Kultura

Badanie wykazało, że wytatuowane kobiety mają wyższą samoocenę

Tatuaże i osoby, które je mają, często były krytykowane przez społeczeństwo w przeszłości, tatuaże są napiętnowane, a ludzie twierdzą, że mają kryminalny lub nieprofesjonalny wygląd. Powoli te stereotypy zanikają, a teraz osoby z tuszem mają kolejny powód do radości, ponieważ niedawne badanie sugeruje pozytywną korelację między tuszem a wysoką samooceną.

Badania, "Tatuaże, płeć i dobre samopoczucie wśród studentów amerykańskich college’ów," przebadał 2395 studentów z sześciu publicznych, amerykańskich uniwersytetów i został przeprowadzony przez profesora socjologii Texas Tech University Jerome Koch. Jak powiedział Koch Mikrofon, raportowane badanie, "kobiety z czterema lub więcej tatuażami miały statystycznie istotny wzrost samooceny w porównaniu z innymi w badaniu."

Sugerowany związek między nimi wydaje się pozytywny, jednak nie obejmuje wszystkich zgłoszonych wyników. Oprócz poczucia własnej wartości w badaniu zapytano również o uczucia depresji i wszelkie wcześniejsze próby samobójcze. Te same ankietowane kobiety również częściej zgłaszały „jedną lub więcej wcześniejszych prób samobójczych”. Podobnie mężczyźni z „czterema lub więcej tatuażami” również zgłaszali dużą liczbę prób samobójczych.

Pomimo „dziwnego paradoksu” między przytaczanymi poziomami wysokiej samooceny a próbami samobójczymi, Koch ma teorię, co może łączyć te dwa. Badanie stwierdza:, „Tak jak osoby, które przeżyły raka piersi i ofiary molestowania, nabywają tatuaże i kolczyki, aby przywrócić fizyczne straty, uważamy, że kobiety w naszym badaniu mogą próbować przywrócić straty emocjonalne za pomocą większej liczby tatuaży”.

Zasadniczo możliwe jest, że poprzez proces tatuowania te kobiety doświadczają pewnego rodzaju powrotu do zdrowia, czując, że odzyskują swoje ciała i poczucie siebie. I chociaż korelacja między nimi może być niepokojąca, możliwość, że ci ludzie mogą być na drodze do wyzdrowienia, jest inspirująca.

Dla obu płci

Dostępne na INKEDSHOP.COM: Unisex "Czaszki Serce" Rozpinana bluza z kapturem od Inked x Cartel Ink