Kultura

Tatuaże Czakry

W różnych religiach Wschodu czakry reprezentują różne ośrodki ciała, z których każdy posiada własną duchową moc. Sanskryckie słowo czakra oznacza koło, a termin ten jest używany do opisania kół energii w całym ciele. Istnieje siedem głównych czakr, które biegną wzdłuż kręgosłupa, a każda z nich odpowiada innemu ośrodkowi nerwowemu. Każda czakra reprezentuje inną część ciała, a tym samym przyjmuje symbolikę mentalną, duchową i emocjonalną.

Pierwsza czakra jest znana jako czakra korony i jest to czakra oświecenia i duchowego połączenia z naszymi wyższymi jaźniami i boskością.

Stamtąd biegniemy do czakry trzeciego oka, która jest połączona z szyszyną i symbolizuje intuicję i świadomość.

Dalej jest czakra gardła, która jest równoległa do tarczycy i dotyczy komunikacji i wzrostu.

Czakra serca, znajdująca się pośrodku klatki piersiowej, łączy siedem czakr i reprezentuje miłość i połączenie.

Potem pojawia się czakra morska, znana również jako czakra splotu słonecznego, kontroluje układ trawienny i osobistą moc.

Podążając za czakrą morską docieramy do czakry sakralnej, która znajduje się w miednicy i koreluje z twórczą ekspresją i seksualnością.

Wreszcie jest czakra korzenia, która znajduje się u podstawy kręgosłupa i jest związana z instynktem, bezpieczeństwem i przetrwaniem.

Celem koncentracji na czakrach jest upewnienie się, że każda czakra jest wyrównana i otwarta, aby energia swobodnie przepływała przez całe ciało, tworząc fizyczną, mentalną i duchową harmonię. I chociaż czakry powstały jako praktyka religii Wschodu, wielu ludzi na całym świecie decyduje się celebrować swoją symbolikę poprzez tatuaże. Oto tylko kilka tatuaży czakry do medytacji.

7 czakry tatuaż z powrotemtatuaż czakry trzeciego okapsychodeliczny tatuaż czakryTorba na ramię Star Wars Tattoo Flash od LoungeflyKolorowy tatuaż czakry z powrotem autorstwa Anthony'ego OrtegiTatuaż czakry z kropkami autorstwa Jennifer RahmanJesse Rix uderza w nasze umysły tym inspirowanym intuicją tatuażem.Tatuaż czakry serca autorstwa Joshua CouchenourDla obu płciProjekt tatuażu czakry autorstwa Marka SingtoroDavid Boggins używa czakry serca do stworzenia wspaniałego kawałka mostka.David Ekstrom tworzy piękny kawałek buddy z uroczymi czakrami.Czasami kolor nie jest potrzebny do stworzenia oszałamiającego obrazu.Tatuaż głowy czakryTatuaże czakry Technika punktowaniaDostępne na INKEDSHOP.COM: INKZniżka w sklepie z tuszem

Ten tylny kawałek ożywia każdą czakrę.