Kultura

Modyfikacje ciała: jak plemiona zmniejszają ludzkie głowy!

Szukasz małej głowy?

Wiele osób uważa, że ​​skurczone głowy to mit lub tylko część hollywoodzkich horrorów. Zło! Skurczone głowy są bardzo realne i choć nie tak powszechne, jak jeszcze 100 lat temu, proces ten trwa nadal.

Plemiona łowców głów można znaleźć na całym świecie, jednak jedyną grupą ludzi, którzy faktycznie zmniejszają głowy, są plemiona Jivaroan z północnoamerykańskich lasów deszczowych Amazonii.

Początkowo praktyka pomniejszania głów była obrzędem religijnym, w którym kapłani/wojownicy wierzyli, że poprzez pomniejszenie głowy wroga mogą wykorzystać moc wroga wroga, uniemożliwić jego duchowi powrót, aby pomścić ich śmierć i jako symbol ostrzegawczy do innego potencjalnego wroga.

Mistyczna moc skurczonej głowy miała trwałość i po ustaleniu, że głowa nie jest już magiczna, wiele głów zostało wykorzystanych jako „piłki” przez dzieci plemienia.

Ok, więc chcesz wiedzieć, jak właściwie zmniejszyć ludzką głowę? Cóż, masz dwie możliwości. Możesz przejść do poniższej historii lub zapytać swojego przerażającego sąsiada, który prawdopodobnie przez ostatnie 25 lat miał trochę głowy. Wybór nalezy do ciebie….

niski poziom społeczny

Zdjęcie poprzez zbieraniethemacabre

Przygotuj się na małą głowę.

15 lutego 1953, Ekwador --- Oryginalny podpis: Szaman trzymający skurczoną głowę, instruuje dwóch młodych ludzi o obowiązkach członków plemienia Jivaro. Oni zabijająZdjęcie przez zbieraniemakabrySkóra (i ciało) są wyciągane z czaszki. Skóra i mięso są następnie usuwane, a czaszka odrzucana.Zdjęcie poprzez zbieranie makabry Usta przypięte drewnianymi kołkami. Ta szczególna skurczona główka była przechowywana przez lata w puszce po kawie Chock Full of Nuts. Nowy właściciel nazywa go Uncle Nutty.Zdjęcie poprzez zbieraniemakabry.Nasiona lub kamyki umieszcza się pod oczami i zaszywa powieki. Usta przypięte drewnianymi kołkami. Skurczona głowa powyżej to prawdziwa ceremonialna Tsantsa.Zdjęcie poprzez zbieraniemakabryDrewniana kula jest umieszczana wewnątrz głowy, aby pomóc zachować „kształt głowy”.Zdjęcie z kolekcjonowania makabry Proces obkurczania rozpoczyna się od ugotowania głowy w wodzie nasyconej ziołami.Zdjęcie za pośrednictwem wikiUgotowana głowa jest następnie suszona przy użyciu piasku i gorących kamieni. Jednocześnie głowa jest formowana tak, aby zachować jej ludzkie cechy.Zdjęcie poprzez zbieraniemakabrySkóra jest następnie czerniona popiołem węglowym. (Zwyczaj pokrywania skóry popiołem był próbą powstrzymania mściwej duszy (muisak) przed wyciekiem.Zdjęcie z kolekcjonowaniamakabryNa koniec oczy i usta są zaszyte.Zdjęcie za pośrednictwem wikiNiektóre głowy można ozdobić koralikami i piórami. W latach dwudziestych i trzydziestych łatwo było znaleźć skurczone głowy i wiele osób miało je jako nowości w swoim domu.

KROK #1 – Brak czaszki

Zdjęcie przez wiki

Większość ludzi nie'zdać sobie sprawę, że w skurczonej głowie nie ma czaszki. W czaszce wykonuje się głębokie pionowe nacięcie.