Popkultury

Momo Suicide Challenge odpowiedzialne za 2 zgony i zainfekowało Minecrafta!

Gorszy niż płetwal błękitny!

Trendy w Internecie i mediach społecznościowych okazują się czasami niebezpieczne. Kylie Lip Challenge, Condom Challenge, Duct Tape Challenge i Cinnamon Challenge to tylko kilka z nich. Wygląda na to, że pojawiło się teraz nowe wyzwanie, które ma trafić do sieci i jest to prawdopodobnie jedno z najniebezpieczniejszych. Przywitaj się, czy lepiej pożegnać się z Momo Sucicide Challenge”.

Wikipedia opisuje Momo Challenge jako „… formę cyberprzemocy, która rozprzestrzenia się za pośrednictwem mediów społecznościowych i telefonów komórkowych. Gdy użytkownicy telefonów zostaną zachęceni do skontaktowania się z kontem Momo za pośrednictwem sieci społecznościowej WhatsApp, otrzymują groźby graficzne i są instruowani do wykonania szeregu niebezpiecznych zadań. Schemat może obejmować włamanie się do telefonu. Pomimo twierdzeń, że zjawisko to osiąga rozmiary ogólnoświatowe, liczba faktycznych skarg jest stosunkowo niewielka, a żadna policja nie potwierdziła, że ​​ktoś faktycznie został poszkodowany”.

Dh8sU5XU0AALLvt

Tak było do zeszłego tygodnia, kiedy 12-letnia dziewczynka i 16-letni chłopiec odebrali sobie życie w odległości zaledwie 48 godzin od siebie, jak podała lokalna stacja radiowa Caracol. Według Daily Mail śmierć nastąpiła w gminie Barbosa, w północno-zachodniej części kolumbijskiego obszaru Santander.

Radio RCN poinformowało, że nastolatek prawdopodobnie znał młodszą dziewczynę i przekazał jej grę, zanim się zabił. Zaledwie 48 godzin później 12-letnią dziewczynkę znaleziono powieszoną.

Dh8IJKbUYAAPV_G

ten "Wyzwanie Momo" polega na zagrożeniach, aby skłonić ludzi do wykonywania zadań. Kierowanie do nastolatków, "Momo" polega na wiadomościach WhatsApp, aby przekonać potencjał "gracze" używać telefonu komórkowego do kontaktu z jednym z kilku "Konto Momo" numery telefoniczne. Ktokolwiek założył konto, wielokrotnie grozi użytkownikowi ujawnieniem danych osobowych (doxing) lub wyrządzać szkodę członkom rodziny, chyba że następują kolejno zadania. Niektórym ludziom grozi nadprzyrodzona krzywda, na przykład magiczne klątwy. Groźbom i późniejszej komunikacji często towarzyszą niepokojące, przerażające lub krwawe obrazy.

Z powodu wyzwania'Ze względu na niepokojące groźby porównano ją do wyzwania Niebieski wieloryb, podobnej gry, w której uczestnicy byli zmuszani do samookaleczenia i popełnienia samobójstwa. WhatsApp zachęca swoich użytkowników do blokowania numerów telefonów związanych z Momo Challenge i zgłaszania ich firmie.

65562548

Policja Santander skonfiskowała zmarłe dzieci's telefony, w których zgłoszono wiadomości łączące je z samobójczą grą Momo.

"Najwyraźniej ćwiczyli tę grę przez WhatsApp i zachęcała młodych ludzi do robienia sobie krzywdy," sekretarz rządu Janier Landono powiedział. "Gra ma różne wyzwania, a samobójstwo dobiega końca."

MOMO

Podła „gra w samobójstwo Momo” zwróciła na siebie uwagę po tym, jak zaczęła rozprzestrzeniać się na WhatsApp, wywołując ostrzeżenia policji. Jeśli graczom nie uda się ukończyć wyzwań w grze, otrzymają groźby od awatara o imieniu Momo, przypominającej ptaka kobiety z oczami wystającymi z głowy, która mówi, że użytkownik zostanie przeklęty "złe zaklęcie."

W lipcu Momo Suicide Challenge wdarło się do niezwykle popularnego "Minecraft" gra wideo, co skłoniło Microsoft do jej ograniczenia.