Kultura

Nowe prawo grozi zniszczeniem japońskiego przemysłu tatuażu

Czy jedno z największych imperiów tatuażu spadnie??

Jeśli chodzi o kultury, które miały znaczący wpływ na tatuowanie, Japończycy stoją ponad resztą. Japońskie tatuaże sięgają wieków wstecz, a ich techniki miały silny wpływ na zachodni przemysł tatuażu, który znamy dzisiaj. Jednak zaledwie w zeszłym miesiącu sąd w Osace orzekł, że tatuaże w Japonii mogą teraz wykonywać tylko lekarze. Sprawa miała miejsce po tym, jak tatuator Taiki Masuda został ukarany grzywną i postawiony przed sądem za to, że nie był wyszkolonym lekarzem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co to oznacza dla jednej z największych kultur tatuażu wszechczasów i artystów obecnie pracujących w Japonii.

japonia 0

Dowiedz się więcej o tym nowym prawie

Zdjęcie autorstwa @peterlagergrenZdjęcie autorstwa @jessyentattooZdjęcie autorstwa @ronstagramZdjęcie autorstwa @kostas_tzikalagiasZdjęcie autorstwa @olli_lonientattooZdjęcie autorstwa @hajin_irezumi

Japonia's Kontrowersyjna historia tatuażu

Zdjęcie autorstwa @peterlagergren

Jako kraj Japonia ma historię przestępczości i tatuażu. Tatuowanie w Japonii sięga 10 000 lat w okresie paleolitu. Jednak w latach 300-600 pne tatuaże w Japonii zaczęły mieć złą reputację – ponieważ były kojarzone z przestępcami.

Szybko do wczesnych lat 50. tatuowanie wciąż miało kryminalne konotacje, ponieważ Irezumi był noszony przez mafię Yakuza. To spowodowało, że wiele japońskich firm publicznych zakazało tatuażu, a dziś nadal mają negatywne skojarzenia w społeczeństwie.