Kultura

12 feministycznych tatuaży, które krzyczą Girl Power

płonący stanik tatuaż

przez narniatattoos

Feminizm oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. Jednym ze sposobów opisania feministki jest ktoś, kto stara się rzucić wyzwanie tradycyjnym rolom płci i walczy o społeczną, monetarną i biurokratyczną równość obu płci.

Feministka działa na rzecz praw wszystkich, bez względu na rasę, pochodzenie etniczne, orientację seksualną, sytuację ekonomiczną czy tożsamość płciową. Feministki były kiedyś dyskredytowane za bycie "nienawidzące ludzi palniki do staników," który jest przedstawiony całkiem dosłownie w powyższej sztuce tatuażu.

Ale w rzeczywistości pochodzą ze wszystkich grup demograficznych, od samotnych matek po artystów estradowych wartych wiele milionów dolarów. W ciągu ostatnich kilku lat niektóre z najlepiej zarabiających celebrytów otwarcie mówiły o swoich feministycznych ideałach – w tym Beyoncé i Emma Watson – co ułatwiło kobietom ze wszystkich środowisk domaganie się swoich praw.

Feminizm umożliwił kobietom wyrwanie się z norm społecznych. Jesteśmy nawet w stanie zobaczyć ten postęp na rzecz równości w świecie tatuażu. Przed XXI wiekiem bardzo mały procent kobiet miał tatuaże, ponieważ powiedziano im, że ich ciała powinny pozostać czyste, a kobiety z tatuażami mogą'nie być eleganckim ani pięknym. Jednak dzięki feminizmowi kobiety przeciwstawiły się temu stereotypowi i udowodniły, że kobieta może mieć tatuaże i być kobieca, mądra i odnosząca sukcesy.

Tatuaże pozwoliły kobietom przejąć kontrolę nad własną tożsamością i pomogły im dać głos w zmieniającym się społeczeństwie'postrzeganie tego, jak kobieta powinna wyglądać i zachowywać się. W miarę upływu czasu możemy spodziewać się, że coraz więcej kobiet będzie nosiło tatuaże i miejmy nadzieję, że pewnego dnia dyskryminacja tatuaży stanie się przeszłością dla obu płci. W międzyczasie oto niektóre z naszych ulubionych tatuaży, które promują feminizm i podnoszą świadomość na temat powszechnej równości.

Tatuaż na nadgarstku Megan MassacrePatriarchat Alex Dusiciel TatuażWspaniały motyw kwiatowy autorstwa Berserk TattoosFeministyczny tradycyjny tatuażDamska bluza z kapturem Cryy Baby od Demi LoonKoi Fish Magda Stella TatuażBrak środków, brak tatuażuTatuaż Kły i Kwiat Kyle StacherSerce kobiece symbol tatuaż Rachel BaldwinDamska koszulka Where's the Food Vintage od Fifty5 ClothingFeministyczny nóż tatuaż Chelsea CzarnobylFeministyczne sushi rolki nie rolki płci tatuaż Julia SeizureGrrrl power tatuaż Victor aka Chili 8Lisa Simpson Sassy Suka TatuażDostępne na INKEDSHOP.COM: DamskieZniżka w sklepie z tuszem

Megan Massacre uosabia walkę o równość w tym tatuażu.