Kultura

Czy wytatuowałbyś swoje oko?

Najbardziej zapaleni kolekcjonerzy tatuaży w końcu stają przed tym samym dylematem – zabrakło im dziewiczej skóry. Nie ma problemu, po prostu wytatuuj gałki oczne!

Na początku to'Trudno uwierzyć, że można nawet wytatuować gałkę oczną. Tradycyjnie tatuaże trafiają na skórę, podczas gdy gałka oczna nie ma skóry, jak do cholery masz tam tatuaż??

Okazuje się, że jest to stosunkowo prosta, ale ryzykowna procedura. Atrament jest wstrzykiwany pod zewnętrzną warstwę oka (spojówkę) i na twardówkę. Potrzeba kilku zastrzyków, aby pokryć całą twardówkę i zmienić kolor oka na całe życie, zgodnie z BBC.

Podczas gdy inne tatuaże można usunąć laserem lub po prostu zakryć, po wytatuowaniu oka nie ma odwrotu. Z pewnością możesz't wyceluj laserem w oko (no, możesz, ale Lasik to zupełnie inna sprawa) i nie ma możliwości usunięcia atramentu. Tatuowanie oka to odważny ruch, który należy wykonać między innymi z tego powodu, w tym ryzyko.

Oko to jedna z najbardziej skomplikowanych i delikatnych części ludzkiego ciała. Oznacza to, że nie tylko łatwo go uszkodzić, ale w większości przypadków uszkodzenia będą nieodwracalne – co oznacza, że ​​gdy tatuaż na oku źle się skończy, opuści osobę's niedowidzących. I to's najlepszy scenariusz dla problemu; najgorszym przypadkiem jest ślepota. Poślizg igły lub niewłaściwy rodzaj atramentu i osoba'życie zmienia się na zawsze na gorsze.

Jednym z pionierów tatuowania gałek ocznych jest mężczyzna o imieniu Luna Kobra. Sposób, w jaki ten trend się rozwinął, sprawił, że Cobra jest nieco sceptycznie nastawiona do jakości wykonywanej pracy.

"Ono'jest szokujące. Nie mieliśmy pojęcia, że ​​zrobi to ktoś inny," Cobra powiedział w wywiadzie dla BBC. "Często czuliśmy, że wypuściliśmy na świat bestię, a teraz wszyscy ci ludzie zostaną zranieni. Ono'szkoda, bo tak myślę'jest coś naprawdę pięknego, ale to'wziął dziwny kurs?."

Pomimo ryzyka związanego z tatuażami gałek ocznych, naprawdę mogą być całkiem piękne. Niezależnie od tego, czy chodzi o zaciemnienie całej gałki ocznej, jak słynny tatuażysta Mała swastyka, czy dodanie subtelnego odcienia, takiego jak piercer Kylie Garth, tatuaże na oczach mogą być dość uderzające.

Zabrzmij w ankiecie poniżej i daj nam znać, jeśli kiedykolwiek zrobisz atrament w oku.

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Męskie

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Mężczyźni's "Trzecie oko" Koszulka od Mindzai Creative