Kultura

Pojedynek w sztuce: podzielona wystawa malarstwa olejnego

Przez ostatnie dwie dekady Paul Booth był jednym z największych nazwisk w branży tatuażu i jego studio, Teatr Tatuażu i Galeria Sztuki Last Rites, stał się centrum talentów z całego świata. Teraz, z zupełnie nową, odnowioną lokalizacją na środkowym Manhattanie, Last Rites na nowo definiuje standardy galerii sztuki, jak nigdy dotąd. Na początku tego miesiąca walijski malarz olejny Richard J. Oliver i peruwiański tatuażysta Stefano Alcantara gościł podwójny pokaz sztuki w galerii Last Rites.

Przechodząc przez masywne szklane drzwi, które pomagają oświetlić galerię, gości powitał sam Alcantara, ubrany w czarny garnitur, omawiający kilka obrazów z jego najnowszej wystawy, Waqayñan, pod własną wystawą Bootha Adam Wallacavage żyrandol. Galeria została podzielona na cztery sekcje na trzech poziomach pracowni. Po przybyciu bywalcy galerii znaleźli się na noc pomiędzy dwiema witrynami. Wystawa Oliver’s Elements znajdowała się na lewej ścianie, podczas gdy Alcantara na prawej. Ekstremalne odmiany stylów malarzy olejnych działały dobrze, aby podkreślić się nawzajem, jednocześnie urzekając widza, gdy szedł po salonie.

Richarda J. Olivera,

Richard J. Oliver, "Ziemia" oraz "Woda," olej na płótnie

Praca Richarda J. Olivera składała się głównie z surrealistycznych portretów wyolbrzymiających ludzkie ciało w dziwaczne okoliczności. Obrazy miały bardzo upiorny klimat, taki jak „Będę z tobą w grobie”, który przedstawia karykaturę małej dziewczynki z mieczem odchodzącej od umierającej białej klaczy. Centralnym punktem pokazu były cztery obrazy przedstawiające starzenie się młodego człowieka ogarniętego czterema kluczowymi żywiołami świata: ziemią, powietrzem, ogniem i wodą. Delikatne piękno dzieła „Woda” ostatecznie posłużyło jako wizerunek marketingowy samej wystawy.

Z surrealizmem Olivera kontrastowała kolekcja prac Alcantary, łącząca fotorealistyczną rafinerię ze smakiem brutalności życia. Niezależnie od tego, czy były to fragmenty takie jak „Oświecony, Watykan” i „Przeklęty, Watykan” przedstawiające gołębia uciekającego przed wroną lub atakowanego przez niego, czy po prostu koncepcja małego chłopca na złomowisku zatytułowana „Plac zabaw”, dzieło Alcanatary był pełen do myślenia. Jednak najbardziej niezwykłe obrazy pochodziły z unikania „ukończonego” obrazu, ponieważ pod względem estetycznym Alcantara zdecydował się na to, aby duża część jego obrazów zniknęła rozproszonymi pociągnięciami pędzla w dół, zamiast pozwalać im na ostre zakończenie obrazu. płótno.

Stefano Alcantara,

Stefano Alcantara, "Plac zabaw," olej na pokładzie

Nie oglądając dwóch galerii, goście mieli okazję napić się drinka na górze w barze Last Rites, salonie z wybranymi dziełami z poprzednich pokazów sztuki oraz z własnymi obrazami Bootha zainstalowanymi na stałe. Goście mogli również zejść na dół do prawdziwego studia tatuażu. Jak w przypadku wszystkich pokazów sztuki w Galerii Last Rites, wernisaż wymaga malowania na żywo. Każdy wernisaż wymaga, aby kilku artystów zaczęło malować wspólny obraz, gdy galeria zostanie oficjalnie otwarta i musi zakończyć się przed zakończeniem wernisażu. W tej galerii studio tatuażu na niższym poziomie zostało przekształcone w scenę, aby widzowie mogli oglądać artystów Fred Harper oraz Joe Weinreb's pokaz malowania na żywo. 

Wystawa będzie prezentowana do 23 sierpnia, zamykając lato pierwszego sezonu Last Rites w nowej lokalizacji. Ponieważ wiele obrazów wciąż jest do wzięcia, warto wybrać się do pracowni lub zajrzeć do sieci.

Więcej zdjęć z premiery znajdziesz w poniższej galerii.

Gość galerii z Richardem J. Oliver'sGoście galerii ze Stefano Alcantara'sGoście galerii z Richardem J. Oliver'sStefano Alcantara,Malowanie na żywoZakończonyGaleria gości w salonie Last Rites

Gość galerii z Richardem J. Oliver's "Będę z Tobą w grobie," olej na płótnie