Kultura

Twój następny tatuaż można wykonać za pomocą „usuwalnego” atramentu

Więc utknąłeś z tatuażem z imieniem swojego byłego chłopaka w uroczym czerwonym sercu i próbujesz zdecydować, czy masz odwagę go wyssać i usunąć laserem. Z tego, co słyszymy, laserowe usuwanie tatuaży jest jak wielokrotne pstrykanie gumką lub rozpryskiwanie gorącym tłuszczem z bekonu, więc przypuszczamy, że w końcu będziesz trzymał się tego żałosnego tatuażu trochę dłużej. Jednak w przyszłości może nie będziesz musiał podejmować tej trudnej decyzji – twój następny kawałek może być faktycznie zrobiony za pomocą „usuwalnego” tuszu do tatuażu.

Zgodnie z niedawnym artykułem opublikowanym online przez magazyn Glamour, studenci chemii i biomolekulary z New York University opracowali rodzaj tuszu do tatuażu, który można faktycznie „usunąć” z organizmu, natychmiast lub po latach, co jest genialnym pomysłem, biorąc pod uwagę wszyscy ludzie obecnie kołyszą się tatuażami z drutu kolczastego w stylu lat 90., inspirującymi cytatami z błędami ortograficznymi i wybitnymi dziełami z imionami ich byłych. Nazwano „kasowalny atrament” Efemeryczny, a proces najwyraźniej polega na użyciu miejscowego rozwiązania w celu usunięcia atramentu, niezależnie od tego, czy chcesz całkowicie usunąć tatuaż, czy po prostu usunąć części i kawałki w celu drobnej edycji lub aktualizacji tatuażu.

To ogromna wiadomość dla ludzi, którzy umierają z chęci zrobienia sobie tatuażu, ale nie są do końca sprzedawane w części „na zawsze”. Będą mogli wytatuować się tym specjalnym atramentem efemerycznym, nosić tatuaż tak długo, jak chcą, a następnie usunąć go lub przerobić za pomocą kolejnego roztworu miejscowego. Atrament jest wciąż w fazie rozwoju i nie ma zbyt wielu informacji o tym, z czego jest zrobiony, ile będzie kosztował i gdzie będzie dostępny, ale umysły pracujące nad projektem najwyraźniej robią poważne postępy w tworzeniu tatuażu efemerycznego atrament dostępny dla ogółu społeczeństwa.

Teraz, gdy wydaje się, że usuwalny „stały” tusz do tatuażu stanie się rzeczywistością, niedługo stanie się rzeczywistością, możesz zacząć marzyć o letnim tatuażu, o którym zawsze marzyłeś, ale nigdy nie mogłeś się do niego zobowiązać. Może urocza mała palma tatuaż na twoim nadgarstku lub wiązka delikatnych róż na twojej klatce piersiowej. Och, albo mały tatuaż w kształcie półksiężyca za uchem. Możliwości są nieskończone!

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Męskie

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Mężczyźni's "Logo" Koszulka Inked