Ilustracje

Ilustracje Carne Griffiths

Urodzony w Liverpoolu w 1973 roku, Griffiths studiował ilustrację w Maidstone College of Art w 1992 roku, a po ukończeniu studiów został stypendystą uczelni w 1995 roku u współczesnego Dana Baldwina, co doprowadziło do tego, że później był kuratorem wystawy „Shynola” w Galerii Sztuki Candid w Islington w 1996.

Charakterystyczny, delikatny i ekspresyjny styl robienia znaków Carne Griffiths, wyraźnie pod wpływem artystów takich jak Leonardo Da Vinci i Paul Klee, rozwinął się z dwunastoletniej kariery projektanta haftu w Londynie po ukończeniu szkoły artystycznej.

W styczniu 2009 Griffiths wyprodukował kolekcję automatycznych rysunków na swoją pierwszą indywidualną wystawę zatytułowaną „Widzący” w Galerii 491 Leytonstone. Rysunki, oparte na automatycznym procesie, powróciły do ​​jego dawnych wpływów, były odejściem od formalności projektowania haftów, a w konsekwencji ponownie rozpaliły jego pasję do sztuki, a następnie stworzył projekt o nazwie 100sqft, w którym artyści, zarówno uznani, jak i wschodzące zostały zebrane, aby pokazać swoje prace obok siebie na wystawie zbiorowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową