Kultura

Kobieta z Long Island dzieli się wzruszającą historią za swoją blizną

Galeria podąża za tekstem

Megan O'Malley'dwudziestolatki zrobiły?'Nie bawisz się jak większość dwudziestoparolatków, których widzisz na Instagramie, imprezując z przyjaciółmi lub internując ich życie. Zamiast tego odbyła ponad 60 podróży na izbę przyjęć i spędziła ponad siedem lat walcząc o zdrowy komfort, który zbyt często uważamy za pewnik. Wytatuowana wojowniczka miała zaledwie 20 lat, kiedy po raz pierwszy dzielnie weszła pod nóż, zaledwie rok po zrobieniu pierwszego tatuażu na kostce (patrz zdjęcie 3). W listopadzie 2014, tuż przed jej ostatnią operacją, O'Malley'przyjacielu Paola Ponchielli, zdjęcie dziennikarz, nakłonił ją do pozowania do kamery i udokumentowania piękna kryjącego się za jej dużą blizną – blizną, która symbolizuje chorobę, z którą nie chciała być pokonana.

Pani O'Malley skończyła 29 lat 13 sierpnia i jest przekonana, że ​​nic jej nie będzie przez resztę życia – biorąc pod uwagę jej oczywistą siłę, my też. Z planami na więcej tatuaży i jaśniejszą, zdrowszą przyszłość, O'Malley świeci nie tylko przed kamerą, ale przez cały wywiad z Inked. Przeczytaj jej niesamowicie odważną historię poniżej.

Rozpocząłeś tę bitwę w 2007 roku. Czy możesz nam powiedzieć, jak się zaczęła??

Zasadniczo moja rurka moczowodu, która łączy się z nerką, była zablokowana, zamykała się, a wraz z wiekiem była prawie całkowicie zamknięta i w ogóle nie działała, więc usunęli ten kawałek mojego moczowodu i ponownie przymocowali go do mojej nerki.

Przez lata narosła tkanka bliznowata, a wokół nerki miałam piętnastocentymetrową masę blizny, która zamykała nerkę. Próbowali zrobić kilka operacji. Włożyli mi dreny w plecy, które wchodziły przez żebra do nerki i wychodziły do ​​worka, z którego odprowadzały wszelkie płyny, ale długo nic nie działało i wszystko zaczęło się blokować. Zrobili tyle operacji i zrobili tyle dziur w moim pęcherzu i nerce. Właśnie wyrządzili więcej szkód mojemu ciału i utrzymanie nerki nie byłoby wtedy tego warte. Zrobiłem chyba 60 wycieczek na izbę przyjęć, gdzie byłem wielokrotnie przyjmowany, to było totalne szaleństwo.

Ale w ciągu ostatnich dwóch lat pogorszyło się, prawda?

Tak, w ciągu ostatnich dwóch lat musiałem przejść serię prawdopodobnie 25 operacji. Przeprowadzili naprawdę poważną operację, w której rozcięli mnie na 10 cali i próbowali pobrać kawałek jelita, aby zrobić moczowód do drenażu mojej nerki, ale to nie zadziałało. To było około półtora miesiąca, zanim Paola zrobiła wszystkie te zdjęcia w listopadzie. Na tych zdjęciach wygląda bardzo surowo; wygląda na to, że to się właśnie stało.

meg_1

Czy uznano to za niewydolność nerek??

Moja nerka zaczynała zawodzić, ponieważ nie była w stanie drenować. Twoja nerka jest bardzo unaczyniona, więc była po prostu niedrożna, nic nie mogło się z niej wydostać. Wszystkie płyny i leki są przetwarzane przez nerki, więc jedna nerka była dwa razy większa od drugiej i powodowało to uszkodzenie nerwów w plecach. Przeszłam przez dwa lata szpitali i operacji i rurek drenażowych wychodzących z moich pleców i cewników wychodzących z żołądka – to było obrzydliwe.

Mój chłopak był tam przez to wszystko i spotykaliśmy się dopiero od czterech miesięcy. Nagle stał się moim opiekunem. Musiał pomóc mi iść do łazienki i wstać z łóżka; spał ze mną w szpitalu. To była bardzo długa droga i po prostu cieszę się, że to wszystko kurwa skończone.

To bardzo zmienia życie w tak młodym wieku.

W grudniu 2014 roku wyjęli mi nerkę, a wszystkie leki odstawiłem w lutym. W końcu udało mi się nie mieć w sobie żadnych lamp. Tak jak powiedziałem, te zdjęcia pochodzą z listopada 2014 roku, tuż przed tą ostatnią operacją. Od tego czasu przybrałem na wadze i wracam do zdrowszego życia. Jestem zdecydowanie bardziej wdzięczna i wdzięczna.

Czy kiedykolwiek zniechęciłeś się do przepychania się??

Poszedłem do Columbia [University Medical Center] w mieście i po wszystkich operacjach i wszystkich rzeczach, które mi zrobili, żaden inny lekarz nie chciał się w to angażować. To jak naprawa 20-letniego samochodu, nad którym pracowało 20 innych mechaników.

To naprawdę uznany zespół urologów – miałem w swoim zespole około 20 lekarzy – ale nie wiedziałem, czy powinienem ufać tym lekarzom. Trudno było w nie wierzyć i w nie wierzyć, stało się to bardzo zniechęcające.

Były zdecydowanie momenty, w których myślałem, że nigdy nie będzie lepiej. Pamiętam, jak leżałam w szpitalnym łóżku i patrzyłam w sufit, kiedy byłam naprawdę chora i myślałam, że tak będzie wyglądało moje życie, pieprzyć to. Na przykład, co mam robić przez resztę życia w szpitalu? To było po prostu nieszczęśliwe.

Musiałeś czuć się bardzo uwięziony.

Patrząc teraz wstecz wiem, że przeszedłem przez to i jestem silniejszy i wiem, że prawdopodobnie mógłbym poradzić sobie z dużo więcej, niż to sobie przyznałem, ale wtedy czułem się bardzo słaby psychicznie. Miałem ochotę się poddać. Mój chłopak konsultował się dla mnie z lekarzami, ponieważ pomyślałam: „Nieważne, rób, co chcesz!” Mówił im: „Nie dawaj jej tego, nie rób jej tego!”

mega 2_13

Co pomogło ci zobaczyć światło na końcu tunelu??

Cały czas myślisz o ludziach, którzy cię kochają i wspierają w dobrych i złych rzeczach, ale przez jakieś dwa lata – denerwuję się, przepraszam, że nigdy o tym nie mówię – będąc w szpitalu i mając przyjaciół i rodzina stale z tobą, zaczynasz czuć się jak królik doświadczalny. Wiesz, że leżysz w szpitalnym łóżku, podczas gdy ludzie wychodzą im z drogi, żeby cię zobaczyć.

Mój tata przyjeżdżał co weekend z Pensylwanii, a mama mieszka na Florydzie i była tu od miesięcy. Moi przyjaciele zrobili dla mnie zbiórkę pieniędzy na opłacenie rachunków szpitalnych. Cała pomoc i wsparcie, jakie otrzymałem przez wszystko, wdzięczność, jaką mam dla ludzi w moim życiu, jest niewytłumaczalna. Kiedy ja rezygnowałem z siebie, nikt inny nie rezygnował ze mnie. nigdy nie byłam sama.

Czy miałeś tatuaże zanim zachorowałeś??

Dostałem rękaw na ramieniu w 2012 roku po śmierci mojej babci i robię jeszcze więcej, aby to skończyć. Rysuję i podsunęłam mojemu tatuatorowi kilka pomysłów, a on to poskładał. Moja babcia uwielbiała stokrotki, a róże tam są, ponieważ każdy dostał różę, kiedy szliśmy na jej grób. Medalion w kształcie serca był czymś, co dała mi dawno temu, więc to też dodałem.

Czy dostaniesz jakieś tatuaże, aby upamiętnić to, przez co teraz przeszłaś??

Myślałem o kilku różnych cytatach i pomysłach do zrobienia, ale niewiele, ponieważ ta blizna to w zasadzie mój tatuaż przedstawiający to, co się wydarzyło. Nie mogę wymyślić niczego, co bym specjalnie za to dostała, ale planuję w pełni wykonać moje ramiona.

Czy kiedykolwiek użyłbyś tatuażu, aby zakryć blizny??

Właściwie zapytałem mojego tatuażystę (Łukasz LoPorto Timmy Tattoo), gdyby mógł to zakryć czymkolwiek i kazał mi czekać. Powiedział, że nie zakryje blizny, ponieważ jest rozcięta przez środek brzucha i jest dość chora. Tusz nie będzie wyglądał tak samo na tej części mojej skóry, ponieważ to nie jest normalna skóra, to martwa skóra. Nie sądzę, żebym kiedykolwiek to omówił w tym momencie.

Jak to było być sfotografowanym po raz pierwszy po operacjach?

Pozwalam Paoli to zrobić, bo jest mi z nią bardzo dobrze, jest bliską przyjaciółką. Zobaczyła moje blizny i powiedziała: „Czy mogę zrobić zdjęcia? mogę coś zrobić na moim Strona internetowa i mógłbym użyć ciebie jako przykładu. Byłem bardzo niezdecydowany, nigdy nie byłem pewny siebie.

Patrząc wstecz na przestrzeń, w której byłem mentalnie – brałem dużo leków – to rodzaj rozmycia. Nigdy nie czułem, że w tych momentach przyniesie mi to korzyść lub że będę mógł spojrzeć wstecz i zobaczyć coś pięknego. Widziała to od początku.

Pamiętam, że czułem się tak niepewnie. Wiele z tych zdjęć jest szczerych i widać na mojej twarzy, że jestem taka w mojej głowie. Zastanawiam się, co dalej? Wiedziałem, że nie jestem lepszy. zostałem usunięty z tego momentu; Właśnie pomyślałem, że pomagam mojej przyjaciółce z jej portfolio.

Czy wiedziała, że ​​te zdjęcia będą dla ciebie terapeutyczne??

Myślę, że wtedy nie wiedziała. Byłem bardzo zdenerwowany, a mój chłopak próbował mnie zmusić, żebym im je pokazał, ale prawie płakałam, bo nie chciałam podnosić koszuli. Paola powtarzała, że ​​są piękne i niesamowite i że dzięki nim jestem silniejsza. Jest naprawdę pozytywną, wspierającą osobą. Wszystko, co powiedziała, zostało przedstawione na jej zdjęciach. To była naprawdę zachęcająca rzecz, którą dla mnie zrobiła. Długo nie mogłam na nie patrzeć, ale cieszę się, że mam je teraz.

mega 2_24mega 2_21meg_2mega 2_17meg_1Dostępne na INKEDSHOP.COM:mega_14mega_23mega 2_13megDostępne na INKEDSHOP.COM:mega_16mega 2_8mega 2_10mega_3IMG_2326retDostępne na INKEDSHOP.COM: MęskieZniżka w sklepie z tuszem

“>