Kultura

Sekrety Sailor Jerry opowiedziane przez Lance’a McLaina

Inked wywiady Lance McLain: Facet, który zajął miejsce Sailor Jerry.

– Czy jesteś Sailor Jerry?

“Tak.”

– No dobrze, Ed Hardy przysłał mnie tutaj. Dostałem od niego pracę i kazał ci ją pokazać.

Zaledwie rok przed odejściem Normana „Sailor Jerry” Collinsa, Lance McLain złożył starcu wizytę, gdy jego statek marynarki wylądował na Hawajach, nie mając pojęcia, że ​​wkrótce zajmie miejsce Jerry’ego. McLain pozostawał poza zasięgiem radaru od momentu rozpoczęcia pracy w China Sea Tattoo w 1976 roku, więc Inked dogonił wyspiarza i cofnął się w czasie do wczesnych etapów branży, kiedy Sailor Jerry wzniecała piekło, a Lance McLain był świeżo w branży . Jest jednym z najbardziej pokornych istot ludzkich'miałem przyjemność poznać, ale nie'Myślę, że ma pojęcie, jak wielkim klejnotem jest naprawdę. Jego historie wprawiły mnie w trans. Czułam się tak, jakbym była jedyną pijącą piwo z Sailor Jerry, tatuowaną przez Eda Hardy’ego i osiadającą w hawajskim słońcu. Niestety dla mnie to nie jest moje życie, ale to, które należy do McLaina. Prowadzi własny sklep, Smok tatuaż, w Wahiawa, HI, od 27 lat. Jeśli ty'ponownie frajerem tradycyjnego atramentu, "wiesz, serca i róże i tak dalej," wtedy ty'Odświeży mnie zdolność McLaina do zapewnienia swoim klientom doświadczenia, na którym dorastał – mówię o staroszkolnym, ręcznie malowanym flashu na ścianach, w sklepie ulicznym. A jeśli złapałeś modę na nowoczesny atrament, nadal musisz się wiele nauczyć (i docenić) od weterynarza marynarki wojennej. Stary zegar podzielił się swoimi przemyśleniami na temat dzisiejszego tatuażu „frou-frou”, ucząc się o błysku Jerry’ego i Honolulu około 1976 roku.

Poznałeś Eda Hardy’ego, gdy jeszcze byłeś w marynarce?

Lanca: Spotkałem Hardy’ego, kiedy byłem w San Diego. W swoim oknie miał wiele fajnych projektów w japońskim stylu, które się wyróżniały. W tamtych czasach rzadko można było spotkać kogoś, kto robił tatuaże w stylu azjatyckim, ponieważ na początku lat 70. wiele sklepów nadal robiło tatuaże w stylu wojskowym z orłem lub panterą. Wiesz, serca i róże. Tradycyjne rzeczy. Ed robił te naprawdę schludne azjatyckie smoki i tygrysy.

Więc wszedłeś do jego sklepu….

[Ed] jest dość łatwym facetem do rozmowy i od razu był podekscytowany tatuowaniem i tatuażami w stylu japońskim. Myślałem, wow, ten facet ma naprawdę wielki entuzjazm – typ, który na ciebie mija. To było zaraźliwe. Dostałem od niego smoka, który przeszedł z ramienia na klatkę piersiową i rybę koi na drugim ramieniu. Naprawdę chciał zainteresować publiczność tatuażem tym stylem.

Kiedy po raz pierwszy wytatuowałeś??

Tuż po moich 18 urodzinach przez Tennessee Dave’a. Pamiętam, że byłam z mamą na targu i zobaczyłam mężczyznę, który miał wytatuowany wilk w cylindrze. To był jeden z tych wilków z wystającym językiem i śliniącym się – miałem sześć lat. Spójrz na to i to jest najgorętsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałeś w swoim życiu. Od razu wiedziałem, że chcę. Tatuaż był najfajniejszą rzeczą, jaka mogła się przydarzyć człowiekowi. Oczywiście nie otrzymasz żadnego wsparcia od rodziców ani niczego w tym rodzaju. Zawsze będziesz słyszeć historie żalu. To nie'w ogóle mnie nie wkurza. Społeczeństwo nie't podoba, to sprawia, że ​​ktoś chce tego jeszcze bardziej.

Jak zaczęła się Twoja praktyka u Mike’a Malone?

Był w San Diego, kiedy Ed tatuował mnie. Mike pracował w sklepie Zeke’a Owena tuż przy drodze. W tamtych czasach sklepy były bardzo blisko. Mike Malone znał Eda naprawdę dobrze, więc wszedłem, przedstawiłem się i powiedziałem mu, że dostałem od Eda jakąś niedawną pracę. Mike był naprawdę zainteresowany obejrzeniem tego i pozwolił mi kręcić się po sklepie. Dostał ofertę od wdowy po Jerrym, Louise, kiedy Jerry zmarł. Louise miała ścisłe rozkazy od starca, aby sprzedawać sklep tylko trzem osobom, które Jerry aprobował: Ed Hardy, Zeke Owen lub Mike Malone. Ed i Zeke odrzucili ofertę, ale Mike skorzystał z okazji. Przyleciał na Hawaje, kiedy jeszcze byłem w marynarce wojennej, ale utrzymywaliśmy kontakt i w końcu powiedział: „Lance, kiedy wyjdziesz z marynarki wojennej, ja'Chętnie nauczę cię tego biznesu, jeśli chcesz przyjechać do Honolulu.

Grupa

Wylądowałeś w Honolulu z Mike’iem, a potem co??

Był tu przez prawie dwa lata, zanim wyszedłem z marynarki i zacząłem dla niego pracować. Robiliśmy to głównie dla wojska i miejscowych, ale biznes był dość stabilny. Mike był dobrym biznesmenem i dobrze było dla niego pracować. Chciał, żebyś dobrze pracował i dobrze traktował klientów, ale nie był drobiazgowym zmartwieniem. Byłem naprawdę zielony w biznesie i nie?'Dużo wiem, ale był cierpliwy i nauczył mnie robić porządny tatuaż. Muszę mu zdjąć kapelusz, był ode mnie co najmniej dziesięć lat starszy. Miałem około 24 lat, a on miał prawdopodobnie 34 lub 35 lat – znosił dziecko.

Bawiłeś się??

Właśnie ciągnęłam moją kotwicę. Nie pracowałem wydajnie ani nie prowadziłem się sprawnie. Nie zdawałem sobie jeszcze sprawy z wartości tego. Właściwie, o ile Mike był dość dużym mężczyzną, był szybki, mógł wykonać bardzo dobrą robotę tatuowania bez marnowania dużo czasu. Znał wartość efektywności.

Jak to było być w sklepie Jerry’ego po jego śmierci??

To było przerażające. Byłem na gorącym miejscu. Mike był leworęcznym tatuażystą, więc jeśli siedziałeś w sklepie patrząc w stronę drzwi, miał swoją stację roboczą po lewej stronie. Teraz ja'Jestem prawą ręką, więc siedziałem na tym samym stanowisku pracy, wiesz, na starej pozycji Jerry’ego, a to było bliżej drzwi. Ludzie przychodzili i pytali „gdzie jest Jerry?”. Ja tylko odpowiadałem: „Jerry zmarł, żona sprzedała firmę Mike’owi Malone’owi i nazywam się Lance, pracuję dla Mike’a”.

Czy Sailor Jerry wpłynął na twoją pracę??

Całkowicie. Zanim Mike przejął, nazywał się Sailor Jerry Tattoo Shop, a on zmienił go na China Sea Tattoo, ale projekty Jerry’ego, wszystkie jego oryginalne flashe i szablony i wszystko było nadal w sklepie. Nauczyłem się tatuować, pracując z lampą błyskową Jerry’ego. Praca bezpośrednio ze starych szablonów z octanu z tworzywa sztucznego. Wszystko, co robiłem w tamtych czasach, pochodziło z projektów Sailor Jerry. W tym sklepie, siedem dni w tygodniu, była Sailor Jerry.

Norman

Wow, cały czas wokół ciebie.

Wszystkie ściany, wszystkie szablony, wszystkie projekty były Sailor Jerry. To była naprawdę dobra okazja, aby nauczyć się tatuować, ponieważ projekty Jerry’ego były dużymi, odważnymi projektami – w oldschoolowym stylu, naprawdę wybaczającym. Jeśli w linii była jakaś czkawka lub coś w tym rodzaju, możesz umieścić małe czarne cieniowanie obok linii i wyprostować. Wiele z tych projektów można było wykonać bez konieczności przechodzenia przez pole minowe. Były dość duże, otwarte i po prostu jednolite kolory; to było ważne, aby nauczyć się w ten sposób.

Jakie masz wspomnienia z wizyty u Sailor Jerry podczas służby??

Byłem w marynarce wojennej, a Ed Hardy i Mike Malone zawsze mówili: „Kiedy twój statek przepłynie przez Honolulu, musisz się zatrzymać i zobaczyć Sailor Jerry!” Tak więc w rzeczywistości mój statek zatrzymał się w Honolulu i pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, było zejście na dół do sklepu Sailora Jerry’ego i zobaczenia starca. Łatwo było mi podejść do Jerry’ego, ponieważ się znali; to było tak, jakbym miała kartę członkowską, ponieważ Ed mnie wytatuował. Jerry sporo korespondował z Edem, wymieniając zdjęcia swoich tatuaży. Ed odwiedził Jerry’ego kilka razy, więc dobrze się znali. O rany, to było około roku, zanim umarł, kiedy wszedłem.

Jerry był w bardzo złym stanie, ponieważ był nałogowym palaczem tego pokolenia, wielu ludzi paliło. Myślę, że odbiło się to na nim. Dorastanie w czasie depresji i przeżycie II wojny światowej postarzało człowieka. Dodatkowo Jerry był w służbie (był marynarzem handlowym podczas II wojny światowej), ale był w marynarce wojennej w latach dwudziestych. Kiedy wybuchła II wojna światowa próbował wrócić do marynarki wojennej, ale miał szmer w sercu, więc nie mogli'go zabrać. Marynarka Handlowa była nieco bardziej rozluźniona, więc wszedł od razu i popłynął w czasie II wojny światowej. Wydaje mi się, że tuż pod nim wyleciał kilka statków; te doświadczenia bardzo cię starzeją.

Flash autorstwa Normana

Czy kiedykolwiek cię tatuował??

Nie. Przez cztery lub pięć dni, kiedy mój statek był w porcie, nie robiłem nic poza schodzeniem tam i jeśli miał ochotę porozmawiać, mówił. Jeśli był zajęty kimś lub robił coś innego, po prostu siedziałem tam cicho, aż miał ochotę porozmawiać. Przykleiłem tyłek do krzesła i chłonąłem jak najwięcej atmosfery tego sklepu i tego, co Jerry chciał mi przekazać. byłam ludzką gąbką.

Cokolwiek specjalnego, czego cię nauczył?

Historia tego obszaru. Był w dzielnicy Chinatown w Honolulu. Tatuowanie trwa w hotelu St. od wczesnych lat dwudziestych. Podczas II wojny światowej, kiedy przeszło przez nią dużo wojska, w Chinatown z łatwością było dziesięć czy dwanaście sklepów z tatuażami. Jerry przyjechał do Honolulu na początku lat 30., kiedy było mniejsze i wszyscy znali wszystkich. Ale IRS skontrolował go w latach 50-tych. Był tak zły, że zamknął biznes i popłynął łodzią wycieczkową dla turystów, którzy chcieli zobaczyć pomnik Pearl Harbor, a w 1960 roku otworzył sklep przy 1033 Smith Street, gdzie pracowałem.

Co piliście??

Cokolwiek z zieloną butelką.

Jak szalone, że spędzałaś z nim cały ten czas i nie miałaś pojęcia, że…'by rozpocząć karierę w jego siedzibie.

Nie miałam pojęcia, że ​​będąc tam, rozmawiając z Jerrym rok po jego śmierci, będę siedziała na tym samym krześle, na którym on siedział. Nigdy mi to nie przyszło do głowy. Los po prostu potoczył się po swojemu. To cudowne; ja nie'nie mam pojęcia w tamtych czasach.

Jak długo byłeś z Mike’iem??

Zacząłem tam tatuować w 1976 roku, zaraz na początku Nowego Roku. Byłem tam do końca ’79. Otworzył drugi sklep, Floating World Tattoo, w Waikiki, ponieważ kierowała tam duża część wojskowego biznesu, a Chinatown zwalniało. Waikiki było bardziej efektowne. Mike doszedł do wniosku, że jeśli biznes zmierza w tym kierunku, my też powinniśmy. Po chwili Mike zdał sobie sprawę, że to więcej, niż chciał sobie z tym poradzić, więc zaproponował mi to, a ja od razu go zabrałem. Byłem tam przez około osiem lat, zanim przeprowadziłem się do Wahiawy i otworzyłem Dragon Tattoo.

Lance, rozumiem, że wszystkie lampy błyskowe na ścianach zostały przez Ciebie ręcznie namalowane, prawda?

Tak. Kiedy uczyłem się tatuować, większość sklepów, jeśli były warte swojej soli, miała ręcznie malowany błysk na ścianach. Z pewnością Jerry’s. Na początku lat 70. było kilku dostawców, którzy sprzedawali flash, ale nie tak jak dzisiaj, gdzie można kupić i wydrukować przez Internet. Chcesz mieć nowe wzory na ścianach? Usiądź i zacznij rysować. Każdy projekt był czymś, co potencjalnie otrzymałby klient, ponieważ oderwałby błysk od ściany. Nie mieli telefonu komórkowego, nie mieli internetu, nic z tego. Niezwykle ważne było posiadanie naprawdę dobrego wyboru wzorów na ścianie. To była część bycia w branży tatuażu.

Flash autorstwa Lance'a McLaina

Czy ludzie nadal wchodzą i wybierają flash ze ściany??

Robią. Internet zmienił wszystko, ale nadal lubią wchodzić do sklepu flash i oglądać wszystkie projekty. Obecnie sklepy są zupełnie inne. Masz naprawdę ekskluzywne sklepy z tatuażami, w których jest to tylko umówione spotkanie; może mają portiera i ładne książki z flashem na stolikach do kawy. Bardzo wierzę, że jeśli ludzie szukają tego rodzaju doświadczenia z tatuowaniem, to świetnie, mają taką opcję. Ludzie mają teraz dużo więcej możliwości wyboru i to dobrze. Wolność to w zasadzie wybór.

Jest na to ogromna społeczność.

Zajęło to chwilę; to nie było'coś, co wydarzyło się z dnia na dzień. W dzisiejszych czasach dzieci są tak narażone na tatuaże, że to prawie jak nadmierna ekspozycja; oni'Przyjdę do sklepu, a oni'ponownie zblazowany. Kiedy po raz pierwszy zacząłem pracować dla Mike’a Malone’a w Jerry’s, młody pracownik obsługi wszedł i zatrzymał się na środku poczekalni, jakby zdał sobie sprawę, wow, jestem w jednym z nich. Jestem w sklepie z tatuażami! Słyszałem o tych miejscach od najmłodszych lat, a teraz wreszcie jestem w jednym. Patrzyli na projekty z podziwem. Ostatnio tego nie widzę. To tak, jakby wchodzili do innej restauracji z hamburgerami McDonald’s.

Twój sklep brzmi jak za starych dobrych czasów.

Cóż, zaczynam słyszeć, że teraz są osoby szukające prawdziwego doświadczenia z tatuażem. Chcą wejść i dostać coś autentycznego. Nie chcą tatuować frou-frou we wszystkich pastelowych kolorach, bez czarnego konturu i tak dalej. Ponownie, nie sprzeciwiam się takiemu tatuowaniu, myślę, że to cudowne, że ludzie robią tatuaże, które wyglądają jak obrazy olejne, to inny styl, który ewoluował i daje ludziom inną drogę. Po prostu oferuję im doświadczenie, na którym dorastałem. To doświadczenie, które mogę im przekazać. Widzę, że ludzie zaczynają to bardziej doceniać, więc czuję się dobrze.

pięknoGrupaFlash autorstwa NormanaJerry Flash2NormanNWTCMcLain1lanca1LancaFlash autorstwa Lance'a McLainaJerry tatuujeJerry flash3