Kultura

Tatuaże są dla ludzi, a nie zwierząt

czy ty'jesteś weganinem lub zagorzałym miłośnikiem mięsa, jeśli chodzi o jedzenie, to, co jesz, jest twoim wyborem. To samo można powiedzieć o tym, czy zdecydujesz się na tatuowanie, czy nie.

Nowy Jork już zabronił tatuowania zwierząt domowych, ale co z resztą świata? Zwróć uwagę na projektanta Wilma Delvoye. WedługMetro w Wielkiej Brytanii Delvoye prowadzi sprzedaż przez bank wytatuowanych świńskich skór, które zawierają kultowe wizerunki księżniczek Disneya i logo marek modowych. Podczas gdy tatuowanie skóry zmarłej świni jest w rzeczywistości czymś, co robi wielu praktykantów, aby nauczyć się prawidłowo tatuować, jest to coś zupełnie innego, gdy te tatuaże są wykonywane na żywych świniach.

Według Metro, Delvoye rozpoczął tę dziwną praktykę w 1997 roku tutaj, w Stanach Zjednoczonych, ale szybko powiedziano mu, aby przestał z powodu okrutnego charakteru tego czynu. W końcu został zmuszony do przeniesienia się do Chin, aby kontynuować praktykę, w której teraz ma trzech tatuażystów, którzy rzekomo pod narkozą mają tuszowe świnie z różnymi obrazami z popkultury. Gdy świnie kończą, są one sprzedawane za 50 000 funtów, czyli około 74 775 dolarów. Sądząc po niektórych z tych obrazów i prymitywnych wzorach tych świń, Delvoye i jego trzej tatuatorzy są't robienie wszystkiego dla świata sztuki, nie mówiąc już o pomaganiu reputacji prawdziwych artystów tatuażu.

Jeśli świnie sprzedają się dopiero po śmierci, po co je tatuować żywcem? Nie trzeba dodawać, że PETA jest dość wkurzona. Tutaj w INKED musimy zapytać, "Gdybyś't zmusić osobę do zrobienia tatuażu, czy można zmusić zwierzę??" Prawdopodobnie nie. Podziel się z nami swoimi przemyśleniami na temat tego bardzo kontrowersyjnego artysty!

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Damskie

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Kobiety's "Atrament" Termiczna bluza z kapturem InkAddict