Kultura

9 kroków do pielęgnacji tatuażu

Chcesz mieć zdrowy i wyleczony tatuaż? Wykonaj te proste kroki!

Poza badaniem stylów tatuażu i znalezieniem odpowiedniego artysty, najcenniejszą radą, jaką możemy udzielić naszym odbiorcom w INKED, jest dbanie o swoje tatuaże. A jak zapewne już wiesz, najważniejszym momentem, w którym należy dbać o atrament, jest czas, kiedy jeszcze się goją. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wiele rzeczy może się nie udać podczas procesu gojenia, co oznacza, że ​​musimy szczególnie uważać na naszą wrażliwą skórę. Kiedy tatuaż jest świeży, to's w zasadzie otwarta rana – dlatego należy ją odpowiednio leczyć i pielęgnować. Rzuć okiem na nasze 9 najważniejszych kroków do uzdrowienia swojego tatuażu w galerii poniżej. Jeśli więc masz inną rutynę po pielęgnacji lub przegapiliśmy jeden z twoich kroków, możesz podzielić się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy na Facebooku. Na razie niech's rozmowa o pielęgnacji tatuażu!

tattoo-salbe-tattoo-maść-100-natural-ingredien

Sprawdź przewodnik INKED po pielęgnacji

Po otrzymaniu nowego tatuażu Twój artysta zapakuje go, aby był chroniony. Każdy tatuator ma swoje własne zalecenia dotyczące tego, jak długo należy nosić chustę – więc w razie wątpliwości zapytaj swojego artystę. Tak czy inaczej, będziesz musiał trzymać nowy atrament owinięty przez co najmniej kilka godzin, jeśli nie przez noc.Po rozpakowaniu tuszu nałóż na tusz niewielką ilość balsamu do tatuażu. Do wyboru jest wiele produktów do pielęgnacji, takich jak Aquaphor, After Inked, Hustle Butter itp. Wybierz to, co działa najlepiej dla Ciebie i upewnij się, że tusz jest nawilżony.Jednak jeśli chodzi o gojący się tatuaż, mniej znaczy więcej, jeśli chodzi o wilgoć. Nanieś tylko cienką warstwę maści na tusz, ponieważ jeśli naprawdę ją namyjesz, napotkasz podrażnienia. To gówno jest wrażliwe, spokojnie!Podczas całego procesu gojenia bardzo ważne jest, aby tatuaż był jak najczystszy. Unikaj siadania i brudzenia się przez chwilę, aby mieć pewność, że atrament pozostanie zdrowy.Jest wiele rzeczy, których należy unikać podczas procesu gojenia, a jednym z nich jest golenie tatuażu. Należy również unikać zanurzania tatuażu w wodzie i innych produktach zawierających alkohol lub perfumy.Kiedy twój tatuaż się zagoi, zacznie się łuszczyć i łuszczyć. Cokolwiek robisz, nie drap ani nie wybieraj atramentu. Może to trwale uszkodzić lub zniszczyć tatuaż. Wiemy, że to kuszące, ale zostaw w spokoju atrament!Kiedy leczysz tatuaż, będziesz chciał uniknąć wszelkich czynników środowiskowych, które mogłyby uszkodzić twój atrament. Obejmuje to bezpośrednie światło słoneczne i zbiorniki wodne. Pamiętaj, że gojący się tatuaż to w zasadzie otwarta rana i bardzo podatna na infekcje.Ostatnim oficjalnym krokiem jest uzbroić się w cierpliwość. Całkowite zagojenie tatuaży może zająć nawet miesiąc, a oczekiwanie może być prawdziwym bólem. Bądź silny, trzymaj się mocno i przeczekaj – obiecujemy, że będzie warto.Masz to, jeśli wykonasz wszystkie te kroki, twój tatuaż jest dobry. Należy pamiętać, że istnieją sposoby na utrzymanie świeżości atramentu długo po tym, jak został osadzony w skórze. Rzuć okiem na produkty do tatuażu po pielęgnacji, od maści rozjaśniających po narzędzia złuszczające przeznaczone do tatuażu.

Podkłady

Po otrzymaniu nowego tatuażu Twój artysta zapakuje go, aby był chroniony. Każdy tatuator ma swoje własne zalecenia dotyczące tego, jak długo należy nosić chustę – więc w razie wątpliwości zapytaj swojego artystę. Tak czy inaczej, będziesz musiał trzymać nowy atrament owinięty przez co najmniej kilka godzin, jeśli nie przez noc.