Kultura

Socjologiczne i naukowe znaczenie tatuowania ciemnej skóry

Istnieje długa historia tatuowania, którą my'ponownie Nie mówię o

W ciągu ostatnich kilku lat telewizja dramatycznie wpłynęła na świat tatuażu. Zaczynam od "klasyka" takich jak Miami Ink, LA Ink, NY INK i dające początek konkursom telewizyjnym typu reality, takim jak Ink Master, tatuowanie po raz pierwszy pojawia się w salonach milionów Amerykanów. Konkurs Reality Ink Master stał się szczególnie celebrowany wśród fanów, a ludzie spoza społeczności mogli zajrzeć do świata tatuażu. Jest więcej osób niż kiedykolwiek, które zaczynają rozumieć dynamikę społeczności tatuaży, a także problemy, które nadal utrzymują się w XXI wieku. Na przykład tylko ten ostatni sezon programu świętował zwycięską kobietę, a sezon koncentrował się głównie na seksizmie, który nadal utrzymuje się w branży. Jednak jednym z obszarów kontrowersji, który wpływa na społeczność, który był prezentowany w każdym sezonie serialu, jest przyjmowanie ciemnoskórych klientów. Gdybyś obejrzał pokaz, mógłbyś zauważyć, że mając wybór, artysta wolałby pracować na płótnie o jasnej skórze niż na płótnie o ciemnej skórze. Jednak co wielu robi?'Zdaję sobie sprawę, że w tej kwestii chodzi o coś więcej niż dyskryminację. W środowisku takim jak Ink Master, gdzie zawodnicy są oceniani i krytykowani za ich prace, wielu artystów woli pracować na jasnej skórze, ponieważ mają więcej swobody w eksperymentowaniu z kolorami i dopracowywaniem szczegółów. Oczywiście ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że Ink Master to tylko konkurs telewizyjny, który ma na celu wzmocnienie dramatu – ale wielu artystów w świecie pracy nie ma w swoich portfolio prac wykonanych na ciemnej skórze. Sam przemysł tatuażu jest tak samo konkurencyjny jak program telewizyjny, jeśli nie bardziej, ponieważ często na linii jest znacznie więcej niż 100 000 USD. Ale czy to oznacza, że ​​tatuatorzy powinni?'Funkcja ta działa na ciemnej skórze, ponieważ nie't wierzysz, że pokazuje ich umiejętności? Odpowiedź brzmi nie.

Zdjęcie przez Instagram</p

Zdjęcie przez Instagram

Zdjęcie przez Instagram

Co wchodzi w tatuowanie ciemnej skóry

<a href=Zdjęcie przez Instagram<a href=Zdjęcie przez Instagram<a href=Zdjęcie przez Instagram<a href=Zdjęcie przez InstagramTatuaż przez Coverup King<a href=Zdjęcie przez Instagram<a href=Zdjęcie przez Instagram<a href=Zdjęcie przez Instagram<a href=Zdjęcie przez Instagram<a href=Zdjęcie przez Instagram

Badanie historii

Zdjęcie przez Instagram

Ludzie tatuują ciemną skórę od tysięcy lat. Od wczesnych plemion polinezyjskich w Azji Południowo-Wschodniej po arystokratów starożytnego Egiptu tatuaże istniały w tych społecznościach na długo przed tym, zanim świat zachodni dopadł go w swoje ręce. W wielu plemionach afrykańskich tatuaż był stosowany jako sposób leczenia chorób, ochrony przed duchami, a także okazywania przynależności do określonych plemion/grup, cech osobowości i klas społecznych.

Jedną z artystek, która tworzy piękne tatuaże zarówno na jasnej, jak i ciemnej skórze, jest Miryam Lumpini

Tatuatorzy tacy jak Nikko Hurtado, Miryam Lumpini i Poch Tattoos są dowodem na to, że prezentowanie sztuki na ludziach o każdym typie skóry jest niezwykle opłacalne w świecie, w którym branża dostosowuje się do różnych typów ludzi. Jeśli nasza branża może rozszerzyć się, aby zaspokoić potrzeby dziewcząt z bractwa i mam piłkarskich, z pewnością może to zrobić miejsce na reprezentowanie wysokiej jakości pracy na ciemnej skórze.