Kultura

Lady Gaga otrzymuje tatuaż pasujący do tatuażu Unity z osobami, które przeżyły napaść seksualną

Lady Gaga jedność tatuaż2

Występ Lady Gagi na 88. Oscarie w niedzielę był niczym innym, jak tylko nawiedzeniem, a piosenkarka uczciła potężny hołd „Til It Happens to You”, robiąc sobie tatuaż na ramieniu z symbolem jedności, który pasuje do tego samego atramentu wielu osób, które przeżyły napaść na tle seksualnym, które tej nocy dołączyły do ​​Gagi na scenie, również to zrobiły. Nowy tatuaż Lady Gagi jest efektem współpracy między Jacqueline Lin (jeden z ocalałych na scenie z Gagą) i tatuażysta David Allen. Lin'projekt został nadrukowany na odwrocie Gaga'lewe ramię Davida Allena (któremu nieobca jest tatuowanie silnych kobiet) i zawiera dwa przecinające się obrazy symbolizujące jedność namalowaną czarnym tuszem. 29-latka zadebiutowała znaczącym atramentem w filmie, który przesłała w tym tygodniu na Snapchat, wyjaśniając: „Na próbie ocaleni i ja zawarliśmy pakt”.

Piosenka, którą Lady Gaga wykonała na rozdaniu Oskarów, była współautorem scenariusza z Diane Warren do filmu dokumentalnego CNN „The Hunting Ground”, który bada poważny problem gwałtu i napaści na tle seksualnym na kampusach uniwersyteckich w całych Stanach Zjednoczonych. Do Gagi, która sama była ofiarą przemocy seksualnej, dołączyło na scenie 50 innych osób, które przeżyły napaść na tle seksualnym – mężczyzn i kobiet – z których wszyscy wyszli z cienia i podali się za ręce podczas mrożącego krew w żyłach hołdu. Było oczywiste, że Lady Gaga włożyła w ten występ wszystko, co miała, a teraz ma permanentny tatuaż napisany na cześć tego potężnego momentu i jego ważnego przesłania.

Lin, studentka projektowania i informatyki na Uniwersytecie Stanforda, jest szczerym głosem sprawiedliwości społecznej, która zaprojektowała tatuaż jako symbol siły. "Tatuaż został stworzony i dedykowany dla ocalałych," Lin mówi. "Jest to symbol jedności inspirowany pętlami naszej struktury DNA i naszym uniwersalnym znakiem nieskończoności. Połączyłam inspirację z Lady Gaga'ulubiony kwiat, biała róża, aby tchnąć życie w organiczny i rosnący symbol. Ostateczny obraz obejmuje ognisty kształt, który daje nam moc i siłę wszędzie, gdzie się udamy."

Tatuaż jedności Lady Gagi został zainspirowany siłą i wsparciem mężczyzn i kobiet, którzy dołączyli do niej na scenie podczas występu oskarowego, a wielu z nich od tego czasu ujawniło swoje własne tatuaże jedności, które wykonali w solidarności. Po emocjonalnym hołdzie na scenie, Lady Gaga przyznała, że ​​całe doświadczenie było trudne, zwłaszcza że sama była ofiarą przemocy seksualnej, i powiedziała: „[Był] strach przed świadomością, że w końcu zmierzę się z tym, że należę do tej grupy . Powiedziałem im, że jest mi tak przykro, że nie mogę być dla nich Lady Gagą, że nie mogę się nawet ubrać. Ledwo mogłem przejść przez piosenkę, nie mogłem uderzyć w żadne wysokie nuty.

Dla wielu innych ocalałych było to również trudne. Mówi 21-letni Sage Carson, który brał udział w przedstawieniu Oscara: „Tego pierwszego dnia próby wszyscy byliśmy bardzo niezdecydowani. Niektórzy, którzy się wypowiedzieli, byli bardzo wykorzystywani. Było dużo wahania. Lady Gaga płakała. Uściskała nas wszystkich i opowiedziała o swoim doświadczeniu jako ocalałego”. Podczas trzech dni prób prowadzących do hołdu Oscara, Sage i 50 innych, w tym sama Gaga, związali się ze sobą i zawarli pakt, że otrzymają pasujące tatuaże jedności.

Teraz, gdy skonfrontowała się ze swoją przeszłością i namalowała na swoim ciele trwałe przypomnienie o swoim statusie ocalałej, Lady Gaga planuje kontynuować swoje życie. Jak powiedziała Howardowi Sternowi w 2014 roku: „Nie chcę być przez to definiowana. Niech mnie diabli, jeśli ktoś powie, że każda twórczo inteligentna rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem, sprowadza się do jednego durnia, który mi to zrobił. Wezmę na siebie odpowiedzialność za cały mój ból, który wygląda pięknie i za wszystkie rzeczy, które zrobiłem z moich zmagań. Ja to zrobiłem.”

Lady Gaga, która przeżyła napaść na tle seksualnymtatuaż jedności lady gagaLady Gaga Unity tatuaż1Dostępne na INKEDSHOP.COM: DamskieZniżka w sklepie z tuszem