Kultura

Co tak naprawdę się dzieje, gdy przekazujesz swoje ciało nauce?

Czy wolałbyś zostać poddany sekcji przez studentów medycyny, czy zgnić na farmie ciała??

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat świat medyczny był w stanie poczynić ogromne kroki naprzód z pomocą nieoczekiwanej populacji: zmarłych. To'Zgadza się, ciała ofiarowane nauce mają ogromny wpływ na edukację i badania lekarzy, często przynosząc ogromne korzyści dzisiejszym pacjentom. I chociaż wielu z was zna koncepcję oddawania swojego ciała nauce, czy wiecie, co tak naprawdę się dzieje, kiedy oddajecie swoje zwłoki? Spójrz na poniższą galerię, aby odkryć 6 powszechnych sposobów wykorzystywania zwłok w świecie medycznym i daj nam znać w sekcji komentarzy na Facebooku, czy po opuszczeniu tego świata przekażesz swoje ciało nauce?

LUKAVAC, BOŚNIA HERCEGOWINA - 13 lipca: Antropolodzy sądowi Kerry-Ann Martin z Wielkiej Brytanii badają czaszkę ekshumowaną z masowego grobu w Lukavac Re-association Center Międzynarodowej Komisji ds. Osób Zaginionych (ICMP) 13 lipca 2005 r. w Lukavac, Bośnia -Hercegowina. ICMP wykorzystuje próbki DNA do identyfikacji szczątków masowych grobów w Srebrence w byłej Jugosławii. Około 8000 muzułmanów, głównie mężczyzn i chłopców, zostało zamordowanych w Srebrence w lipcu 1995 r. przez żołnierzy bośniackich Serbów, którzy najechali miasto położone we wschodniej części kraju. Z tych 8000 zidentyfikowano tylko 2000. W okolicy zebrano prawie 26 000 pojedynczych próbek zaginionych osób. Naukowcy porównują próbki DNA z próbkami pobranymi od żyjących członków rodziny. ICMP jest pionierem w użyciu DNA do masowego identyfikowania osób zaginionych. Naukowcy ICMP pomagają również w identyfikacji szczątków ofiar tsunami w Azji, które pochłonęły 150 000 ofiar na początku tego roku. (Zdjęcie: Marco Di Lauro/Getty Images)

LUKAVAC, BOŚNIA HERCEGOWINA – 13 lipca: Antropolodzy sądowi Kerry-Ann Martin z Wielkiej Brytanii badają czaszkę ekshumowaną z masowego grobu w Lukavac Re-association Center Międzynarodowej Komisji ds. Osób Zaginionych (ICMP) 13 lipca 2005 r. w Lukavac, Bośnia -Hercegowina. ICMP wykorzystuje próbki DNA do identyfikacji szczątków masowych grobów w Srebrence w byłej Jugosławii. Około 8000 muzułmanów, głównie mężczyzn i chłopców, zostało zamordowanych w Srebrence w lipcu 1995 r. przez żołnierzy bośniackich Serbów, którzy najechali miasto położone we wschodniej części kraju. Z tych 8000 zidentyfikowano tylko 2000. W okolicy zebrano prawie 26 000 pojedynczych próbek zaginionych osób. Naukowcy porównują próbki DNA z próbkami pobranymi od żyjących członków rodziny. ICMP jest pionierem w użyciu DNA do masowego identyfikowania osób zaginionych. Naukowcy ICMP pomagają również w identyfikacji szczątków ofiar tsunami w Azji, które pochłonęły 150 000 ofiar na początku tego roku. (Zdjęcie: Marco Di Lauro/Getty Images)

Sprawdź, gdzie może skończyć Twoje ciało!

Jeśli oddasz swoje ciało nauce i przejdziesz przez chorobę taką jak rak lub choroba Alzheimera, istnieje szansa, że ​​twoje zwłoki zostaną wykorzystane do pomocy naukowcom. Jednym z najlepszych sposobów na ulepszenie współczesnej medycyny jest badanie wpływu choroby na organizm, a naukowcy są w stanie to zrobić w sposób etyczny za pośrednictwem oddanych ciał.Innym zastosowaniem ciała ofiarowanego nauce jest praktyka dla chirurgów plastycznych. Chirurdzy plastyczni operują na żywych, jednak wielu uczy się doskonalić swoje umiejętności i techniki, ćwicząc na zwłokach.Istnieje kilka uniwersytetów badawczych na całym świecie, które prowadzą farmy ciał, które pozwalają studentom i wykładowcom monitorować różne etapy ludzkiego rozkładu w różnych warunkach środowiskowych i sytuacyjnych. Na przykład, farmy ciała zanurzają zwłoki pod wodą lub pozostawiają je do wyschnięcia we wrzącym słońcu, aby przeanalizować wpływ na organizmy. naturalne fazy gnicia.LUKAVAC, BOŚNIA HERCEGOWINA - 13 lipca: Antropolodzy sądowi Kerry-Ann Martin z Wielkiej Brytanii badają czaszkę ekshumowaną z masowego grobu w Lukavac Re-association Center Międzynarodowej Komisji ds. Osób Zaginionych (ICMP) 13 lipca 2005 r. w Lukavac, Bośnia -Hercegowina. ICMP wykorzystuje próbki DNA do identyfikacji szczątków masowych grobów w Srebrence w byłej Jugosławii. Około 8000 muzułmanów, głównie mężczyzn i chłopców, zostało zamordowanych w Srebrence w lipcu 1995 r. przez żołnierzy bośniackich Serbów, którzy najechali miasto położone we wschodniej części kraju. Z tych 8000 zidentyfikowano tylko 2000. W okolicy zebrano prawie 26 000 pojedynczych próbek zaginionych osób. Naukowcy porównują próbki DNA z próbkami pobranymi od żyjących członków rodziny. ICMP jest pionierem w użyciu DNA do masowego identyfikowania osób zaginionych. Naukowcy ICMP pomagają również w identyfikacji szczątków ofiar tsunami w Azji, które pochłonęły 150 000 ofiar na początku tego roku. (Zdjęcie: Marco Di Lauro/Getty Images)Jednym z najczęstszych zastosowań ciał ofiarowanych nauce są szkoły medyczne. Większość studentów medycyny jest zobowiązana do przeprowadzenia sekcji zwłok podczas nauki w szkole, co oznacza, że ​​szkoły często mają duże zapotrzebowanie na oddane ciała.Wreszcie, co nie mniej ważne, ciała ofiarowane nauce można przekazać do muzeum, takiego jak Muzeum Müttera w College of Physicians w Filadelfii. Często zarezerwowane dla niezwykle rzadkich i niezwykłych, to muzeum funkcjonuje jako źródło edukacji medycznej i historii, które pozwala ciałom żyć zupełnie nowym życiem, które można pokazać publiczności.

Studiował pod kątem badań nad chorobami

Jeśli oddasz swoje ciało nauce i przejdziesz przez chorobę taką jak rak lub choroba Alzheimera, istnieje szansa, że ​​twoje zwłoki zostaną wykorzystane do pomocy naukowcom. Jednym z najlepszych sposobów na ulepszenie współczesnej medycyny jest badanie wpływu choroby na organizm, a naukowcy są w stanie to robić w sposób etyczny za pośrednictwem oddanych ciał.