pokochali nowy dom, ale ciągle bali się Obserwatora.

2A2ED7FF00000578-3148988-image-m-17_1436291044142

657 Boulevard zwraca się przeciwko mnie. Idzie po mnie. Nie rozumiem dlaczego. Jakie zaklęcie na niego rzuciłeś? Kiedyś był moim przyjacielem, a teraz jest moim wrogiem. Zarządzam bulwarem 657. To nie jest za mną. Odeprę jego złe rzeczy i poczekam, aż znów stanie się dobre. Nie ukarze mnie. Znowu powstanę. Będę cierpliwy i czekam, aż to minie, a ty przyniesiesz mi z powrotem młodą krew. 657 Boulevard potrzebuje młodej krwi. Potrzebuje ciebie. Wróć. Niech młoda krew znów zagra, tak jak ja kiedyś. Niech młoda krew śpi na 657 Boulevard. Przestań to zmieniać i zostaw to w spokoju.

W końcu Broaddus opuścił dom. Na tym jednak historia się nie kończy. To tutaj męka przybiera dziwaczny obrót.

Derek Broaddus przyznał w opowiadaniu, które przekazał New York Magazine, że w ostatnią Wigilię wypchał pończochy byłych sąsiadów własnymi złowrogimi nutami. Derek wspomina w artykule w magazynie, że kilku sąsiadów, którzy głośno krytykowali rodzinę, otrzymało odręczne wiadomości oskarżające ich o nieprecyzyjne spekulacje na temat rodziny Broaddusów.

Odręcznie pisane listy zostały napisane w przerażającym stylu przypominającym Obserwatorów i zostały podpisane "Przyjaciele rodziny Broaddus."

Broaddus powiedział, że nie't dumny ze swoich działań, ale czuł, że kierował się jego dowcipem'koniec, mając dość oglądania w milczeniu, jak ludzie rzucają oskarżenia na jego rodzinę w oparciu o "praktycznie nic."

2A4FB80700000578-3148988-image-m-24_1436928558472A50041500000578-3148988-image-a-26_1436294283304

"Rodzina Broaddusów zajęła odważne i zgodne z prawdą stanowisko, ponieważ nie sprzedaliby tego domu bez pełnego ujawnienia otrzymanych listów," powiedział Lee M. Levitt, rodzina Broaddusów'prawnik. "Nadal uważamy, że dla wszystkich właścicieli domów w N.J. ważne jest poznanie prawdy o kupowanych domach."

Prokurator Okręgowy Union'Biuro i Departament Policji Westfield poinformowały, że śledztwo w tej sprawie jest nadal aktywne.

W zeszłym miesiącu Westfield Watcher przekazał Jersey Devil jako New Jersey'najlepsza miejska legenda, według portalu Thrillist.