Kultura

Tatuaż kompasu mamy czwórki jest symbolem nadziei

Kiedy CeeCee, matka czwórki dzieci, postanowiła zrobić sobie tatuaż, aby ukryć ślady samookaleczenia, które zadała sobie jako nastolatka, zdecydowała się na piękny wzór kompasu namalowany tuszem na przedramieniu. Jednak zamiast tradycyjnych symboli N-E-S-W CeeCee ma inicjały swoich dzieci, S-T-K-J, naniesione na każdym punkcie kompasu, z literami „S-O-Z-O” w środku, reprezentującymi oryginalne greckie słowo użyte w Nowym Testamencie dla zbawienia. W uproszczeniu słowo „sozo” oznacza „uratowany, wyciągnięty z niebezpieczeństwa lub wyniesiony ponad kłopoty”, którym CeeCee z pewnością było.

Wzruszająca historia tatuażu kompasu CeeCee została udostępniona na Strona na Facebooku dla Love What Matters, blog poświęcony „świętowaniu ważnych chwil w życiu”, ale to, co się stało, kiedy CeeCee rzeczywiście poszła po tatuaż, to prawdziwa historia. „Tatuatorka otworzyła swój sklep wcześniej tylko dla mnie”, pisze CeeCee w poście na Facebooku. „Rozmawialiśmy, kiedy rysowała projekt. Po chwili zamilkła, po czym wypaliła: „Wiesz, przypominasz mi kogoś, kogo znałem”.

Kiedy CeeCee zapytała, skąd zna tę osobę, artystka odpowiedziała: „ze szpitala” i od razu CeeCee wiedziała. „Poczułem mrowienie w kręgosłupie… to, które mówi ci, że wkrótce wydarzy się coś wielkiego. – Jaki szpital? – zapytałem. Nazwała ten, który bierze nastolatki o skłonnościach samobójczych. Moje usta opadły. ‘Też tam byłem.'”

Przez wszystkie lata, które minęły, odkąd CeeCee i jej tatuatorka przebywały w tym samym szpitalu dla nastolatków o skłonnościach samobójczych, znów znaleźli się razem, pomagając sobie nawzajem w leczeniu. “Tak. Była tam”, pisze CeeCee. „Kiedy byłem nastolatkiem. Kiedy blizny na moim ramieniu były świeże i pokryte gazą. A teraz to ona nałożyła na nich tatuaż z napisem „Sozo” – uzdrowiony, cały.”

Podobnie jak w przypadku wielu innych, to nie wstyd ani wstyd skłonił CeeCee do zakrycia blizn po samookaleczeniu. Raczej widziała projekt kompasu z inicjałami jej dzieci jako symbol jej sukcesów, a tatuaż nałożony na blizny jako sposób na odzyskanie ciała i zamknięcie drzwi w tym bolesnym rozdziale jej życia. „Patrzę teraz na [tatuaż]” – mówi. „Moje ramię, miejsce, które kiedyś reprezentowało beznadziejność, teraz reprezentuje miłość… Więcej piękna z popiołów, niż kiedykolwiek mogłem marzyć”.

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Damskie

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Kobiety's "Logo z tuszem" Zbiornik