Kultura

Wiele historii Larry’ego Caputo z „Long Island Medium”

Larry Caputo to człowiek wielu słów. Kiedy po raz pierwszy rozmawialiśmy ze mną o jego ostatnich słowach: „Założę się, że to duch!” Kończyliśmy nasz wywiad, a moje nagranie zniknęło, a Larry śmieje się z tego w bezsensowny sposób, mówi, że to duch. (Każdy dziennikarz może sobie wyobrazić frustrację i zakłopotanie, które natychmiast wypełniły moje wnętrzności.) „Duch!” Powiedziałem: „Dlaczego u diabła duch miałby mi to zrobić?!”

W następnym tygodniu męczyłem się nad każdym omawianym szczegółem, co było dość łatwe, biorąc pod uwagę, że jego historie były zabawne. Jeśli moje nagranie nie powiodło się z powodu ducha, jestem za to bardzo dziękuję, ponieważ Larry udowodnił, że ma dużo więcej do powiedzenia w naszych rozmowach, które nastąpiły później. W rzeczywistości, kiedy rozmawiałem z nim później, spędzał czas w swoim ulubionym mieście Santa Monica w Kalifornii, tuż obok stawu z karpiami koi.

Jego żona, Theresa Caputo, vel Średnia Long Island, zrobił karierę uzdrawiania innych i dzielenia się ich historiami. Uważam jednak, że niektóre z najwspanialszych historii zaczynają się od Larry’ego. Jego okrzyki „Czy mam dla ciebie historię!” przygotował wiele opowieści o hippisowskich czasach Caputo, przekazując ducha i o tym, jak jego rodzina znalazła dawno zaginionego artystę tatuażu, Tommy’ego Helmsa z Koszmary tatuażu.

PIERWSZA KURCZACZKA LARRY’EGO

W latach 60. i 70. spędzaliśmy lato w Bayville. Nasz sąsiad dostał małą pisklę i powiedział: „Jest w piwnicy!” Nic z nim nie zrobili, ale trzymali go w kartonowym pudełku. Był wychudzony, brudny, chudy i głodny, więc zapytałem, czy mogę go mieć, a oni z radością mi go podali. Pod koniec sierpnia to coś urosło, a ja ją tuczyłam i była cała biała z dużą rudą grzywą na czubku głowy. Tak bardzo się do tego przywiązałem. Podążał za mną, ponieważ wiedział, że jestem jego źródłem pożywienia. Po prostu miałam z tym więź.

Teraz nadchodzi koniec lata i pakowaliśmy się, aby wrócić do Queens, a mój tata mówi: „Musisz się pozbyć tego kurczaka, nie zabieramy go z powrotem do Queens”. Po prostu złamało mi serce, że musiałem zostawić swojego kurczaka. Skończyło się na tym, że znalazłem kogoś, kto to zabrał, ale to było traumatyczne. Byłam taka zła na mojego tatę. Nienawidziłem go wtedy, że nie pozwolił mi go przynieść.

Po ślubie z Theresą zawsze chciałem postawić kurnik na podwórku; moja żona była jak [naśladuje jej głos]: „Nie dostaniemy kurnika! Nie możemy mieć kurczaków!” Pomyślałem, tak, możemy; nikt się nie dowie. Potem dostałem staw z koi, więc pojechała moja kurnik.

Kocham wszystkie zwierzęta. Muszę powiedzieć, że moimi ulubionymi zwierzętami są psy i ptaki. Dlatego mam koguta i orła [tatuaże]. Mam jeszcze jeden kawałek gołębia, który Tommy zrobił na moim ramieniu.

Tatuaż koguta jest naprawdę duży, ponieważ uwielbiam to, co oznacza. Chodzi o determinację i nigdy nie wycofując się, dyscyplinę. (żartuje) Zawsze mówię ludziom: „Chcesz zobaczyć mojego ośmiocalowego kutasa?”

JEGO PIERWSZY ATRAMENT + MIŁOŚĆ

Moim pierwszym tatuażem była różyczka na mojej klatce piersiowej, ponieważ chciałam zobaczyć, jak to jest zrobić sobie tatuaż. Potem mój drugi tatuaż był na moim prawym bicepsie, który był jak lwia grzywa, nie wyszedł tak dobrze. Moi kumple żartowali ze mnie i mówili, że wygląda jak kot, którego potrącił autobus. Skończyło się na tym, że przykryłem to orłem. Kiedy spotkałyśmy się z Theresą, nie byłam tak wytatuowana jak teraz, ale uwielbiała, że ​​mam tatuaże. Początkowo pociągały ją moje tatuaże.

SPRAWA RODZINNA

Tommy (Helms) i ja poznaliśmy się jakieś 15 lat temu, kiedy pracował w Lark Tattoo w Westbury. W tym czasie wytatuował moją żonę. Potem straciliśmy kontakt, aż oboje znaleźliśmy się w telewizji. Tattoo Nightmares jest może już w trzecim sezonie? Nie wiem, ale klikałem kanały, zobaczyłem go i krzyknąłem do Theresy: „Nigdy w to nie uwierzysz!” Wtedy dowiedzieliśmy się, że miał salon tatuażu w Oceanside (Empire State Studios) od dłuższego czasu. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że to facet z Long Island.

Teraz przez ostatnie może dwa lub trzy lata jesteśmy z nim. Moja żona dostała od niego swój drugi tatuaż, ja mam od niego kilka, a mój syn ma przy sobie rękaw.

Mój syn był bardzo mądry w sposobie, w jaki został wytatuowany. Zawsze był po bardziej konserwatywnej stronie i czekał, aż naprawdę dowie się, czego chce i będzie mógł w pełni poświęcić się tatuażom. Wiesz, możesz powiedzieć, kiedy praca ludzi jest połączona i mają tatuaże z różnych czasów i z czasem wykonują pracę, aby je włączyć. Mały Larry robi to we właściwy sposób, jednocześnie duży kawałek. I dla wielu ludzi, którzy potrzebują odwagi do pierwszego atramentu. Ma teraz za pasem kilka sesji z Tomem. To pokrowiec w stylu japońskim – smok, samuraj, pagoda, kwiaty wiśni. Moja córka Victoria ma więcej tatuaży niż mój syn i chce więcej. Ona ma parę wszędzie.

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Damskie

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Kobiety's "Seksowny żołnierz" Czołg Racerback firmy Fifty5 Clothing

LARRY TEŻ ŁĄCZY SIĘ Z DUCHEM

Ludzie zawsze pytają: „Czy Theresa udziela ci informacji?” Ale ciężko jest czytać kogoś, o kim wiesz wszystko. Kilka osób, które odeszły, wiem, że są w pobliżu, dostaję znaki i symbole, ale moja żona mnie nie czyta. Zawsze mi doradza. Na początku przeszliśmy przez te duże tragedie razem. Theresa zawsze mówi, że wszyscy mamy to duchowe połączenie; po prostu niektórzy ludzie mają wyższy poziom niż inni. Nie potrzebujesz medium, aby połączyć się z bliskimi, ale jestem o wiele bardziej świadomy tego, że jestem w pobliżu tak długo.

NAGRODY DUCHOWE

Pokaz uświadomił Theresie, jak wiele dobrego daje ludziom. Nie jest tak efektowny, jak wszyscy myślą, jest bardzo obciążający. Ale satysfakcjonujące jest samodzielne oglądanie programu — nigdy nie widzimy produktu końcowego, dopóki nie zostanie wyemitowany — ponieważ są w stanie się zamknąć i kontynuować swoje życie.

Aby zobaczyć, jak wielu ludzi podziwia nasz związek – myślałem, że związek wszystkich jest taki, a tak nie jest. Jesteśmy bardzo błogosławieni. Kiedy pojawił się program, myślałem, że nie mam nic do zaoferowania, ale teraz zdaję sobie sprawę, że jako para i jako rodzina mamy wiele do zaoferowania.

Spotkałem setki tysięcy ludzi i nigdy nie miałem nikogo, kto by powiedział coś negatywnego. To była [nic, ale] najbardziej pochlebne, satysfakcjonujące, pozytywne reakcje, jakie ludzie mają wobec mojej żony, naszych dzieci i mnie. Sprawia, że ​​czujemy się dobrze jako rodzina, wiedząc, że ludzie podziwiają to, co mamy. Myślisz, że wszyscy to mają, a oni nie. Tak wielu ludzi przechodzi przez życie z większymi trudnościami niż my mieliśmy.

"POKAŻ-CIAL" ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Kiedy program został odebrany po raz pierwszy, nigdy nie zapomnę, kamerzysta i dźwiękowiec w tym czasie odciągnęli mnie na bok i powiedzieli: „Stary, od tego momentu twoje życie się zmieni”. wziąłem go z przymrużeniem oka; Pomyślałem, że to miłe, nie zdając sobie sprawy z wielkości serialu.

Czuję, że mam obowiązek – nie zrozum tego źle – żyć zgodnie z tym „obrazem”. Nie zmieniać tego, kim jestem, być konsekwentnym i nie pozwalać, by sława i inne rzeczy uderzyły ci do głowy. Nie martwię się o Theresę, bo jest innej rasy! Po prostu martwię się o siebie. Martwię się, że moje dzieci zawsze upewniają się, że zachowują się we właściwy sposób, ponieważ są w oczach opinii publicznej. Nie mogę już nikomu odwrócić ptaka! (Śmiech)

CaputoHarley_0127ret fx bgLR

DROGA DO ODZYSKANIA

Miałem nerwiaka słuchowego, czyli guza mózgu, który rośnie przy uchu. Zrobiłem to w 2001 roku, dwa tygodnie przed 11 września. Po operacji straciłem słuch po tej stronie i miałem paraliż twarzy. Do dziś mam trochę.

Miałem wrażenie, że moje ucho było zatkane, a czasami moja równowaga była zachwiana. Poszedłem do lekarza, a oni po prostu nie zdiagnozowali mnie prawidłowo, myśleli, że mam alergie. Dopiero około rok później, kiedy objawy się nasiliły, okazało się, że mam ubytek słuchu, ponieważ guz napierał na moje nerwy. Poszedłem na tomografię komputerową i rezonans magnetyczny i wtedy go znaleźli.

Powiedzieli: „Musisz się tym zająć dość szybko”. Byłem jak zróbmy to, nic wielkiego. Ale nie znając wyników ani wyniku, kiedy wyszedłem z operacji i nagle nie słyszysz, a twoja twarz jest cała obwisła, a twoja mowa jest niewyraźna, czujesz się jak ty'nie jesteś już sobą. To był dla mnie trudny czas.

Potem zdarzył się 11 września, kiedy wracałem do zdrowia w domu i oglądałem to w telewizji. Uświadomiłem sobie, że muszę przestać się nad sobą użalać. Tak wielu ludzi właśnie straciło życie, a ja tu źle się czuję?

Moja żona nigdy na mnie nie patrzyła ani nie traktowała mnie inaczej. To wspaniała rzecz we wsparciu, jakie mamy dla siebie z Theresą. Czuję, że czasami w niektórych małżeństwach żona nie chciałaby już być z mężem i związek by się zerwał. Zawsze myślałam, jak bym była, gdyby to się stało z Theresą? Ale utknęła przy mnie przez całą sprawę. To był długi okres rekonwalescencji. Nadal nie mam pełnej funkcji lewego oka lub okolic ust, dlatego na wystawie czasami moje oko będzie wyglądało na zmrużone lub trudno mi się uśmiechnąć. Jestem tego bardzo świadomy.

NIE ZABAWAJ Z LARRY CAPUTO, BUTY

Nie jestem osobą konfrontacyjną, ale jeśli jestem w pobliżu kogoś, kto jest zastraszany lub wykorzystywany, jestem pierwszym, który wkroczy i położy temu kres. Nienawidzę ludzi, którzy wykorzystują słabszych. Moja żona czasami się na mnie wścieka, mówi: „Nie mieszaj się!” ale nie mogę się powstrzymać! Kiedyś nazywała mnie luźną armatą.

Mogę być bardzo cichy, ale nie zadzieraj ze mną, nie zadzieraj z moimi dziećmi i nie zadzieraj ze słabszą osobą, ponieważ przyjdę kogokolwiek w obronie. To naprawdę zabawne, mój syn i moja córka zawsze powtarzali: „Wszyscy moi przyjaciele boją się ciebie tato!” Jestem jak po co oni się mnie boją? Ale mogą powiedzieć, że jestem osobą bez bzdur. Nienawidzę patrzeć, jak ktoś jest zaczepiany.

LARRY BYŁ HIPISEM!

Zawsze byłam bardzo świadoma mody. Nawet w moich hippisowskich czasach musiałem ubierać się w najnowsze hipisowskie ubrania. Miałem na sobie smażone buty; Upewniłam się, że moje włosy są tak długie, jak tylko mogę je zapuścić. Zawsze musiałem wyglądać dobrze. Myślę, że kiedy wyszły spodnie z dzwoneczkami, byłam pierwszą, która pobiegła do sklepu po parę. Po prostu taki byłem. Naprawdę lubię buty. Kiedy kogoś widzę, patrzę na niego od stóp do góry. Mocno wierzę, że zawsze można powiedzieć osobie'osobowości po sposobie ubierania się i butach, które noszą.

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Damskie

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Kobiety's "Prawdziwa brutalność" Koszulka z dekoltem w serek od Skygraphx

WJAZD Z PRAWEM

Kiedy miałem 18 lat dostałem swój pierwszy motocykl, którym był Triumph z 1971 roku. Między tobą a mną (przepraszam, Larry!), wdałem się w pościg z glinami, bo zatrzymano mnie, a oni napisali do mnie za całą masę mandatów i powiedzieli, że jeśli jeszcze mnie złapią na jeździe, zamierzają skonfiskować mój rower i aresztuj mnie!

Byłem twardzielem, kiedy byłem dzieckiem. W związku z tą sytuacją straciłem prawo jazdy na jakieś pół roku i nie miałem już roweru. Potem wyszłam za mąż i uciekłam z motocyklowej sceny. Ale potem znów zacząłem jeździć, gdy moje dzieci były trochę starsze i mogłem wydać kilka dolców i kupić sobie motocykl, może w latach ’94, ’95. Mam niestandardowego Sportstera. Jeździłem Sportsterem przez około siedem lub osiem lat, zanim przeniosłem się do Road King. Więc teraz mam króla szos i mam też Bobbera. I mam korwetę. Chodzi o to, kiedy nadejdą odpowiednie czasy.

JEGO RADY DLA POCZĄTKUJĄCYCH TATUAŻU

Jeśli mógłbym ci dać jakąś radę, nie martw się o nikogo innego, tylko martw się o siebie. Musisz robić to, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy i z czym czujesz się komfortowo. To jest dzisiaj duży problem; wszyscy są w takiej rywalizacji, że wywiera to presję na młodych ludzi.

Nie możesz czuć się pod wpływem i pod presją, ponieważ wszyscy inni mają atrament. Nie jest dla wszystkich. Mam na myśli, ile osób po prostu wskakuje w to bez zastanowienia? Jestem doskonałym przykładem. Miałem tyle pracy, która nie została w pełni wykonana, ponieważ kierowałem się impulsami, nie zastanawiałem się nad tym i nie robiłem tego prawidłowo za pierwszym razem. Tyle godzin spędziłam na krześle, przerabiając to, z czego nie byłam zadowolona.

KOLEJNA WIELKA AMERYKAŃSKA NOWIECISTKA?

Lubię opowiadać historie. To to samo, co otwieranie starego albumu ze zdjęciami, patrzysz wstecz, wspominasz i widzisz wszystkie rzeczy, przez które przeszedłeś w swoim życiu, a to wywołuje uśmiech na Twojej twarzy. To właśnie prowadzi nas tam, gdzie jesteśmy dzisiaj. To wszystko jest częścią podróży. Samo słuchanie innych ludzi opowiadających ich historię życia jest interesujące, ponieważ nikt'życie jest takie samo. I o to właśnie chodzi w tatuażach. Są znakiem rozpoznawczym każdej historii, wiesz, ludzie muszą wyrażać siebie. Ludzie muszą coś czuć i coś dzielić.

Dostępne na INKEDSHOP.COM:

Dostępne na INKEDSHOP.COM: "La Mort De Coeur" Naszyjnik Alchemy of England