Ilustracje

Portrety z wykorzystaniem maleńkich figurek autorstwa Craiga Alana

Kalifornijski artysta Craig Alan tworzy wyjątkowe i niesamowite portrety, używając maleńkich postaci jako pikseli. W swojej realistycznej technice stworzył wizerunki Marilyn Monroe, Audrey Hepburn i Elvisa Presleya, a także Statuę Wolności.

Craig Alan urodził się w 1971 roku w San Bernardino w Kalifornii. Najwcześniejsze eksperymenty Craiga przybrały formę portretów ulicznych, przedsięwzięcia, które pomogło mu udoskonalić jego talent do replikowania postaci ludzkiej i dało początkującemu artyście poczucie autonomii ekonomicznej.

Jednak dopiero na drugim roku studiów na Uniwersytecie Mobile w Alabamie Craig zaczął energicznie kształcić się w sztuce. Mieszanka odmiennych wpływów i mediów jest wizualnie widoczna we wszystkich pracach Craiga, które świadczą o szerokiej wiedzy i docenieniu ludzkiej postaci. Kolekcje Craiga obejmują gamę od abstrakcyjnego ekspresjonizmu do nawiedzonego, graficznego realizmu, z których każda jest odzwierciedleniem unikalnej wizji jej twórcy.

Niewielka koncentracja na teatrze dodatkowo urozmaiciła rzemiosło Craiga, uzbrajając go w dodatkowe techniki makijażu i scenografii. To połączenie odmiennych wpływów i mediów jest wizualnie widoczne we wszystkich pracach Craiga, które świadczą o szerokiej wiedzy i docenieniu ludzkiej postaci oraz barwnego świata, jaki te istoty zajmują. Łącząc swoje umiejętności w wyszukane tekstury, odcienie i kompozycje, grafika Craiga ujawnia wyrafinowanie techniczne, a także wyszukaną wyobraźnię.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Referencja: Galeria win Sztuka i ramki