Obrazy

Obrazy Sergio Martineza Cifuentesa

Sergio Martinez Cifuentes, podwójne obywatelstwo chilijsko-hiszpańskie, urodzony w Santiago w Chile w 1966 roku. W młodości znany z rysunków, które wraz z surową poezją i kompozycjami muzycznymi zaczynają kształtować swój profil młodzieńczego romantyka i egzystencjalisty.

To na tym etapie brał udział w licznych młodzieżowych konkursach malarskich, zyskując znaczące uznanie, co pomaga zrozumieć prawdziwe znaczenie ich związku z plastikiem. W pierwszym etapie przywiązuje się do opisowego realizmu, wykazującego się dużą kontrolą nad formą i zarządzaniem treścią oraz eleganckiej kolorystyki, będącej jej motywem przewodnim pejzażu.

Od 2000 do 2002 roku związał się z prerafaelizmem, pozwalając na pojawienie się ciekawych cech interpretacyjnych. Zmień olej na akryl, twoje cienkie tkaniny lniane, aby uzyskać dodatkową teksturę, ale przede wszystkim zmienia to zainteresowanie detalami i wykończeniem, zainteresowaniem obrazami gestów, intensywnym światłem i formą. Kolejny powrót do oleju i debugowanie, przeciągają dynamiczne doznania akrylu, które są odczuwalne w kompozycjach i efektach objętościowych i świetlnych, które wydają się mu nie sprawiać trudności.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową