Kultura

INCELS — niepokojący ruch przeciwko kobietom na całym świecie

Czy słyszałeś o INCELS??

Jednym z największych nieporozumień, jakie nasze społeczeństwo ma na temat mężczyzn, jest to, że nie'dbać o ich wygląd. Oczywiście większość heteroseksualnych mężczyzn może nie wkładać tyle czasu i wysiłku w swój wygląd, jednak odgrywa to znaczącą rolę w ich samoocenie i postrzeganiu otaczającego ich świata. Społeczeństwo zaczęło zauważać poważne reperkusje w postaci kilku masowych morderstw, w tym strzelaniny w Isla Vista w 2014 roku i ataku furgonetki w Toronto w 2018 roku. Oba te wydarzenia były związane z rosnącym ruchem mężczyzn, którzy są samoidentyfikującymi się betami, używającymi przemocy do odgrywania "Zemsta" wobec atrakcyjnych, aktywnych seksualnie osób. Oni're znany jako incels i to'od kiedy dowiesz się czegoś o grupie nienawiści, która odbiera niewinne życie na całym świecie.

4ab

Dowiedz się więcej o ruchu

INCEL oznacza mimowolny celibat, a Incels to podgrupa zyskująca popularność zarówno w Internecie, jak iw prawdziwym życiu. Incelowie określają siebie jako niezdolnych do nawiązywania romantycznych lub seksualnych związków, pomimo tego, że tego pragną i są prawie wyłącznie heteroseksualnymi mężczyznami. Termin i pierwsza społeczność zostały opracowane w kanadyjskim college'u w 1997 roku i od tego czasu rozwijają się jako forum na Reddicie. Incele często żywią urazę i mizoginię wobec aktywnych seksualnie mężczyzn i kobiet – zachęcając do przemocy wobec nich. Jednym z najsłynniejszych Incelów w najnowszej historii jest strzelec Isla Vista, Elliott Roger, który przed zabiciem sześciu osób na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara zamieścił wirusowe wideo lamentujące nad brakiem seksualnych działań. Jest uważany za kluczową postać tego ruchu i jest gloryfikowany przez całą społeczność.23 kwietnia 2018 r. 25-letni mężczyzna z Toronto, Alek Minassian, opublikował post na Facebooku, który stał się wirusowy po tym, jak prowadził wynajętym vanem z maksymalną prędkością i zabił 10 pieszych. Przeczytany postPo ataku w Toronto, Southern Poverty Law Center dodało subkulturę do swojej strony i uznało incele zaPrzez lata Incels rozwinął silną społeczność i język między członkami na forach internetowych. Najpopularniejszym terminem w całym ruchu jestPonieważ incels i ich ruchy są wyeksponowane na otwartej przestrzeni, wielu z was prawdopodobnie zastanawia się, co możemy zrobić, aby powstrzymać przemoc. Cóż, odpowiedzią jest oczywiście nie dawanie im tego, czego chcą. Chociaż głównym celem incela jest seks z pięknymi kobietami, prawdziwym celem tego ruchu jest zakłócenie społecznego quo i uzyskanie władzy w postaci męskiej supremacji. W erze ruchu #metoo nie należy oczekiwać, że kobiety okażą współczucie tym mężczyznom, ponieważ nie chcą nawet iść w pół drogi, aby zobaczyć nas jako istoty ludzkie. Naprawienie poważnie osłabionej ideologii będzie trudne, jednak okazało się, że ruch ten jest zabójczy.Jednym ze sposobów, w jaki nasz kraj może zacząć rozwiązywać ten problem, jest ponowna ocena naszych przepisów dotyczących broni, jednak w żaden sposób nie rozwiązuje to problemu. Odebranie broni choremu psychicznie mizoginowi może uniemożliwić mu mordowanie kobiet, ale nie

Co to jest INCEL?

INCEL oznacza mimowolny celibat, a Incels to podgrupa zyskująca popularność zarówno w Internecie, jak iw prawdziwym życiu. Incelowie określają siebie jako niezdolnych do nawiązywania romantycznych lub seksualnych związków, pomimo tego, że tego pragną i są prawie wyłącznie heteroseksualnymi mężczyznami. Termin i pierwsza społeczność zostały opracowane w kanadyjskim college’u w 1997 roku i od tego czasu rozwijają się jako forum na Reddicie. Incels często żywi urazę i mizoginię wobec aktywnych seksualnie mężczyzn i kobiet — zachęcając do przemocy wobec nich.

Jednym z najsłynniejszych Incelów w najnowszej historii jest strzelec Isla Vista, Elliott Roger, który przed zabiciem sześciu osób na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara zamieścił wirusowe wideo lamentujące nad brakiem seksualnych działań. Jest uważany za kluczową postać tego ruchu i jest gloryfikowany przez całą społeczność.