Obrazy

Obrazy autorstwa Rona Di Scenza

Ron Di Scenza urodził się w Ohio w 1954 roku. Jego rodzice byli włoskimi imigrantami. DiScenza otrzymał stypendium i uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie sztuk pięknych w School of Visual Arts w Nowym Jorku.

DiScenza stał się niezależnym artystą redakcyjnym, produkując prace dla znanych wydawców, wytwórni płytowych i Time Magazine. Podczas wakacji we Włoszech w 1995 roku, w rodzinnym mieście swoich rodziców, był tak zafascynowany pięknym krajobrazem i Włochami, że zainspirował go do pozostania i malowania. Podczas pobytu we Włoszech poznał swoją żonę Marię. Mieszkają w górskiej i malowniczej prowincji Molise we Włoszech.

„Zawsze fascynowało mnie światło słoneczne, sposób, w jaki oświetla i przekształca przedmioty w mnogość kolorów i faktur. Dzieje się tak zwłaszcza we Włoszech i jest to chyba charakterystyczne dla wszystkich moich prac, zarówno figuratywnych, jak i pejzażowych. Kocham wszystkie rodzaje malarstwa, od ścisłego technicznego po wielkie gesty impresjonistów, takich jak Sargent. Moja najnowsza praca inspirowana jest pięknem kobiet i ich tajemnicą. Uwielbiam dostarczać moim widzom źródło przyjemności poprzez połączenie realistycznego rysunku i impresjonistycznego malarstwa. Pozwala mi przekazać nie tylko to, co widzę, ale także to, co sobie wyobrażam.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową