Kultura

Dlaczego religia nienawidzi tatuaży! Carl Lentz, „…to coś umarło na krzyżu”.

Czy religia nienawidzi tatuaży??

Chociaż istnieje wiele religii wschodnich i subtropikalnych, które obejmują tatuaże jako integralny i wysoce duchowy aspekt ich kultu, większość religii zachodnich i tatuaży od wieków są ze sobą w sprzeczności. Religia żydowska krzywo patrzy na tatuaże, chociaż fragment Biblii, który odnosi się do „znaczenia ciała” pojawia się zarówno w wierzeniach żydowskich, jak i chrześcijańskich.

Ostatnio głośny, wytatuowany pastor Nowego Jorku do gwiazd Carl Lentz poruszył temat tatuaży i Kościoła katolickiego kilkoma interesującymi i kontrowersyjnymi słowami. Przyjrzeliśmy się, co miał do powiedzenia, a także podaliśmy „biblijne powody”, dla których tatuowanie jest zabronione.

Carl-Lentz

Zdjęcie przez Instagram

Dlaczego religia nienawidzi tatuaży!

Photo via pinteresCiało ludzkie jest dziełem Bożym, dlatego nie wypada okaleczać dzieła Bożego. Okaleczanie ciała jest szczególnie niestosowne dla członków wybranego narodu Bożego. Trzeba wierzyć, że Bóg, największy rzemieślnik ze wszystkich, ukształtował go w najbardziej odpowiedni sposób i nie wolno zmieniać tej formy. Zmiana ciała (chyba że ze względów zdrowotnych) jest równoznaczna z obrazą dzieła Boga.Zdjęcie za pośrednictwem godfromthemachineW starożytności było zwyczajem, że czciciele bożków tatuowali się na znak oddania swojemu bóstwu – podobnie jak zwierzę, które jest napiętnowane przez właściciela. Przy wielu okazjach Tora zabrania praktyk naśladujących pogańskie zwyczaje, uważając, że przestrzeganie ich tradycji jest pierwszym krokiem w kierunku podpisania się pod ich bałwochwalcze wierzenia i nabożeństwa.Zdjęcie za pośrednictwem youtube Przymierze obrzezania jest wyjątkowe, ponieważ jest znakiem w naszych ciałach naszej relacji z Bogiem. Wykonywanie innych znaków w ciele osłabiałoby i obniżało cenę tego szczególnego znaku.Zdjęcie przez InstagramZdjęcie przez InstagramZdjęcie przez Instagram

Okalecz ich ciała

Zdjęcie za pośrednictwem pinteres

Ciało ludzkie jest dziełem Bożym i dlatego nie godzi się okaleczać dzieła Boga. Okaleczanie ciała jest szczególnie niestosowne dla członków wybranego narodu Bożego. Trzeba wierzyć, że Bóg, największy rzemieślnik ze wszystkich, ukształtował go w najbardziej odpowiedni sposób i nie wolno zmieniać tej formy. Zmiana ciała (chyba że ze względów zdrowotnych) jest równoznaczna z obrazą dzieła Boga.