Kultura

Cardi B przewidział strajk striptizerek w Nowym Jorku

Wszyscy w klubie uzyskują… prawa

Dzięki boomowi hip-hopowemu w XXI wieku tancerze egzotyczni i kultura striptizerek znalazła się na czele kultury rozrywkowej. Dziś w klubach pojawiły się niektóre z największych kobiecych gwiazd, w tym Amber Rose, Blac Chyna, Eve i Cardi B – odkąd przeszli do przodu w biznesie, muzyce i niszczeniu Kardashian. Ale żarty na bok, te kobiety zamieniły taniec dla pieniędzy w wielomilionowe kariery i dziesięciokrotnie zwiększyły akceptację prostytutek.

Jednak pomimo ich wpływu, scena klubowa jest't cały blichtr i przepych. Nawet w 2017 roku striptizerki stają w obliczu niesprawiedliwości w pracy i dyskryminacji – jeśli nie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. To dlatego ponad 25 striptizerek w samym Nowym Jorku zjednoczyło się, by uderzyć przeciwko systemowi, w szczególności tak zwanej…"startujący."

Pozwolić's trochę nadrobić zaległości. W ciągu ostatnich kilku lat kluby i bary zatrudniały kobiety z dużymi obserwacjami w mediach społecznościowych, aby prowadzić bar, w nadziei, że ich fani przyszli do klubów. Jednak spór pomaga zarówno klubom, jak i wpływowym instagramom zarabiać pieniądze – zaszkodził tancerzom, zwłaszcza w klubach miejskich. Aby dowiedzieć się więcej o strajku striptizerek i o tym, jak Cardi B przewidział strajk na długo przed jego wystąpieniem, czytaj dalej.

uderzenie 8

Dowiedz się więcej o strajku

W październiku 2017 r. wielu nowojorskich tancerzy egzotycznych ogłosiło, że strajkują, składając petycje przeciwko barmanom, którzy odbierają klubom pieniądze i dyskryminację rasową.W klubach w całym kraju, ale głównie w miastach takich jak Nowy Jork, Miami, Las Vegas i Los Angeles egzotyczni tancerze zauważyli, że barmani cieszą się coraz większą uwagą zarówno klientów, jak i klubu. Dzieje się tak, ponieważ kluby w dużych miastach zatrudniają dziewczyny z butelek z dużymi obserwacjami w mediach społecznościowych, co odwraca uwagę od tancerzy na scenie.Jednak oprócz zwracania na siebie uwagi wielu tancerzy twierdzi, że ci barmani kradną również ich ciężko zarobione napiwki. To skłoniło dziesiątki egzotycznych tancerzy w Nowym Jorku do zorganizowania się i strajku przeciwko niesprawiedliwości, z którą borykali się w klubie.Zdjęcie za pośrednictwem @thegizellemarieDancer Gizelle Marie przypisuje się zorganizowanie #nycstrippersstrike. Marie twierdzi, że barmani ubierają się niemal identycznie jak striptizerki, a kiedy dziewczyny tańczą, będą zbierać pieniądze ze sceny. Doprowadziło to do dramatycznego spadku kwoty pieniędzy zarobionych przez tych tancerzy.Zdjęcie za pośrednictwem @kisha_jackson To nie pierwszy raz, kiedy egzotyczni tancerze połączyli siły. W 2000 roku Live Nude Girls Unite! rzucić światło na protesty w latach 1996-97 w The Lusty Lady w San Francisco. W filmie tancerze i feministki stworzyły pierwszy w kraju związek striptizerek do walki z dyskryminacją w miejscu pracy. Jednak tak rewolucyjny jak ten protest, pojawił się przed boomem mediów społecznościowych i nawet dzisiaj tancerze nie mieli czasu na dostosowanie się do zmian w społeczeństwie.Zdjęcie via @thegizellemarie Ale kradnący pieniądze barmani to nie jedyny problem, z którym walczy nowojorski strajk striptizerek. Zajmują również stanowisko przeciwko rasowej dyskryminacji ciemnoskórych tancerzy w miejskich klubach. W wywiadzie wideo w marcu raper i była tancerka Cardi B wtrąciła się w sprawę dyskryminacji rasowej w klubach. Cardi stwierdził, że kluby rzadko zatrudniają czarnych barmanów, zamiast tego wybierająChociaż CardiChociaż istnieją lata dyskryminacji, które wspierają ten ruch, ten protest dopiero się rozpoczął. Czas pokaże, jak menedżerowie i kluby zareagują na stojące na ziemi tancerzy i czy strajk rozprzestrzeni się na inne miasta w całym kraju. Ponieważ ten problem nie dotyczy wyłącznie Nowego Jorku, dotyczy czarno-brązowych artystów na całym świecie.

Zamknięcie Nowego Jorku

W październiku 2017 r. wielu nowojorskich tancerzy egzotycznych ogłosiło, że strajkują, składając petycje przeciwko barmanom, którzy odbierają pieniądze i dyskryminują kluby na tle rasowym.

Obejrzyj wideo

Posłuchaj, co Cardi miała do powiedzenia na ten temat w wywiadzie dla VladTV i pozostań obudzony na temat postępu #nycstrippersstrike.