Kultura

Joey Tattoo Rants: Drapaki

Czy jest lepszy sposób na omówienie głównych tematów związanych z tatuażem niż to, aby jedna z czołowych twarzy w branży podzieliła się swoimi przemyśleniami? Spotykać się Joey tatuaż, gospodarzem Spike TV na ratunek tatuażowi i ceniony tatuażysta w Tatuaż Bella Arte. Raz w miesiącu będzie wyrażał swoje opinie na temat świata tatuażu i sztuki na inkedmag.com. Więc słuchajcie uważnie, bo ma wiele do powiedzenia. Jeśli masz jakieś pytania'Chciałbym tutaj Joey odpowiedzieć w przyszłości, wyślij je do [email protected]

Poproszono mnie o napisanie o czymś, co bardzo mnie interesowało w branży tatuażu i tak się złożyło, że ostatnio dużo myślałem o „drapakach”. W tej branży jest wiele mieszanych uczuć dotyczących drapaków, a to, co zamierzam napisać, to MÓJuczucia. Nie twierdzę, że wiem wszystko, ale wiem, jak się czuję i to właśnie mówię i piszę. To o czym piszę nie ma nic wspólnego z tym, że byłem w telewizji, jedyne czego się z tego nauczyłem to to, że jest dużo drapaków, którzy pracują w salonach tatuażu i są właścicielami. Piszę o moich osobistych doświadczeniach w tej branży, więc jeśli przeszkadza Ci to lub przeszkadza Ci wulgarny język, proponuję przestać czytać teraz.

Kiedy mówię o drapakach, niekoniecznie mam na myśli kogoś, kto tatuuje lub próbuje tatuować poza swoim domem. Nie mam też na myśli kogoś, kto próbuje się uczyć bez stażu. Uważam, że drapak to leniwy gówniarz, który nie ma szacunku i uważa, że ​​tatuowanie to łatwy sposób na zarobienie pieniędzy. Drapacze uczą się tatuować, kupując sprzęt na śmieci i pieprząc ludzi. Tatuowanie to o wiele więcej niż tylko podnoszenie gównianej chińskiej maszyny i kilku igieł i rysowanie na kimś wzoru; wszystko zaczyna się od czystości i wiedzy, jak zapobiegać zanieczyszczeniom krzyżowym. Musisz poznać wszystkie narzędzia, których będziesz używać, dlaczego ich używać i jakie są ich cele. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się jak najwięcej o branży, zanim jeszcze spojrzysz na maszynę, dowiedz się, czym jest dobry tatuaż i zwróć uwagę na ludzi, którzy go wykonują. Upewnij się, że dowiesz się o ludziach wykonujących wspaniałą pracę i zrozum, że tego oczekują Twoi klienci. Jeśli nie możesz znaleźć praktyki w renomowanym sklepie od kogoś, kto może Cię nauczyć, może cofnij się i zapytaj „Dlaczego?” Czy twoja grafika jest wystarczająco dobra? Czy jesteś przystojny? Okazałeś szacunek, pytając o profesjonalne portfolio, czy przyniosłeś kupę swojego gówna z liceum w segregatorze, papierze w linie i tak dalej? Jeśli chcesz, aby ktoś nauczył cię tego rzemiosła, lepiej wejdź tak, jakbyś próbował zdobyć najlepszą pieprzoną pracę swojego życia!

Musisz zrozumieć, że osoba, o którą pytasz, prawdopodobnie żyje i oddycha tatuowaniem i nie lekceważy tego. Nie wchodź do sklepu bez szacunku, ponieważ myślisz, że jesteś świetnym artystą, dla wielu z nas to nie znaczy. W końcu, jeśli jesteś zarozumiałym dupkiem, nikt nie będzie chciał z tobą pracować. Jeśli ktoś mówi „nie”, zapytaj go „dlaczego?” Może cię oświecą. Nie narzekaj tylko, że poszedłeś do dwóch lub trzech sklepów; idź do każdego renomowanego sklepu i próbuj dalej. Nikt nie powiedział, że to łatwe. Jeśli nadal nie możesz znaleźć praktyki, kontynuuj rysowanie, zacznij brać udział w zajęciach na konwentach tatuażu i tatuuj się z ludźmi, których podziwiasz, abyś mógł oglądać i zadawać pytania.

W końcu pamiętaj, że dopóki nauczysz się wszystkiego, co możesz i ćwiczysz, będąc czystym i okazując szacunek, nikt nigdy nie pomyśli o tobie jako o gównianym, leniwym drapaku – i tak nikt, kto się liczy. Pamiętaj więc, aby od samego początku dowiedzieć się wszystkiego, co możesz o branży. Dowiedz się o dawnych czasach, którzy uczynili tę branżę tym, czym jest i utorowali nam drogę. Dowiedz się o wszystkich narzędziach, z których będziesz korzystać i które z nich są najlepsze. Kupuj dobre rzeczy, ponieważ jeśli kupisz gówno, twoje tatuaże będą wyglądać jak gówno. Dowiedz się wszystkiego, co możesz i nigdy nie przestawaj rysować. A przede wszystkim okazuj szacunek wszystkim, od klientów po inne osoby z branży. Zawsze pamiętaj: „Jesteś ponad nikim”. Zawsze bądź pokorny i nigdy nie przestawaj się uczyć. W chwili, gdy myślisz, że wiesz wszystko, jesteś skończony. Jestem w tej branży od ponad 20 lat i mogę szczerze powiedzieć, że zacząłem tatuować we właściwy sposób dwa lata temu. Wcześniej trzymałam ręce we wszystkim i po prostu martwiłam się robieniem solidnych tatuaży. Tatuowanie jest bardziej sztuką niż kiedykolwiek, a jeśli chcesz przetrwać, będziesz musiał nadążyć za innymi ludźmi w branży. Życzę powodzenia wszystkim, którzy są gotowi poświęcić czas i ciężką pracę, tym, którzy szanują piękną sztukę tatuowania i tym, którzy naprawdę wiedzą, czym jest szacunek. Pamiętaj, że możesz być najlepszym artystą na świecie, ale jeśli nie okazujesz szacunku, nie dostaniesz szacunku!

Dziękuję za słuchanie,

Joey