Lista

Nauka o śmierci — co się z nami dzieje, gdy światło na zawsze zgaśnie?

Chociaż twoje serce przestało działać, ciało jeszcze nie przestaje działać.

Wszyscy znamy oryginalny film HBO „Six Feet Under”, w którym główny temat jest martwy w całej okazałości. I tam, gdzie wśród nas poszukiwacze chorobliwej ciekawości myśleli o tym, co tak naprawdę stanie się z naszymi ciałami fizycznie, gdy gryziemy pył, inni z nas starają się unikać tego tematu, jak małżeństwo.

Jednak to, co jest pewne i obiecane nam wszystkim, to w końcu żniwiarz pukający do naszych drzwi. Ale co się stanie po zamknięciu oczu? Czy będziemy wiedzieć, że nie żyjemy??

Z pewnością jest to temat poruszający skórę, ale w rzeczywistości nauka jest tak fascynująca. A śmierć może nam wiele powiedzieć o tej osobie. A kto nie chce znać powolnego procesu rozkładu organizmu? Które, według Aftermath.com, dzieje się cztery minuty po śmierci. 

MorbidBIG1

Obraz przez Podróż

Ale przekonaj się sam, jeśli się odważysz…

Zdjęcie przez Google Tak, będziesz wiedział, że umarłeś. Według Independent UK, naukowca i dyrektora badań intensywnej opieki i resuscytacji w NYU Langone School of Medicine w Nowym Jorku, dr Sam Parnia powiedział, że pacjenci, którzy zmarli z powodu zatrzymania krążenia i zostali fizycznie uznani za zmarłych, nadal byli w stanie słyszeć rozmowy wokół nich, jak potwierdzili później, gdy zostali przywróceni do życia. Czas faktycznej śmierci wypowiadany jest w chwili, gdy serce przestaje bić. „Gdy tak się stanie, krew nie krąży już do mózgu, co oznacza, że ​​funkcje mózgu zatrzymują się niemal natychmiast” – powiedział dr Sam Parnia w wywiadzie dla Independent. „Tracisz wszystkie odruchy pnia mózgu – odruch wymiotny, odruch źrenic, wszystko, co zniknęło”. Chociaż dana osoba jest martwa klinicznie, aktywność mózgu i energia są wystarczające, aby pewne rzeczy nadal można było uznać.Zdjęcie za pośrednictwem Google Według Wikipedii istnieje pięć etapów śmierci. Etap - 1 nazywa sięImage via MediumKrew gromadzi się, a reszta ciała zaczyna umierać, choć w innym tempie.Zdjęcie za pośrednictwem PinterestaZależy to od tego, jak długo ciało leży w określonym obszarze śmierci. Ponieważ z ciała wyciekają płyny w wyniku zabójstwa, samobójstwa lub śmierci naturalnej, niektóre plamy będą widoczne w zależności od etapu rozkładu.Obraz za pośrednictwem Medical DailyZwany równieżImage via Drugs Banks Tak, bakterie pozostawione w twoim ciele trawią tkankę i narządy pozostałego ciała.Image via DrugsBankNasze ciała zmieniają kolory jak tęcza, ponieważ krew przestaje krążyć po ciele, części naszego ciała będą miały kolor fioletowo-czerwony lub niebieskawo-fioletowy, ponieważ krew osiada z powodu grawitacji w najniższej części ciała. Inne części są blade w zależności od tego, jak długo ciało leżało w tej samej pozycji.Zdjęcie za pośrednictwem Vincenta Van Dyke'a EfektyZ powodu procesu rozkładu wiele dzieje się wewnątrz ciała. Gazy uwalniane przez organizm powodują wydzielanie się pewnych zapachów, które utrzymują się w powietrzu i są silne i nieprzyjemne. Zapach kadaweryny i putrescyny jest podobny do gnijącego mięsa. Skatole pachnie jak kał, tylko bardziej gryzący. Indol pachnie piżmowo, jak kulka na mole. Siarkowodór pachnie jak zgniłe jajka. Metanotiol ma silny zapach gnijącej kapusty, a dwusiarczek i trójsiarczek dimetylu mają nieprzyjemny zapach czosnku. Smacznego.Image via Daily MailGdzie niektóre mięśnie sztywnieją, a inne się rozluźniają. Dlatego zawartość jelit i pęcherza zostanie uwolniona mimowolnie.I w końcu muchy trafiają do zwłok, gdzie składają jaja, a następnie czerwie zajmą się procesem rozkładu (jednak stanie się to również sześć stóp pod ziemią, jeśli wybierzesz pochówek w ziemi).

ZNASZ SIEBIE'RE MARTWY –

Obraz przez Google

Tak, będziesz wiedział, że umarłeś. Według

Niezależna Wielka Brytania, naukowiec i dyrektor badań intensywnej opieki i resuscytacji w NYU Langone School of Medicine w Nowym Jorku, dr Sam Parnia powiedział, że pacjenci, którzy zmarli z powodu zatrzymania krążenia i zostali fizycznie uznani za zmarłych, nadal mogli słyszeć rozmowy wokół nich. jak później potwierdzili, kiedy zostali przywróceni do życia. Czas faktycznej śmierci wypowiadany jest w chwili, gdy serce przestaje bić.

„Gdy tak się stanie, krew nie krąży już do mózgu, co oznacza, że ​​funkcje mózgu zatrzymują się niemal natychmiast” – powiedział dr Sam Parnia w wywiadzie dla Independent. „Tracisz wszystkie odruchy pnia mózgu – odruch wymiotny, odruch źrenic, wszystko, co zniknęło”.

Chociaż dana osoba jest martwa klinicznie, aktywność mózgu i energia jest na tyle duża, że ​​pewne rzeczy nadal można uznać.