Kultura

Gwiazda rocka za dnia, tatuażysta nocą — David Foral z brudnych głów

Jedną z najbardziej intrygujących rzeczy, których można być świadkiem, jest sytuacja, w której artysta'kreatywność przenosi się na inne media. Dla Davida Forala, basisty The Dirty Heads, tym innym medium stało się tatuowanie. Miałem szczęście usiąść z Foralem przed wykonaniem jednego z ich ostatnich koncertów "Wszystko jest super 2015" letnia trasa, aby omówić jego zespół i jego pasję do kultury tatuażu. Coś mi mówi, że w niedalekiej przyszłości społeczność tatuażystów będzie częściej oglądać Foral.

Inked: Jak opisałbyś ton i klimat Dirty Heads dla tych, którzy nigdy ich nie słyszeli??

David Foral: Mamy wpływ na wiele rzeczy. Myślę, że pochodzimy z pokolenia słuchającego takich grup jak Sublime i mielibyśmy muzykę, w której nie słucha się tylko jednej konkretnej rzeczy. I myślę, że to pochodzi z południowej Kalifornii, dorastaliśmy z ludźmi mówiącymi: „Och, będziesz miał gangsterską taśmę rapową, i och ty'będę miał punkową taśmę i oczywiście ty'Chcę mieć taśmę Boba Marleya. To jest czas, kiedy po prostu datowałem się na czasy, kiedy ludzie faktycznie mieli taśmy, ale myślę, że to naturalnie po prostu wyszło, nie możemy tworzyć tylko jednego rodzaju muzyki. Wiesz? Jesteśmy klasyfikowani jako alternatywni tylko dlatego, że nie chcemy być tylko grupą reggae, ponieważ nie jesteśmy. Nie tylko tworzymy piosenki z korzeniami reggae i nie jesteśmy tradycyjną grupą reggae, ale też hip-hop, ale nie jest to tradycyjny hip-hop. To rodzaj mieszanki. Czasem robimy piosenki akustyczne, czasem świetnie łączymy hip-hopowe/akustyczne/reggae, więc tak jest'zabawa. Myślę, że wiele osób w innych zespołach zaczyna mówić, że będą zespołem punkowym, a potem możesz…'t zmienić to. Jeśli twoja muzyka się zmieni, możesz się zainspirować i słuchać hip-hopu, ale wtedy utkniesz, pisząc punkowe piosenki. Rozumiem, dlaczego grupy się rozpadają, ponieważ mówią: „Hej, robimy to od 10-15 lat, ja'm nad tym. Chcę zrobić coś innego ze swoim życiem. Ale ponieważ mamy tę wolność, myślę, że mamy szczęście. Moglibyśmy wyjść z totalną piosenką rockową, potem hip-hopową, a potem reggae, a nasi fani to pokochają. Nikt nie będzie narzekał i wszyscy wypuszczamy naszą kreatywność.

Jak przebiega trasa „Wszystko jest niesamowite 2015”?" do tej pory, teraz to się kończy?

Ta trasa była fenomenalna! Od jakiegoś czasu przyjaźnimy się z Lekko Stoopidem. Zrobiliśmy z nimi kilka festiwali, ale nigdy nie mieliśmy pełnej trasy koncertowej. To zawsze było coś, co wydawało się być ulubieńcem fanów, mówiliśmy, z kim chcielibyście, żebyśmy koncertowali i to zawsze będziecie musieli koncertować z Slightly Stoopid i z jakiegoś powodu po prostu nie było to w karty [przed]. W końcu to się stało. Byliśmy podekscytowani, było niesamowicie.

[Wcześniej] robiliśmy z nimi koncerty i zawsze skłanialiśmy się ku sobie. Och, ci kolesie robią to samo, co my i mają podobne nastawienie, więc myślę, że to było po prostu bardzo organiczne. Siedzieliśmy po prostu pijąc piwo, paląc jointa i zastanawiając się: „Co robicie tego lata?” „Nie wiem, co wy robicie?” Wygląda na to, że tak powstaje większość naszych wycieczek. Byliśmy już w trasie z Matisyahu i to było to samo, co wyszło z sesji nagraniowej. Wydaje się to łatwiejsze, ponieważ wiesz, że już się dogadujesz z artystą i są to podobne gatunki, więc dla nas wszystkich się udało.

Jaki był twój ulubiony moment lub miejsce podczas podróży tego lata??

Cóż, zawsze mamy słabość do Red Rocks. To trochę nasze, może dla wielu zespołów też tak jest, ale to dla nas trochę święte. W zeszłym roku byliśmy w trasie z Pepper i to był pierwszy raz, kiedy byliśmy nagłówkiem i został wyprzedany. Więc wiedzieliśmy, że na pewno się wyprzeda w tym roku. Stoopid radzi sobie tam naprawdę dobrze i na kilka tygodni przed koncertem został wyprzedany, więc to już świetny moment. Wyróżnij wycieczkę, aby udać się do Red Rocks.

WYCIECZKA

Czym ta trasa różni się od innych tras, w których brałeś udział??

Mam na myśli to, że koncertowanie jest prawie takie samo; chodzisz do wielu takich samych miejsc i tak dalej, ale nastawienie na całym świecie, to znaczy, znaliśmy ich, ale nie wiedzieliśmy, że oni ich znają. Myślę, że tylko z nastawienia wszyscy są tacy, jak niektórzy z naszych chłopaków zagrają swoje piosenki podczas setu i jest to po prostu bardzo dobre. Nikt nie ma żadnych postaw, jest po prostu chłodno. Czuje się letni obóz, to bardzo wyluzowana atmosfera.

Jaka jest pierwsza rzecz, którą zaplanowałeś dla siebie, kiedy wrócisz do domu??

Idę długo spać we własnym łóżku. Właśnie kupiłem mieszkanie na tydzień przed wyjazdem na trasę, więc po prostu wyrzuciłem wszystko do pudełek, więc jestem po prostu w głowie, oglądałem, każdego dnia wolnego i przy każdej okazji, że jesteśmy w hotelu pokój, byłem na HGTV. Po prostu obserwowałem i rozgryzałem to wszystko. Pomyślałam sobie, że mogę to zrobić z pluskiem na plecach, i pomaluję ten kolor to i tutaj.

Jakie inne rzeczy robisz, gdy masz dzień wolny lub kilka godzin do zabicia, poza oglądaniem telewizji HGTV??

Wielu z nich to golfiści, więc wiecie, Duddy B (wokalista/gitarzysta) jest wielkim golfistą, a Matt dopiero zaczął trochę wchodzić w golfa, więc staramy się trafić na jakieś pole golfowe. Na jesienne wycieczki szukamy takich rzeczy, jak labirynty zombie lub wszystkie te rzeczy typu nawiedzony dom, kolejki górskie, każdy rodzaj naprawdę fajnej aktywności, którą możemy zrobić w dzień wolny.

Kto był pierwszym w Brudnych Głowach, który zrobił tatuaż??

Prawdopodobnie powiedziałbym Jared. Tak, przez jakiś czas uczył się w sklepie z tatuażami, zanim zespół zaczął cokolwiek robić.

Czy muzyka, którą piszesz i wykonujesz, inspiruje Twoje pomysły na tatuaż??

Naszym fanom tak. Prawie każdego dnia wygląda na to, że jesteśmy oznaczeni na jakimś zdjęciu i spotkamy się i pozdrawiamy i ktoś będzie jak, hej stary, sprawdź to. Widzieliśmy wiele tekstów i mieliśmy nawet ludzi, którzy mówią: „Hej, podpisz moje ramię, a ja go wytatuuję, i idą prosto do salonu tatuażu.

Czy są jakieś tatuaże Dirty Head, które najbardziej Cię wyróżniały??

Myślę, że zawsze dziwnie jest widzieć nasze podpisy. Mam na myśli, że zdobycie fajnego dzieła sztuki to jedno, ale zobaczyć i wiedzieć, że będzie tam przez resztę życia, to dość interesujące. Ale wiele okładek albumów jest całkiem fajnych. Mamy tę maskotkę, która jest ośmiornicą i widzimy, że dzieje się tak wiele osób.

DKINK

Czy masz atrament Dirty Head? Jeśli nie, czy otrzymasz jakieś??

Ja nie. Um, może nie będę się temu sprzeciwiał. Niektórzy faceci mają „DH” na rękach, Duddy i Jared mają to, więc myślę, że byłby to pierwszy atrament DH w historii.

Czy masz jakiegoś konkretnego artystę tatuażu, którego lubisz się tatuować lub inspirować??

Dużo moich rzeczy robi ten facet o imieniu Kirk Ellingson, który jest poza Sleepy Lagoon w Fullerton. On mnie mentorował i to właściwie zabawna historia. Lata temu, mam na myśli prawdopodobnie 20-kilka lat temu, mój brat kupił zestaw do tatuażu z jakiegoś magazynu tatuażowego i zaczął to robić. Zrobił kilka i to już nie było dla niego, przeszedł do innych rzeczy. Następnie sprzedał swoją maszynę Kirkowi i nauczył się na własną rękę, a po latach osiągnął naprawdę dobre wyniki. Kiedy poszedłem po mój pierwszy tatuaż, powiedział: „Och, wciąż mam twojego brata's maszyna i wytatuował mnie z moim bratem's maszyna sprzed 20 lat. Więc to było całkiem fajne.

Widzę, że masz dużo skóry pokrytej tuszem, czy masz więcej miejsca na tusz, a jeśli tak to gdzie i co planujesz zdobyć?

Mam jeszcze trochę miejsca. Kiedy wrócę, myślę, że popracuję nad klatką piersiową. Zrobiłem sobie żołądek i to było dość bolesne, więc myślę, że wchodzenie w górę nie będzie takie złe. Prawdopodobnie Kirk też to zrobi.

ARMSSS

Czy zawsze byłeś w stanie wyrazić swoje umiejętności artystyczne i kreatywność??

Zawsze robiłem sztukę. Zajmowałem się tym przez lata, przez jakiś czas byłem grafikiem, miałem nawet firmę, która zajmowała się projektowaniem graficznym, stronami internetowymi i tak dalej. Tak więc fajnie było zacząć w prawdziwym świecie od szkicowania, węgla drzewnego, pasteli i wszystkich innych rzeczy, a następnie przejść do świata cyfrowego; fotografia, photoshop i tak dalej. Potem zacząłem robić tyle tatuaży, że po prostu wiesz, że siedzisz tam godzinami, a ty'oglądasz pracę ludzi, a jeśli'Jesteś artystą, po prostu masz taki kreatywny umysł, Och, mogę to zrobić, to nie wydaje się zbyt trudne. Więc zacząłem rozmawiać o tym z Kirkiem mówiąc: Hej stary, jeśli mam trochę zapasów, czy możesz dać mi jakieś wskazówki i wskazówki, co robić? A ponieważ wymyślił, że sam się uczył, to nie'Nieważne, chociaż wiem, że tradycyjnie musisz być uczniem i jest to bardzo polityczne i zorganizowane. Jest trochę podobny do starego mistrza Kung Fu, ty'Muszę siedzieć na schodach przez dwa lata, a potem wreszcie możesz wejść do bram. I myślę, że to jeden ze sposobów myślenia o tym, ale ponieważ Kurt nie nauczył się w ten sposób, myślę, że był trochę bardziej otwarty. Tatuowanie nie jest dla wszystkich jak z czymkolwiek. Niektórzy ludzie to podnoszą, a po kilku miesiącach myślą: „To nie jest dla mnie” i idą dalej. Ale dla mnie była to tylko inna ekspresja. Zespół ma się świetnie, tak naprawdę nie potrzebujemy żadnych dodatkowych prac ani nic. Tatuowanie to fajna zabawa… nie chcę mówić o hobby, bo hobby po prostu wydaje się być tobą'nie myślisz o czymś poważnie lub po prostu się z tym bawisz, ale to [moje hobby]. Niektórzy grają w golfa, jeżdżą na deskorolkach lub surfują, a dla mnie tatuażem byłoby to. Chcę rozwijać nowe medium i po prostu być artystycznym i ekspresyjnym.

Czy to oznacza, że ​​nie odbyłeś/nie odbywasz oficjalnej praktyki??

Nie, po prostu uczę się przez Kirka, obserwując go i zadając mu mnóstwo głupich pytań, gdy mnie prowadzi. Lepiej zadawać pytania, ale wydaje się, że im więcej się uczę i im więcej wymyślam, tym więcej nie wiem. To jedna z tych rzeczy, które możesz robić przez 20 lat, ale wciąż musisz się jeszcze wiele nauczyć, z różnymi stylami, technikami i innymi rzeczami. Dla mnie ja'biorę to powoli i ja'Nie zajmuję się tymi ogromnymi gigantycznymi figurami ani nie robię tych realistycznych portretów. Poniekąd chcę to zrobić, do tego, gdzie po prostu tworzę sztukę, a potem ja'nie siedzieć i nie przyjmować próśb o dzieła sztuki od ludzi. Po prostu robię sztukę i hej, to jest dostępne, jeśli chcesz, możesz to mieć. Znam kilku różnych tatuatorów, którzy wykonują swoją pracę w ten sposób. Nie wykonują prac na zamówienie, to jest to, co robię, przyszedłeś do mnie z jakiegoś powodu, to's ponieważ lubisz tę konkretną sztukę.

Do jakiego stylu dążyłeś, nawet jeśli po prostu szkicujesz w wolnym czasie??

Może tradycyjna nowa szkoła. Uwielbiam odważne linie tradycyjne, ale może z nieco bardziej artystycznym smakiem. Trochę spin off tradycyjnego. Bardzo lubię kąty tatuaży. Lubię umieszczać wiele ostrych kątów, podobnych do deco, które mają industrialny wygląd. Wciąż staram się znaleźć swój własny styl, ale zawsze, gdy widzę tatuaże z tymi cechami, skłaniam się ku nim. Myślę, że właśnie tam'skończę.

Stagemedia

Spośród wszystkich Twoich kolegów z zespołu, których tatuowałeś najczęściej?

Prawdopodobnie Duddy. Właśnie dodałem więcej do jego istniejącego tatuażu latarni morskiej na jego nodze. Było na nim kilka fal, a on chciał dodać więcej rzeczy. Patrzyłem więc dalej i dodałem morskie stworzenie na dole, dodałem trochę błyskawicy schodzącej w dół do latarni i trochę chmur. To było zabawne. Tatuowanie z renegatami – w drodze i w pokojach hotelowych.

Betterrrrr

Teraz, gdy masz już trochę doświadczenia z tatuowaniem za pasem, jaki jest twój ulubiony kawałek, który wytatuowałeś i jaki jest twój ulubiony tatuaż na ciele?

Gitara na Kirku. Kirk w końcu powiedział: „Musisz zrobić mi tatuaż”, a ja pomyślałem: OHHH MAN. To jedna rzecz, aby tatuować kogoś, kogo to nie obchodzi, kiedy zaczynałem, tatuowałem ludzi z naprawdę złymi tatuażami, więc nie czułem się tak zdenerwowany, gdyby to nie wyszło tak dobrze, wyglądałbym i szedł Mogę zrobić lepiej niż te. Nawet gdybym zepsuł, nadal byłbym w stanie zrobić to lepiej niż niektóre z tych tatuaży. Ale dla Kirka, jako profesjonalnego tatuażysty, bardzo się denerwowałem, ale to była najlepsza rzecz, ponieważ był to mentoring w czasie rzeczywistym. Byłbym w środku i pomyślałbym: Jak to się dzieje, że to się zawsze dzieje? Albo go naprawi i pokaże mi, albo udzieli mi więcej rad i wskazówek, jak to naprawić. Kiedy spojrzałem wstecz na całe doświadczenie, zdałem sobie sprawę, że w ciągu tej godziny nauczyłem się więcej niż w poprzednich miesiącach. Moim ulubionym kawałkiem, który został na mnie wytatuowany, jest symbol „1”, zdjęty z banknotu dolarowego, ale miał on upamiętnić nasz singiel „Lay Me Down”, który trafił na pierwsze miejsce na listach przebojów, więc wiele dla mnie znaczy . To rodzaj mojego osobistego atramentu DH.

obraz3

Kiedy wymyślasz nowe pomysły na tatuaże, używasz zespołu jako swoich królików doświadczalnych??

Próbuję. Jared chce teraz trochę rzeczy, które muszę narysować. Ale chłopaki z ekipy, zdecydowanie. Zrobiłem coś w stylu Boba Fetta z kilkoma różami, a następnego dnia mamy wolne, które trafią do naszego faceta od towarów. To zwykle tylko kilku kumpli. Wiesz, że zwykle trafiam na wielu naszych fanów, którzy zawsze proszą o tatuaż i bardzo bym chciał, ale sprowadza się to do logistyki. To znaczy, budzisz się i to'jest ciężko, bo muszę wziąć prysznic, a potem jest próba dźwięku, wywiady, spotkania i pozdrowienia, a potem show. Nigdy nie mam kawałków czasu, jak trzy lub cztery godziny, na nicnierobienie. Ono's dość trudne do umawiania się na spotkania w drodze. Mam kilku przyjaciół, którzy mają sklepy, a teraz, kiedy dużo podróżuję, każą mi wpaść i spędzić tydzień w sklepie. W końcu mogę zaplanować wycieczkę po tatuażach, podczas której trafię do kilku sklepów i miejsc gościnnych.

Dostępne na INKEDSHOP.COM: SA

Dostępne na INKEDSHOP.COM: SA "Kwiat pole czaszki" Monokini od Sullen Clothing