Lista

Były członek klanu otrzymuje wsparcie na pokrycie rasistowskich tatuaży

Salon tatuażu w Baltimore pomaga byłym zwolennikom supremacji mieć życie po nienawiści

Dave.Tatuaż1

Dave Cutlip tatuujący róże na Shane Johnson'szyję, by ukryć swoich białych nacjonalistów' tatuaże.

Poznaj Shane Johnson.

26-latek, który urodził się w Ku-Klux-Klanie, po urodzeniu syna postanowił obrać inną drogę i poszukał salonu tatuażu, który ukryłby jego rasistów' wychowanie w KKK. Johnson, który teraz awansujeŻycie po nienawiści aby pomóc innym, którzy przechodzą tę samą przemianę co on, opowiedział o tym, jak zmienił swoje życie i jak sklep z tatuażami w Baltimore pomógł mu osiągnąć swój cel.

Shane.profil

„Mój ojciec, wujkowie, ciotki itd. Wszyscy byli członkami. To było normalne dla mnie, gdy dorastałem, uczęszczałem na crosslights i inne spotkania Klanu. Musiałem dużo studiować Biblię, bez przerwy” — powiedział Johnson. „Konieczne było, abym się nauczył i biegle posługiwał się systemem wierzeń znanym jako „Tożsamość chrześcijańska”. Kiedy stałem się nastolatkiem, zaczęliśmy częściej spotykać się z grupami neonazistowskimi, uczestnicząc w ich wydarzeniach, demonstracjach i vice versa”.

Według Johnsona mocno wierzył w tożsamość chrześcijańską, chociaż większość skinheadów była poganami lub ateistami. Zasłużył sobie na przydomek „Punchy” dzięki ciągłym walkom z innymi skinheadami, którzy drażnili się z jego przekonaniami, czcząc „żydowskiego boga”.

Jednak dzięki temu Johnson awansował w szeregach, powiedział. Nawet rekrutował i nauczał innych o ideologii swojego Klanu, w którą sam wierzył.

„Wierzyliśmy, że jesteśmy lepszą rasą, ale w rzeczywistości byliśmy tylko bandą biednych, niewykształconych śmieci z przyczepami” – powiedział Johnson. „Którzy po prostu zrzucali winę za nasze porażki na innych”.

Shane.wife1

Shane z żoną Tiffany.

Z biegiem lat, gdy dorósł, poznał swoją obecną żonę, Tiffany, i oddzielił życie w Klanie od życia miłosnego, powiedział Johnson. Chociaż jego żona nie ingerowała w jego „biznes”, zwróciła uwagę na kilka rzeczy, które ostatecznie utkwiły mu w pamięci.

„Zasadzała ziarno i podlewała je z przerwami. Moja przemiana zaczęła się właściwie, kiedy umarł mój tata. Choć może to zabrzmieć źle, ale bez niego miałem trochę więcej miejsca do oddychania” – powiedział Johnson. „Ale po jego śmierci zacząłem dużo pić. Pewnej nocy mieliśmy małe spotkanie i wszyscy byliśmy całkiem pijani. Skończyło się na tym, że poszliśmy do parku, w którym odbywał się koncert, i zaczęliśmy atakować ludzi, którzy nie byli biali. Zostaliśmy aresztowani. Wytrzeźwiałem w więzieniu i zdałem sobie sprawę, że z jakiegoś powodu moim głównym zmartwieniem nie było to, ile czasu dostanę, ale raczej myślałem o ludziach, których najbardziej skrzywdziłem. Niewinni ludzie, zaatakowani z powodu naszej nienawiści. Zacząłem myśleć, wszystko do czego prowadzi to śmierć lub więzienie.”

Johnson powiedział, że jego przekonania zaczęły się kruszyć i zadał sobie pytanie, jakiego Boga czczą, jeśli skończą martwi lub w więzieniu. To nie miało dla niego sensu.

ShaneJohnson

Johnson z dawnymi tatuażami wciąż zdobiącymi jego górną część ciała.

Kiedy jego żona zapytała go, czy mógłby zabić niewinne czarne dziecko, właściwą odpowiedzią było „nie”, chociaż wtedy odpowiedział „tak”. Osiem miesięcy aresztu domowego skłoniło go jednak do zastanowienia się nad swoją życiową ścieżką i tym, że naprawdę współczuje ludziom, których miał nienawidzić. Po raz pierwszy pozwolił sobie na studiowanie innych wierzeń i ideologii, powiedział Johnson. Lewicowe skłonności, na które nigdy nie byłby narażony.

Każdy zasługuje na drugą szansę w życiu.

Nawet byli zwolennicy białej supremacji. Dlaczego nie pomóc im osiągnąć tego celu??

Tatuaże z południa” w Brooklyn Park Baltimore właśnie to robi. WłaścicielDave Cutlip, który tatuuje od ponad 26 lat, oferuje za darmo ukrywanie ekstremalnych tatuaży na byłych białych supremacistach i byłych członkach gangu. Jak te z Shane.

W styczniu 2017 roku życie Dave’a Cutlipa i „Southside Tattoos” drastycznie się zmieniło.

Wszystko zaczęło się, gdy facet z tatuażami na twarzy „białego nacjonalisty” wszedł do sklepu, aby to zatuszować. Ale nie mogąc mu pomóc, Cutlip wysłał go na laserowe usuwanie tatuaży.

To jednak zapoczątkowało pomysł, aby faktycznie uczynić to organizacją charytatywną i założyć organizację non-profit o nazwie„Odkupienie INK”, aby pomóc ludziom takim jak Shane Johnson wyjść z ich rasistowskiej przeszłości – ale nie może, ze względu na niezbędne fundusze.

„Moja żona [Elizabeth] trochę na mnie spojrzała” – powiedział Cutlip. „A ona była jak„ Wiesz, że możesz pomóc ludziom ”.

Początkowo Cutlip myślał, że będzie pomagał tylko społeczności Baltimore, ale zamiast tego stało się to wirusowe. A teraz otrzymuje zapytania na całym świecie. Co jest dużym popytem na Cutlipa i jego sklep, ponieważ nie może być we wszystkich miejscach jednocześnie.

„Stamtąd rósł jak kula śniegowa. Byłem całkowicie zajęty przez tak wiele osób, które potrzebowały takiej pracy i nie było ich na to stać” – powiedział Cutlip. „Jestem głęboko przekonany, że tatuatorzy powinni dostawać to, co są warci, a mówiąc to, czasami ludzi nie stać na tatuaże. Są luksusem. Ludzie nie myślą cały czas i robią sobie tatuaże. A ci ludzie po prostu potrzebowali pomocy i pomyślałem – dlaczego nie? Mam tu dobrą załogę. Ktoś musi to zrobić.

Z pomocą jego prawej ręki, Dave’a Ente, dwaj adwokaci próbują szerzyć misję swojej działalności charytatywnej na całym świecie. I aby inni tatuażyści wskoczyli na modę, aby społeczność tatuaży zacieśniła się i stała się silniejsza, aby pomóc ludziom uzyskać kolejną szansę w życiu, zamiast odmawiać usługi bez znajomości ich historii.

„Southside Tattoos” istnieje od pięciu lat i jest bardziej zajęty niż kiedykolwiek. Tym bardziej, w związku z zapowiedzią akcji charytatywnej, Cutlipowie robią.

„Przychodzą tu ludzie, którzy chcą się przez nas wytatuować, tylko z powodu tego, co robimy” – powiedział Cutlip. „Właśnie to mnie napędza. Telefony, które otrzymuję. Cały czas dostaję telefony i małe notatki od ludzi z całego kraju, świata. Właściwie to naprawdę fajne”.

„Wszechstronny facet”, jak nazywa siebie Cutlip, jeśli chodzi o tatuowanie, zna piętno związane z byciem mocno wytatuowanym.

„26 lat temu podjęłam świadomą decyzję o tatuowaniu. A wtedy ludzie patrzyli na nas, jak na nas, dziwnych dziwaków, cokolwiek chcesz powiedzieć” – powiedział Cutlip. „Jestem do tego przyzwyczajony. A teraz jest bardziej mainstreamowy. Więc ludzie z tego rodzaju tatuażami są wzywani, a niektórzy z nich są nawet atakowani, że tak powiem. I potrzebują pomocy”.

Ekspert od tuszowania, najbardziej popularnych próśb, które otrzymuje, oprócz udekorowania swastyki kwiatami, więc jest nie do poznania, to „American Traditional” i „Blackwork”, powiedział.

Misją Cutlips jest przejęcie przejęcia przez kogoś godnego zaufania, chyba że w końcu ustaną grupy nienawiści i „biały nacjonalizm”.

„Pomyślałem, że tatuuję, aż nie mogę już tatuować. I to jest mój ostateczny cel. Mam nadzieję, że chciałbym ewentualnie przekazać to komuś innemu, aby kontynuować” – powiedział Cutlip. „Smutne jest to, że to się nigdy nie skończy. I pogodziłem się z tym. Dlaczego więc nie? – Znowu ktoś musi to zrobić.”

Jest pewne kryterium, Cutlip i on podążają, powiedział Ente. Na przykład flaga Konfederacji nie byłaby postrzegana jako „wyrażenie białej supremacji”, chyba że włączono inne nienawistne tatuaże. Chociaż na ten temat jest wiele kontrowersji. Ważne jest również, czy tatuaż można faktycznie zakryć, czy też trzeba go wyciąć laserem. Jednak Cutlip robi wyjątki, jeśli ktoś znajduje się w bezpośrednim niebezpieczeństwie.

„Zwłaszcza jeden facet był z Dominikany, jak sądzę. A jego problemem był MS-13” – powiedział Cutlip. „Miał tatuaż, to nie był tatuaż gangu, ale kiedy wrócił do domu, ludzie powiedzieli mu, że„ musisz to zakryć, albo cię skrzywdzimy”. Więc mu też pomogłem”.

Wiedza na temat tatuaży gangów, a także tatuaży białych supremacji, w celu rozróżnienia kryteriów jest niezbędna, aby Cutlip i Ente mogli służyć swoim klientom.

– Nie był w gangu – powiedział Ente. „Ale to, co dostał, stało się czymś, co gang uważał za ważne i groził jego żonie, jeśli tego nie usunie. Więc przyjrzeliśmy się temu i jest to dla niego niebezpieczne, więc powiedzieliśmy „OK, ten pasuje do kryteriów”.

Według Ente, ich kampania charytatywna zainspirowała już sześć innych sklepów tatuażowych w Stanach i jeden w Grecji do współpracy z Cutlip i Ente.

„Nieustannie staramy się dodawać nowych wolontariuszy do projektu, ponieważ w Oregonie są ludzie, którym nie mogę pomóc. Są ludzie w całym kraju i na całym świecie, którzy wysyłają do nas prośby, ale nie jest realistyczne, aby latali po kraju lub na całym świecie, aby przyjechać do naszego sklepu po darmowe tuszowanie ”- powiedział Ente. „Jednym z punktów widzenia byłoby rzucenie tego do punktu, w którym organicznie staje się trendem wśród tatuatorów. Inni tatuatorzy zobaczą to i prawdopodobnie również zainspirują się do wolontariatu.

Chociaż nie wszyscy w „Southside Tattoos” oferują usługi, które wykonuje Cutlip, załoga nadal wspiera organizację charytatywną i pomaga Dave’owi, jak tylko może.

„Nie mogę sprawić, by ktoś zgłosił się na ochotnika. Nie chcę też zmuszać kogoś do zrobienia czegoś, czego nie chce robić” – powiedział Cutlip. „Ponieważ siedzą tam i zajmują się sklepem, to pozwala mi na wykonanie tatuażu. Ukrycie niektórych z tych tatuaży zajęło mi wiele godzin”.

Cutlip wykonał około 48 zatuszowań z 63 wszystkich zatuszowań między „Southside Tattoos” a siostrzanymi sklepami. A lista próśb rośnie.

Z ichGoFundMe Page, Cutlip i Ente starają się zebrać wystarczającą ilość pieniędzy, aby uzyskać laser, który rozbija atrament wewnątrz skóry, nie pozostawiając blizn ani nie powodując zbytniego uszkodzenia skóry. W ten sposób mogą zaoferować zarówno laserowe usuwanie tatuażu, jak i tuszowanie w tym samym miejscu.

„Trudno jest znaleźć ludzi, którzy wykonują pracę charytatywną za pomocą laserów”, powiedział Ente. – Bo po prostu tyle kosztują. Te dobre, które mogą zdjąć każdy kolor, pełne ceny detaliczne wynoszą około 100 000 USD”.

Wydaje się jednak, że ich strona GoFundMe zbliża się do ostatecznego celu, jakim jest 60 000 USD.

Johnson był pod wielkim wrażeniem Cutlip's kampania, żeStudia GoFundMe, studio produkcji wideo poświęcone dzieleniu się niezwykłymi historiami, które pojawiają się dzięki GoFundMe, podążało za Johnsonem przez jego zmieniającą życie podróż.

Powiedział, że po omówieniu swoich przekonań z żoną Johnson postanowił opuścić ruch białej władzy. Jednak dopóki przebywał w areszcie domowym, nadal należał do grupy nienawiści.

W dniu, w którym Johnson został zwolniony z aresztu domowego, jego żona i on odeszli i uciekli do Evansville i połączył się z kilkoma facetami, Johnson poznał się online.

„Przyjęli nas, załatwili mi prawdziwą pracę i zaczęli starać się pomóc mi rozpocząć normalne życie. Toczyłem nieustanną walkę we własnej głowie, walcząc z samym sobą” – powiedział Johnson. „Myślę, że może Klan miał rację, a teraz grzeszę, zdradzając Boga. Trwająca wewnętrzna bitwa”.

W chwili dumy, jak powiedział Johnson, wrócił po swoje rzeczy. Ku jego zaskoczeniu niektórzy członkowie Klanu już na niego czekali, domagając się informacji, co się z nim stało. W zaufaniu powiedział im, że opuścił Klan na dobre.

„Było napięte, ale odeszli. Zebrałem swoje rzeczy i po drodze zatrzymałem się na stacji benzynowej. Wtedy mnie zaatakowali. To był styl zasadzki, bez honoru w ich działaniach. Walczyłem, ale nie było sensu” – powiedział Johnson. „Byłem hospitalizowany przez dwa tygodnie z powodu pobicia. Ale chcę to wyjaśnić, w rzeczywistości rzadko zdarza się to osobom, które rezygnują. To jest prawdziwe życie, a nie odcinek „Synowie anarchii”. Nie ma polowania na ludzi, którzy rezygnują, nie ma wypalanych tatuaży, to wszystko bajki, aby dać im legitymację. W moim przypadku była to rodzina, mniej więcej w czasie, gdy zmarł mój tata. To było plucie w ich twarz. To było osobiste.

Po pobycie w szpitalu Johnson zaczął uczyć się więcej o innych kulturach i zaczął brać udział w protestach przeciwko brutalności policji, a także w wydarzeniach Bernie Sandersa. Ale jego głównym problemem nie było to, że kiedyś był członkiem KKK. Jego problemem byli biali nacjonaliści' tatuaże zdobiące jego ciało, zdradzające jego przeszłość i więź, którą kiedyś cenił z Klan.

Shane1

Johnsonów' kawałek klatki piersiowej.

„Przód mojej szyi brzmiał ‘14 SS 88’, moje ramiona, klatka piersiowa, wszystko. Moje niegdyś najbardziej chwalone rzeczy były teraz największym ciężarem w historii. Jobs mnie nie zatrudni. Brak historii pracy, wykształcenia, kryminalnej przeszłości, a także pokryty białym atramentem” – powiedział Johnson. „Ludzie mnie widzą i obrażają, a to mnie najbardziej bolało. Zaczęłam nosić golfy 24/7, nawet latem. Byłem nieszczęśliwy. Poczułem potrzebę porozmawiania z innymi, mając nadzieję, że dzielenie się moimi doświadczeniami ujawni prawdę o ruchu białej siły, a może nawet komuś pomoże. Poproszono mnie o wywiad w Fort Wayne, zgodziłem się i nadal rozmawiam z innymi tak często, jak to możliwe. Moim marzeniem jest podróżowanie, rozmawianie z dziećmi i innymi osobami, które ujawniają ruch białej władzy”.

Johnson słyszał o „Southside Tattoos” i Cutlip'powiedział. Ale nie było go stać na podróż do Baltimore ani ukrywanie ich tam, gdzie mieszka.

„Nie wiadomo skąd, pewnego dnia GoFundMe skontaktował się ze mną z niezwykle hojną i pełną miłości propozycją, że polecę mnie do Baltimore, aby Dave zakrył mój tatuaż na szyi. Oczywiście przyjąłem ofertę, nasza pierwsza próba została przerwana, ponieważ mój syn zdecydował, że nadszedł czas, a moja żona zaczęła rodzić” – powiedział Johnson. „GoFundMe wrócił i zabrał mnie do Baltimore na spotkanie z Davem. Poznałem go i od razu się zaprzyjaźniliśmy, jest niesamowitym, troskliwym, hojnym człowiekiem. Jest niezwykle utalentowany i pokrył moją szyję różami, co prowadzi do imienia mojego syna. Byłem całkowicie zachwycony, gdy zobaczyłem gotowy produkt. Moje życie zmieniło się natychmiast. Teraz kogoś spotykam i nie muszę tłumaczyć moich tatuaży. Ludzie traktują mnie w znacznie bardziej akceptujący sposób i już nie obrażam ludzi. W końcu mogę być sobą.”

Jednak Johnson wciąż ma przed sobą długą drogę, a dokładniej całą jego górną część ciała. Więc Johnson planuje wrócić do „Southside Tattoos”, aby ostatecznie ukryć resztę.

„Sprawił, że poczułem się bardzo mile widziany, nigdy nie osądzany i szczerze mówiąc, kładzie trochę kiepskiej pracy” – powiedział Johnson. „Moje projekty są w zasadzie czymś pozytywnym, dokładnym przeciwieństwem tego śmiecia, które mam na sobie”.

Ponieważ jego rodzina nadal jest członkami Klanu, Johnson i jego żona nie mają z nimi żadnego kontaktu, powiedział. Patrzy w przyszłość z pozytywnym punktem widzenia i nosi nową zwycięską postawę, aby zbudować coś silnego i pomóc innym.

„Mam teraz więcej pewności siebie i czuję się bardziej komfortowo w moim ciele, co rzeczywiście doprowadziło do tego, że zabiłem rozmowę o pracę i rozpocząłem nową karierę jako elektryk, co jest o wiele lepsze dla mojej rodziny” – powiedział Johnson. „Zamierzam kontynuować pracę i nadal korzystać z każdej możliwej okazji, aby dotrzeć do innych i wykorzystać moje doświadczenia, aby miejmy nadzieję pomóc komuś i ujawnić prawdziwą nienawiść i ignorancję ruchu białej mocy”.