Obrazy

Realistyczne obrazy Alexa Alemany

Alex Alemany urodził się 5 stycznia 1943 r. w Gandii (Walencja) w Hiszpanii. Studiował sztuki piękne w latach 1961-1966 w „Real Academia de Bellas Artes de San Carlos” w Walencji.

Realizm Alexa Alemany’ego (a w niektórych jego pracach hiperrealizm) dryfował w kierunku niewątpliwego własnego stylu, wynikającego z osobistej introspekcji, stopniowo oddalając się od chłodu innych realistycznych koncepcji z silnym wpływem fotografii. Amerykański realizm był. Dzieło Alemany jest brakującym ogniwem między poezją a malarstwem. Eksplorując własne doznania, uczucia i wyobrażenia, przekazuje je z wiarygodnością swojej cennej techniki, umożliwiając nam uczestniczenie w klimacie jego malarstwa i utożsamianie się z tym, co chce nam przekazać poprzez swoją twórczość, poezję metaforyczną, podświadomość obrazy i oniryczny świat.

Oznaczając głęboką poetycką treść, elementy i kształty jego prac traktowane są z „poetycką licencją”, a zastosowana symbolika jest tak subtelna, że ​​chwyta widza, pobudzając jego zdolność interpretacji. Jest to praca, która może wywołać dowolny efekt, z wyjątkiem obojętności, a użyty język przyczynia się do bogatszej interpretacji. Jego eklektyczne aspiracje doprowadziły go do sporadycznych wtargnięć w inne style: kompozycje formalistyczne, malarstwo społeczne, ekspresjonizm itp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową