Piękno

50 pięknych kolczyków do uszu

Badania antropologów i historyków pozwalają stwierdzić, że praktyki związane z upiększaniem ciała są bardzo stare. Przekłuwanie uszu jest częścią tego królestwa, podobnie jak tatuaże, stylizacja włosów i zdobienia paznokci. W rzeczywistości najstarsza mumia, jaką kiedykolwiek znaleziono, ma dziury w uszach, bardzo podobne do tych używanych obecnie do kolczyków. Jak wykazali uczeni na całym świecie, ta forma sztuki rozprzestrzeniła się na całą planetę i jest obecnie centralną częścią najróżniejszych kultur.

W rzeczywistości kolczyki w uszach niosą ze sobą ogromną różnorodność przesłań: między innymi religijnych, symbolicznych, politycznych i kulturowych. Dodatkowo, dzięki nowoczesnym siłom globalizacji, takim jak telewizja satelitarna i Internet, tradycje i idee łączą się teraz, otwierając drzwi dla najbardziej niesamowitych kombinacji, krzyżujących się odniesień kulturowych i etnicznych systemów znaczeń.

Nic dziwnego, że kolczyki w uszach podbiły całą powierzchnię naszych uszu. W rzeczywistości pojawiają się w różnych miejscach, odzwierciedlając modę i trendy rozprzestrzeniające się na całym świecie.

 

Piercing płatka ucha

Jeśli chodzi o kolczyki, jest to prawdopodobnie najczęstszy rodzaj, przynajmniej w zachodnim wszechświecie kulturowym. Niemal każda kobieta ma kolczyki w płatkach uszu, nawet te, którym nie podoba się pomysł „piercingu” (dosyć ciekawa sprzeczność!). Właściwie nie sposób o tym mówić bez zastanowienia się nad kwestiami związanymi z tożsamością płciową, która powstaje poprzez powtarzanie symbolicznych praktyk i wyobrażeń, często budowanych właśnie wokół przekłucia płatków uszu, długich włosów i określonych zasad ubioru. To powiedziawszy, kolczyki w płatkach uszu są prawdopodobnie najmniej bolesne i oprócz ich normatywnego charakteru mogą być również niezwykle prowokacyjne i uwodzicielskie. Wszystko zależy od stylu!

 

Piercing Helix

Piercing umieszczony w uchu górnym. Jest to dość spora część, którą można ozdobić za pomocą ogromnej różnorodności kolczyków. Wszystko zależy od osobistego gustu i stylu. Niektórzy na przykład wybierają jeden kolczyk, podczas gdy inni wybierają kompozycje złożone z wielu kolczyków. Kolczyki Helix są niezwykle modne, często uważane są za „eleganckie” i uwielbiają je zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.

 

Tragus Piercing

Piercing można również założyć na tragus, czyli część ucha tuż przed kanałem słuchowym. Ta część ucha może być trudna i tylko doświadczeni profesjonaliści powinni ją przebić. To powiedziawszy, jeśli wybierzesz odpowiedni kolczyk, piercing tragus może być bardzo piękny. Wybierz coś małego i eleganckiego i daj się ponieść wyobraźni.

 

Piercing przeciw tragusowi

Antytragus to punkt przed tragusem, dokładnie miejsce, w którym chrząstka się zatrzymuje i zaczyna płat. Mówiąc o przekłuciu uszu, uważa się to za najbardziej bolesny punkt, głównie ze względu na grubość chrząstki. Jednak biżuteria antytragusowa staje się coraz bardziej modna na całym świecie. Bądź kreatywny, wybierz coś zaskakującego, a przekłucie antytragus pomoże Ci stać się w centrum uwagi, kiedy tylko zechcesz.

 

To tylko kilka przykładów, związanych głównie z najsłynniejszymi miejscami do przekłuwania uszu. Jednak dzięki nieustannemu przenikaniu się kultur i tradycji, które charakteryzują nasz ponowoczesny świat, każdego dnia rodzą się nowe idee. W rzeczywistości kultury plemienne i miejskie tworzą najbardziej niesamowite kombinacje, bawiąc się różnymi rozmiarami i materiałami, wzorami i wzorami. Piękny!