Kultura

Niektórzy lubią gorąco — zapowiedź targów gorącego sosu w Nowym Jorku

Nazywa się to skalą Scoville’a, używaną do pomiaru ilości przyprawy w jedzeniu. Są to jednostki miary, które dobrze znają fani Third Annual NYC Hot Sauce Expo. Teraz każdy może ugotować sos, aby wypalić dziurę w twoim cholernym przełyku, ale to wydarzenie, które odbędzie się 25 i 26 kwietnia w Brooklyn Expo Center, nie dotyczy tylko ognia, ale smaku.

„Jestem bardzo podekscytowany tegorocznym targiem Hot Sauce Expo w Nowym Jorku”, mówi dyrektor imprezy, Steve Seabury, „Będziemy prezentować 50 firm zajmujących się ostrymi sosami z całych Stanów Zjednoczonych. To będzie pikantne marzenie każdego fana ostrych sosów.

Seabury jest również właścicielem/założycielem High River Sauces, weterana przemysłu muzycznego, który zawsze interesował się jedzeniem. Jest autorem Mosh Potato, zbioru przepisów muzyków, którzy podzielali jego kulinarną przewagę. High River to linia organicznych, rzemieślniczych sosów chili z rock’n’rollowym charakterem, takich jak śmiałe „Hellacious”, „Rogue”, „Grapes of Wrath” i „Foo Foo Mama Choo”. Jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swojego tropikalnego klimatu owoce zmieszane z habaneros znanymi jako „Łzy Słońca”.

Expo to rodzaj zgromadzenia, na które ślinią się wytatuowani smakosze, cały smak bez pretensji. W ciągu dwóch dni zawiera 50 marek ostrych sosów, pikantnych potraw, piwa rzemieślniczego i ogólnej „Sosystości”. Seabury ma również pełny harmonogram, który obejmuje mistrzostwa Bloody Mary Mixdown NYC Championship, konkurs jedzenia taco, ceremonię wprowadzenia do Hot Sauce Hall of Fame i występy celebrytów.

„Mamy coraz większe tłumy, większe wyzwania żywieniowe”, dodaje Seabury, „W tym roku będziemy świadkami Księgi Rekordów Guinnessa Carolina Reaper Eating Challenge. Osoba, która zje najwięcej Reaper Peppers w ciągu minuty, zostanie rekordzistą świata.

Steve Seabury, dyrektor imprezy NYC Hot Sauce Expo i właściciel High River Sauces, wraz z córką, łączy postacie ze świata ostrych sosów i tatuaży.

Steve Seabury, dyrektor imprezy NYC Hot Sauce Expo i właściciel High River Sauces, wraz z córką, łączy postacie ze świata ostrych sosów i tatuaży.

I, jak się okazuje, świat sosów pieprzowych ma również dość mocne połączenie z kulturą tatuażu, oba smaki mają niecodzienny charakter. „Przynajmniej w moich kręgach moi przyjaciele z tatuażami i ostrym sosem są szaleni”, śmieje się Seabury, „Uwielbiamy żyć z pedałem do podłogi, 100 mil na godzinę”.

Seabury jest namalowany atramentem z czasów, gdy spędził w świecie rocka, a patrząc na ludzi, którzy tworzą te gorące rzemieślnicze specjały w swoich kuchniach, to praktycznie targi tatuaży.

„To Nowy Jork, człowieku!” mówi szef kuchni Johnny McLauglin z Heartbreaking Dawn’s, znany w podziemnych kręgach z „Fire Burn Babylon” jego współpracy z legendarnym hardcorowym zespołem DC, The Bad Brains. „Steve ma naprawdę wyjątkowe podejście. Pochodzi z podobnej szkoły myślenia, wnosząc swoje muzyczne podejście i zasoby do ostrego sosu. I jest w najlepszym mieście w kraju z mnóstwem szumu, prasy i energii wszystkich tych ludzi.

McLaughin jest szefem kuchni samoukiem, który przez większość swojego życia zajmował się sprzedażą artykułów do tatuażu i piercingu, a także prowadzeniem seminariów dotyczących technik sterylizacji. Ma własną kolekcję prac Olivera Pecka i nieżyjącego już Franka Lee. Studiował literaturę porównawczą i zawsze interesował się sztukami wizualnymi i malarstwem. Ale McLaughin zawsze pasjonował się papryką i około dekadę temu zaczął poważniej traktować swoją przygodę z jedzeniem.

Szef kuchni Johnny McLaughlin będzie miał swój Heartbreaking Dawn na nowojorskim Hot Sauce Expo. McLaughlin przez lata pracował w branży tatuażu, zanim podążył za swoją pieprzną pasją.

Szef kuchni Johnny McLaughlin będzie miał swój Heartbreaking Dawn na nowojorskim Hot Sauce Expo. McLaughlin pracował przez lata w branży tatuażu, zanim podążył za swoją pieprzną pasją.

„Były wszystkie te kreatywne elementy, które wprowadziłem do moich pikantnych kreacji. I bardzo lubię interakcje z ludźmi. Od chwili, gdy wkładają łyżkę do ust, wiesz, jak im się to podoba” – wyjaśnia McLaughlin.

Sześć lat temu on i jego żona Nicole uruchomili Heartbreaking Dawn z początkowym sukcesem nie na pokazach kulinarnych, ale na konwencjach tatuażu.

„Wszystkie nasze wytwórnie zostały stworzone przez różnych tatuatorów – Jaya Connora z Electric Lotus w Boonton, Briana Marsmana z Immortal Ink, Shielę Marcello z Electric Tattoo w Asbury Park i kilka zdjęć autorstwa Franka Lee” – mówi McLaughlin.

Ponadto na festiwalu odbędzie się spotkanie i powitanie ze słynnym wytatuowanym szefem kuchni z Manhattanu, Chrisem Santosem, sędzią w Food Network’s Chopped. W sobotę od 15:00 do 18:00 a w niedzielę od 15 do 17 Santos będzie podpisywał butelki swojego nowego sosu Rattler BBQ.

Brooklyn Expo Center znajduje się przy Franklin Street 79. Wstęp ogólny kosztuje 10 USD. Fani ostrych sosów mogą kupić bilet na lunch z grillem, który obejmuje bilety na piwo rzemieślnicze, sosy do domu i jedzenie lub bilet Super VIP, który zapewnia dostęp do VIP, otwartego baru i wielu innych pikantnych smakołyków.

Dostępne teraz na INKEDSHOP.COM: Unisex

Dostępne teraz na INKEDSHOP.COM: Unisex "Czaszka cukrowa" Rozpinana bluza z kapturem od Inked X Cartel Ink

Na tym Expo napary i alkohol pomagają schłodzić płonące usta.Trofeum 2014 Screaming Mi Mi Award.„Moi przyjaciele z tatuażami i ostrym sosem są szaleni”, śmieje się Seabury, „Uwielbiamy żyć z pedałem do podłogi, 100 mil na godzinę”.Gorący sos i kultura tatuażu mają dużo estetycznego połączeniaOd pizzy i tacos po burritos i skrzydełka, konkursy żywieniowe są główną atrakcją nowojorskiego Hot Sauce Expo.

Na tym Expo napary i alkohol pomagają schłodzić płonące usta.