Kultura

Ruszamy w drogę z Kyle’em Dunbarem: Insider’s Take on the Tattoo Conventions

Dawny Mistrz piórazawodnik Kyle Dunbar spakował swój sprzęt do tatuażu i wyruszył w drogę w poszukiwaniu przygód. Wraz z rodziną Dunbar będzie podróżował po kraju i starał się zarabiać na życie jako wędrujący tatuażysta. W nadchodzących miesiącach Dunbar podzieli się z nami swoimi opowieściami o drodze na Inkedmag.com. Część 1. Część 2. Część 3. Część 4. Część 5.

Uwielbiam tę piosenkę „On the Road Again” i po raz kolejny jestem. Właściwie siedzę obok mojej żony i syna lecącego do Alabamy, aby kontynuować podróż do Chicago na kolejną konwencję tatuażu Villain Arts. Nie dokładnie „droga”, ale cokolwiek. Pamiętasz, jak nienawidzę latania? Nie. Pozwól, że ci przypomnę. To jest do bani. Nie nienawidzę części latającej. Właściwie, gdybym posiadał własny samolot, prawdopodobnie spędzałbym każdą możliwą minutę nad chmurami lub przeczesując niebo nad przedmieściami w wielkich pętlach i beczkach. Ale ja nie. Zamiast tego muszę czekać w kolejce po niekończącej się kolejce, mając nadzieję, że zdążę na czas, aby pobiec do naszej bramy, tylko po to, aby dowiedzieć się, że zmienili bramę w ostatniej chwili i musimy biec do innej bramy.

Oczywiście nie tylko ja nie lubię latać w ten sposób. Śmiem twierdzić, że 80% ludzi na lotnisku czuje się tak samo. Widać to po sposobie, w jaki zachowują się tak, jakby wszyscy byli na ich drodze. Ludzie zatrzymują się przed tobą bez powodu, jak tylko po to, by się przed tobą zatrzymać. Chowają bagaż podręczny w niewłaściwy sposób w schowkach nad głową, upewniając się, że jakiś pechowy drań (ja) „otrzyma kwit bagażowy” i będzie musiał przechowywać tysiące dolarów sprzętu do tatuażu pod opieką nie tak -delikatni opiekunowie bagażu. Pozostawiając mnie zmartwiony i mający nadzieję, że nie ma błędów, a mój sprzęt dociera do tego samego miejsca co ja. Zabawne jest to, że to właśnie uparci podróżnicy, tacy jak ja, sprawiają, że nienawidzę podróżowania. Nawet uzbrojony w tę wiedzę, nadal nie mogę zmienić swojego zachowania. Jestem pewien, że wszyscy jesteśmy wystarczająco miłymi ludźmi, którzy kochają nasze rodziny i bliźniego, ale jakoś, kiedy latamy, zapominamy o zwykłej przyzwoitości; zamiast tego szukamy powodów, by nienawidzić wszystkich. Właściwie odkryłem, że jedyną rzeczą, która mi pomaga, jest szukanie ludzi, którzy cierpią na ten sam problem i po cichu czerpią przyjemność z tego, jak radzą sobie z sytuacją jeszcze gorzej niż ja. Ale jak dobrze jest bawić się cudzym nieszczęściem? Niemcy mają na to słowo, którego nie potrafię przeliterować, a będąc w samolocie i zbyt tanio, by kupić internet, mogę tylko liczyć na to, że wymówię to fonetycznie – „shouden froid”. (Od redakcji: Kyle jest o wiele bliżej niż ja w odgadywaniu pisowni tego. To „Schadenfreude”).

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Damskie

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Kobiety's "przywdziewać'Nienawidź mnie" Tank od Pretty Misfit Clothing

Dlaczego organizuję tak wiele konwencji Villain Arts? I dlaczego nigdy nie słyszałeś o sztuce Villain? Czy to tylko bezwstydna wtyczka dla grupy na konwencie, w której regularnie chodzę, aby zwiększyć frekwencję, tylko po to, abym czerpał korzyści ze wzrostu liczby klientów? Tak. Piszę tego głupiego bloga bez wynagrodzenia. Jestem po prostu tak egoistyczny, że uwielbiam myśleć, że kogoś obchodzi głupie bzdury, które zajmowały mój mózg, aby mógł to przeczytać. Więc tak, podłączam Villain Arts.

Dlaczego nigdy o tym nie słyszałeś villianarts.com (idź tam teraz)? Może jesteś do bani w życiu. Lub, co bardziej prawdopodobne, słyszałeś o ich programie, który pojawia się w Twojej okolicy, ale będzie się nazywał „Blank Blank Tattoo Convention” i nie zwracasz uwagi na to, kto go zakłada, bo kogo to obchodzi? Ty robisz!! Nasz przynajmniej powinieneś.

W miarę jak popularność tatuaży stale rośnie, rośnie liczba konwentów i promotorów konwentów. Wielu z nich to dobrzy promotorzy, którzy niestrudzenie pracują, aby zapewnić dobrą opiekę zarówno artystom, jak i uczestnikom, a inni po prostu próbują szybko zarobić. Ci źli często łączą swoje występy z pokazem rowerowym, samochodowym, czy też umytą opaską do włosów. Robią to, aby przyciągnąć różnorodny tłum. Ale często plan upadł i po prostu wcina się w reklamę tatuaży. I finansują uczestników, pozostawiając mniej dla artystów.

Moja rodzina i ja podróżujemy od ponad ośmiu lat. Byliśmy więc na wielkich, dobrych i okropnych konwencjach. Zrobiliśmy kilka konwentów Villain Arts, ale porzuciliśmy je z naszego planu i zaczęliśmy koncentrować się na mniejszych pokazach, aby obniżyć koszty, większe wystawy pobierają więcej za swoje stoiska. I przyznam, że kiedyś byłam „dziwką trofeum” i w moich poszukiwaniach błyszczącego plastiku z podstawami ze sztucznego marmuru ciągnęły mnie mniejsze pokazy z mniejszą konkurencją. Po kilku latach wróciliśmy na kolejny konwent Villain Arts i doświadczyliśmy różnicy.

Dostępne na INKEDSHOP.COM:

Dostępne na INKEDSHOP.COM: "Skazana czaszka" Kieliszek

Postawienie na konwencję jakości to sztuka i Troy Timpel, właściciel villianarts.com, jest w tym mistrzem. Gdybyśmy nie zabrali tego czasu, może nigdy nie zauważylibyśmy różnic; te małe rzeczy, które robią duże różnice między zabawą a nie, między widzeniem ludzi, którzy chcą tatuaże, którzy przychodzą przez drzwi, a widzeniem ludzi, którzy chcą zobaczyć pozostałych członków ich niegdyś ulubionych gwiazd rapu, próbujących zarobić na swoje dni chwały. Teraz mówię! Kocham muzykę, ale kiedy słuchasz cały dzień kilku głośnych zespołów garażowych, kiedy próbujesz rozmawiać z potencjalnymi klientami, tylko po to, by ten sam klient wyjaśnił, że chciałby zrobić sobie tatuaż, ale właśnie wydał wszystkie pieniądze na swoje bilety by zobaczyć Kopciuszka (a przynajmniej ich frontmana i bandę wkurzonych muzyków studyjnych zatrudnionych do grania jego zużytych piosenek) nawet największy audiofil by się zdenerwował.

Villain Arts skupia się na TATUAŻACH. Tatuaże są główną atrakcją, a rozrywka jest nastawiona na to z pokazami bocznymi, burleską i innymi wyjątkowymi aktami, które uzupełniają klimat tatuażocentryczny, a nie odbierają mu. Villain Arts wydaje też szalone pieniądze na reklamę, a to procentuje w ogromnych tłumach za drzwiami. Kiedy wjeżdżamy do miasta z konwentem Villain Arts, uliczne drużyny już tam były i wykonywały swoje zadania. Billboardy są wszędzie i nie można znaleźć popularnej stacji radiowej, która nie informuje zainteresowanych kolekcjonerów sztuki ciała, co powinni robić w ten weekend.

Jeśli jesteś artystą, powinieneś podróżować. Buduje twoje doświadczenia i zrozumienie. Podróżowanie wymusza inną perspektywę. Daje możliwość uczenia się od innych artystów. Jako artyści mamy obowiązek obserwować społeczeństwo, a podróżowanie może zapewnić szerszy przekrój do obserwacji. A jeśli tego nie zrobisz, jesteś trochę fiutem dla tych, którzy utknęli w innej pracy i nie mogą.

Spotykam artystów, którzy mówią mi, że chcą tatuować na konwentach, ale nie są jeszcze wystarczająco dobrymi artystami. To jakieś głupie gówno. Czy stajesz się lepszy, jeśli nie podróżujesz? Czy uczysz się szybciej wśród kilku artystów w swoim sklepie, czy też uczysz się więcej w otoczeniu najlepszych artystów na świecie? To wykręt dla tchórzliwych i egoistycznych. Tchórze boją się nieznanego, a egotyści boją się, że ich praca nie będzie tak wspaniała, jak sobie wyobrażają, jeśli porówna się ich z niektórymi z najlepszych branż. Przystopuj. Samo myślenie, że jesteś najlepszy, nie sprawi, że staniesz się lepszym artystą. Musisz dostosować postawę „zawsze się ucząc”, która sprawi, że nigdy nie będziesz zadowolony z siebie, bez względu na to, gdzie jesteś z tatuażem. A jeśli jesteś tchórzem, zdobądź płatną pracę. Tatuowanie po prostu nie jest dla ciebie.

Mówiłem ci, że mówię!

Moja żona i ja przekonaliśmy się, że uwielbiamy wyzwania, jakimi są podróżujący artyści. Tak, jesteśmy „artystami”. Wiem, że niektórzy z was są tatuatorami i cieszą się tym pseudonimem, więc nie macie ochoty stawiać się na piedestale. Postrzegam siebie jako artystkę, która czuje tę samą presję, od której się odsuwasz. Ta presja zmusza mnie do reagowania jak artysta i myślenia jak artysta. Dostaję wynagrodzenie za moją wizję i umiejętności techniczne. Powiedziano mi, że to właśnie ta cecha definiuje mnie jako artystę, więc cieszę się, że noszę ten tytuł. Ma wiele korzyści, takich jak taniec w miejscach publicznych i nieznajomość bieżących wydarzeń, żeby wymienić tylko parę. W końcu niedługo wylądujemy, więc będę kontynuował w późniejszym terminie.

Dla obu płci

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Unisex "Czaszki Serce" Rozpinana bluza z kapturem od Inked x Cartel Ink