Popkultury

INKED MUZYCY WHATANGIESAYS: BISHOP BRIGGS

BB 2018 Jabari Jacobs

Moja ulubiona alt-rockowa „trap soul” Bishop Briggs wydała dziś nowy singiel zatytułowany „White Flag” – piosenkę, która jest hymnem wzmacniającym dla mas, z tekstami takimi jak „I will’t go down slow” i „ nie powiem mojej białej flagi, nie.” Piosenka toczy się na krawędzi głośnego hymnowego rocka z epicką, zakurzoną hip-hopową perkusją, nastrojowymi melodiami gitary i niewątpliwie uduchowionym refrenem. „White Flag” to pierwszy singiel z jej długo oczekiwanego debiutanckiego albumu zatytułowanego Church of Scars, którego premiera zaplanowana jest na 20 kwietnia.

Jeśli nie wiesz, kim jest Bishop Briggs, spałeś z jedną z najlepszych alt-rockowych kobiet, jakie ma do zaoferowania przemysł muzyczny. Nie mieliśmy silnego kobiecego głosu na czele rocka od czasu prawdopodobnie Hayley Williams z Paramore, ale mogę z całą pewnością powiedzieć, że Bishop otrzymał koronę – i jestem całkowicie tutaj, aby dowiedzieć się, co zrobi dalej.

Tylko w zeszłym roku zgromadziła ponad 316 milionów streamów na całym świecie i została okrzyknięta globalnym MTV Push: Artist to Watch w styczniu. Jej piosenka „Wild Horses” została wykorzystana w reklamie samochodu kilka lat temu i wywindowała ją do sławy – a jeśli posłuchasz którejkolwiek z jej muzyki, w tym „River” lub „Dream”, łatwo zrozumieć, dlaczego. W zeszłym roku wspierała wszystkich, od Alt-J, przez Coldplay po Bleachers, a w tym roku rozpocznie swoją pierwszą trasę, która rozpocznie się w kwietniu..

BiskupBriggs_Tattoo

Ulubiony tatuaż Bishopa to „tradycyjny chiński smok” na boku jej uda, autorstwa artysty @denise_tpinto. Bishop mówi o grafice: „Uwielbiam robić spontaniczne tatuaże, więc w tej chwili zdecydowałem, że potrzebuję czegoś, co przypominałoby mi o mocy. Podobał mi się też pomysł smoków mających ten ogień w brzuchu, ale uwalniających go tylko w sytuacjach zagrożenia lub ochrony. Myślałem, że może to być paralela do mojego życia – trzymaj ogień jako paliwo i używaj go mądrze.”

Jeśli chodzi o mało znany fakt dotyczący Bishopa? Podczas jednego siedzenia zrobiłem sobie trzy tatuaże na nogach. Zdecydowanie nigdy nie wytatuowałem sobie ud, zanim zdecydowałem, że haha! Duży błąd. To było takie bolesne. Miałam wtedy tak wiele tatuaży, ale wszystkie były na mojej szyi i ramionach… Czułość nie dorównywała nawet moim udam. Oglądaliśmy godzinę Soul Train i słuchaliśmy The Beach Boys oraz podcastu „My Dad Wrote a Porno”. Nie trzeba dodawać, że było to doświadczenie do zapamiętania”.

Więcej o biskupie Briggs

Wycieczka | Instagram | Spotify

Więcej informacji na temat Whatangiesays

Instagram | Co mówi na SXSW