Lista

Spragniony? Co powiesz na filiżankę siusiu krowy?

Ludzie w Indiach to mówią's Medycyna!

Wiele osób w Indiach twierdzi, że gomutra, inaczej zwana moczem krowi, jest pomocna w leczeniu trądu, kolki brzusznej, wzdęć i raka. Do leczenia anemii stosuje się mieszankę gomutry, Triphala i mleka krowiego. Stosuje się go również w leczeniu gorączki, mieszając go z czarnym pieprzem i jogurtem.

Według szefa ajurwedyjskiego instytutu Dhanwanthari Vaidyasala z Thodupuzha, Satish Namboodiri, jest również stosowany w leczeniu wrzodów trawiennych, pewnego rodzaju raka, dolegliwości wątroby i astmy.

W 2002 r. Wydano patent amerykański grupie indyjskich naukowców z Rady Badań Naukowych i Przemysłowych na mieszankę antybiotyku i destylatu z moczu krowiego, która miała służyć jako biowzmacniacz, zwiększający działanie przeciwdrobnoustrojowe antybiotyków i środków przeciwgrzybiczych.

W 2010 r. Go-vigyan Anusandhan Kendra w Deolapar i National Environmental Engineering Research Institute otrzymały patent w USA na lek na bazie gomutry, który miał zapobiegać uszkodzeniom oksydacyjnym DNA.

Zrzut ekranu 2018-05-29 o godzinie 18.55.34

Tylko dla Silnego Żołądka!

Mocz krowy jest również stosowany w Myanmarze i Nigerii jako medycyna ludowa. W Nigerii w leczeniu drgawek u dzieci stosuje się miksturę liści tytoniu, czosnku i soku z bazylii cytrynowej, soli kamiennej i krowiego moczu. Niestety spowodowało to śmierć kilkorga dzieci z powodu depresji oddechowej. Niedawny ruch opowiada się za regularnym piciem gomutry ze względu na rzekome korzyści zdrowotne [3] i jest on sprzedawany jako napój zdrowotny.W 2009 roku Kanpur Gaushala Society w Kanpur wypuściło Goloka Pay, zimny napój zawierający 5% destylowanego moczu krowiego, w dwóch smakach: pomarańczowym i cytrynowym. Produkty kosmetyczne, takie jak mydła i szampony, są również wytwarzane z gomutry.

Wypić!

Mocz krowy jest również stosowany w Birmie i Nigerii jako medycyna ludowa. W Nigerii w leczeniu drgawek u dzieci stosuje się miksturę liści tytoniu, czosnku i soku z bazylii cytrynowej, soli kamiennej i krowiego moczu. Niestety doprowadziło to do śmierci kilkorga dzieci z powodu depresji oddechowej.

Niedawny ruch opowiada się za regularnym piciem gomutry ze względu na rzekome korzyści zdrowotne[3] i jest sprzedawany jako napój zdrowotny.

Wideo!