Kultura

Banksy przejmuje Nowy Jork

Dziś rano, wchodząc do naszych biur, pracownik Inked Brian Toynes zauważył kawałek Banksy’ego trzy przecznice od naszych drzwi. Zaalarmował personel i masowo wyprowadziliśmy się, aby sprawdzić sztukę. My'Widziałem jego prace w książkach, magazynach i filmach oraz na blogach, ale spotkanie z jego bezczelnym zbliżeniem do pracy z szablonami to zupełnie inne doświadczenie. Po pierwsze to'to jak zobaczyć po raz pierwszy Mona Lisę, a nawet celebrytę osobiście – co zdarza się codziennie na Manhattanie – ponieważ jest to zarówno wstrząsające, jak i nowe spojrzenie, gdy ktoś wyjdzie z 55-calowego HD skrzynka. W tym tygodniu ja'Spotkałem Christinę Hendricks (cholera), Davida Wellsa (wyższy niż myślałem) i Marca Murphy’ego (chudy szyna). Stopy z moich oczu, kawałek Bansky’ego był't tak czysta, jak na ekranie. Pies's nogi były't ostre, a niektóre cienie wewnątrz zwierzęcia i hydrantu przeciwpożarowego były niespójne. Co to znaczy?

Czy zdjęcia były ja?'Widziałem wcześniej retuszowane?

Czy Banksy był pospieszny podczas nielegalnego malowania w Mieście, które nigdy nie śpi??

Czy to nawet kawałek Banksy’ego??

Ostatnie pytanie odbiło się echem w mojej kopule. Skąd wiemy, że zostało to zrobione ręką faceta, który tylko nieliczni znają tożsamość (jak Batman)? To, co (w pewnym sensie) wiemy, to to, że Banksy ma być w tym miesiącu szablonem wokół Gotham. Nowojorscy malarze graffiti/pisarze/tagerzy są znani z ochrony swojej murawy/cementu, tak wielu przypuszczało, że jego prace będą efemeryczne, że zostaną szybko zakryte przez lokalnych artystów. Ale co by było, gdyby społeczność graffiti z Nowego Jorku zdecydowała się umieścić własne kawałki w stylu Banksy’ego, aby pieprzyć się z artystą??

Jak ja'Przetwarzając te informacje, fotograf z „New York Post” rzuca się na faceta spacerującego z psem w pobliżu dzieła. Skąd ten reporter wie, że to Banksy? Banksy mógł być wszędzie, mógłby być jednym z facetów robiących zdjęcia komórką tego dzieła. Mógłby być facetem z psem. Czy to był nawet David Wells pewnego dnia??

Banksy Piece w dzielnicy Chelsea w Nowym Jorku (październik 2013)