Lista

Rybak opisuje najstraszniejsze rzeczy widziane na morzu!

Z głębi piekła!

W porządku, zanim przejdziemy do okropności z głębin, pozwól, że przedstawię ci kilka zaskakujących faktów. Oceany pokrywają ponad 70% powierzchni Ziemi. Z tego 70% tylko 3% to woda słodka. Najgłębszą częścią oceanu jest Rów Mariański, położony u wybrzeży Japonii. Wykop ma ponad 36 000 stóp głębokości. Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, gdybyś zrzucił Mount Everest do rowu, jego szczyt nadal znajdowałby się ponad milę pod wodą. Można sobie tylko wyobrazić, jakie żywe istoty zamieszkują tę „niemieszkalną” piekielną dziurę!

Nie musisz jednak zapuszczać się do Rowu Mariańskiego, aby przestraszyć się tego, co dzieje się na morzu. Użytkownicy Reddita brali udział w swoich najbardziej przerażających spotkaniach na morzu.

oliwka-anna-dawson-spotkania-cos-w-głęboki-w-oceanie_600

Z głębi piekła!

Załoga mojego taty łowiła rekiny przy brzegu mniejszego tankowca, w zasadzie przyczepiając kawałki mięsa do haków i zrzucając je z tyłu, by łowić w oceanie (obszar południowo-wschodniej Azji/Australii). Mój tata dla zabawy wymyślił ten duży (stop stali? Opisał go jako niezwykle wytrzymały) haczyk do użycia. Przywiązują do niego duży kawałek mięsa i zrzucają go z tyłu. Chwilę później wciągają go z powrotem, ale okazuje się, że mięso zniknęło, a hak jest wygięty całkowicie prosto. Nie było nic, o co mógłby się zaczepić w głębokim oceanie, gdy łódź przepłynęła. Mój tata i załoga byli dostatecznie zdenerwowani, myśląc, że coś dużego na dole może tak zgiąć duży hak.12lis10 - Szczenię orki surfujące w Sandy Bay, Northland, NZ. OBRAZ/Prawa autorskie Michael Cunningham OBOWIĄZKOWE: Uznanie za zdjęcie, BEZ przycinania, BEZ obsługi obrazów, może być wykorzystywane WYŁĄCZNIE za zgodą Fotografa/Michaela Cunninghama.

Powiesił się

"Natknąłem się na mężczyznę, który…'d powiesił się na swojej łodzi pięć czy sześć mil od brzegu jakieś cztery czy pięć lat temu.

Niesamowitą i naprawdę przerażającą częścią było uświadomienie sobie, co to było. Właśnie widzieliśmy łódź na środku oceanu?'nigdzie nie widać niczego poza niebieskim horyzontem, o świcie i dość gęstą mgłę, tak jak padał poprzedniej nocy.

Uświadomienie sobie, że postać zwisająca z bomu była mężczyzną, było jedną z najbardziej nawiedzających mnie rzeczy, które'kiedykolwiek zobaczę."