Pojazdy

Samochody o najwyższej wydajności paliwowej 2013

Każdego roku EPA ogłasza na swojej stronie internetowej najbardziej oszczędne samochody na przyszły rok. Z listy widać, że hybrydy plug-in i samochody elektryczne są zawsze kandydatami prowadzącymi tę technologię.

Jeśli zamierzasz kupić lub zmienić samochód, może być konieczne przejrzenie listy, ponieważ samochody te mogą nie tylko spalać mniej paliwa, ale także kwalifikują się do maksymalnej federalnej ulgi podatkowej w wysokości 7500 USD. W Kalifornii mogą kwalifikować się do zachęty w wysokości do 2500 USD dzięki uruchomieniu programu pojazdów o zerowej emisji.

Przyjrzyjmy się teraz po kolei najbardziej oszczędnym samochodom 2013 roku. Daj nam znać, który z nich Ci się podoba w komentarzu.

2013 Smart Fortwo Napęd elektryczny

Nowy Fortwo Electric Drive Mercedes-Benz to zupełnie inny pojazd niż prototyp drugiej generacji, którym jeździłem kilka lat temu. Jako pojazd elektryczny, jego moc pochodzi z nowego 55-kilowatowego elektrycznego silnika napędowego (DCPM) opracowanego z pomocą firmy Bosch. Ekwiwalent mil na galon wynosi 107 Łącznie zgodnie z danymi EPA.

Toyota Scion iQ

Scion iQ EV jest następcą FT-EV II jako pojazd elektryczny oparty na podwoziu Toyota iQ. Toyota wyprodukowała trzy generacje samochodów koncepcyjnych FT-EV, a iQ EV jest wersją produkcyjną tych koncepcyjnych, łączącą zalety technologiczne i konstrukcyjne wszystkich trzech modeli.

Zaprojektowany jako pojazd miejski dojeżdżający do pracy, iQ EV ma niższą pojemność akumulatora, co przekłada się również na krótszy czas ładowania, co pozwala na pełne naładowanie samochodu w około 3 godziny, a przy użyciu szybkiego ładowania akumulator można naładować do 80% pojemność w zaledwie 15 minut. Łączny ekwiwalent 121 mil na galon, co oznacza znaczne zużycie paliwa.

Mitsubishi i-MiEV

Mitsubishi i-MiEV to pięciodrzwiowy samochód elektryczny w wersji hatchback produkowany przez Mitsubishi Motors. Jako samochód elektryczny posiada synchroniczny silnik elektryczny z pojedynczym magnesem trwałym (Direct Current Permanent Magnet – DCPM ) zamontowany na tylnej osi o mocy 47 kW. Ocena EPA w milach na galon ekwiwalentu wynosi 112.

Ford Focus elektryczny

Napędzany przez zaawansowany, najnowocześniejszy, chłodzony cieczą, wysokonapięciowy system akumulatorów litowo-jonowych, model Ford Focus Electric 2013 zapewnia zasięg do 76 mil na jednym ładowaniu. Jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów CVT, aby jeszcze bardziej zmniejszyć straty energii. Jego ocena efektywności paliwowej EPA wynosi 105 mil na ekwiwalent galona.

Ford C-Max Energi z wtyczką hybrydową

2013 Ford C-Max Energi to hybrydowa wersja Forda C-Max typu plug-in. C-Max Energi może jeździć w trybie elektrycznym z prędkością ponad 47 mil na godzinę i ma mieć zasięg ponad 500 mil (łącznie benzyna i elektryczność). W przeciwieństwie do Chevroleta Volta, samochód będzie miał pośrednią fazę mieszaną, w której wykorzystywane są zarówno źródła energii z akumulatora, jak i benzyny.

Wykorzystuje zasadniczo ten sam układ napędowy, co hybryda – wydajny, czterocylindrowy silnik benzynowy o mocy 148 KM w cyklu Atkinsona o pojemności 2,0 litra, sprzężony z silnikiem elektrycznym o mocy 118 KM za pośrednictwem własnej skrzyni biegów HF35 eCVT Powersplit Forda. Wskaźnik efektywności paliwowej EPA wynosi 58 mil na galon ekwiwalentu.

Toyota Prius z wtyczką hybrydową

Toyota Prius Plug-in Hybrid to średniej wielkości hybrydowy pojazd elektryczny typu plug-in produkowany przez Toyotę. Opiera się na Toyocie Prius trzeciej generacji (model ZVW30) wyposażonej w akumulatory litowo-jonowe 4,4 kWh opracowane wspólnie z firmą Panasonic, które umożliwiają całkowicie elektryczną pracę przy wyższych prędkościach i dłuższych dystansach niż konwencjonalna hybryda Prius. Jego wskaźnik efektywności paliwowej EPA wynosi 58 mil na galon ekwiwalentu.

Tesla Model S

Tesla Model S to pełnowymiarowy elektryczny sedan produkowany przez Tesla Motors. Jest zasilany trzema zestawami akumulatorów: model podstawowy z baterią 40 kWh, która ma zapewnić zasięg 160 mil; opcja większego zestawu akumulatorów z baterią 60 kWh, która ma dostarczyć 230 mil; oraz bateria 85 kWh, która ma dostarczyć 300 mil. Jego ocena efektywności paliwowej EPA wynosi 95 mil na ekwiwalent galona.

Honda Fit EV

Zasilany akumulatorem litowo-jonowym i współosiowym silnikiem elektrycznym DCPM o mocy 92 kW, Fit EV został zaprojektowany, aby sprostać codziennym potrzebom przeciętnego dojeżdżającego do pracy w mieście i wykorzystuje ten sam układ 5-osobowy w popularnym hatchbacku Fit. Honda Fit EV będzie miała prędkość maksymalną 90 mph. Jego wskaźnik efektywności paliwowej EPA wynosi 118 mil na galon ekwiwalentu.

Toyota Prius v

Toyota Prius v, nazywana również Prius α w Japonii i Prius+ w Europie, to w pełni hybrydowy benzynowo-elektryczny minivan/kombi średniej wielkości, w którym „v” oznacza „wszechstronność”.

Układ napędowy Priusa v wykorzystuje ten sam czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra w cyklu Atkinsona, co w konwencjonalnym Priusie, silnik trakcyjny o mocy 60 kW i współdzieli system Hybrid Synergy Drive z Priusem oraz ten sam 201-woltowy zestaw akumulatorów niklowo-wodorkowych. Układ przekładni jest sterowanym elektronicznie automatycznym układem CVT. Jego wskaźnik efektywności paliwowej EPA wynosi 42 mile na galon ekwiwalentu.