Fotografia

35 uroczych zdjęć lisa

Co sprawia, że ​​ludzi tak pociągają urocze zwierzęta, nawet jeśli są dzikie? Jest to naturalna reakcja emocjonalna, czasami nazywana „syndromem Bambi”, która sprawia, że ​​ludzie chcą chronić i dbać o futrzane małe rzeczy, głównie dlatego, że wyglądają jak dzieci lub nam o nich przypominają. Wśród zwierząt egzotycznych lub dzikich, które chciałybyśmy trzymać jako zwierzęta domowe, lisy zajmują jedno z czołowych miejsc. Mają bogatą, miękką i piękną sierść o osobliwych odcieniach czerwieni, inteligentną mimikę i elegancką postawę. Jednak lisy są dzikie i niezależnie od ich uroczego wyglądu, daleko im do zwierząt domowych. Widząc je jako takie, najlepiej doceniają je zdjęcia lisów.

Snieżny Lis

Śliczny rudy lis

Jedną z najczęstszych ras lisów na półkuli północnej jest lis rudy, chociaż lis szary, lis polarny i inne rasy lisów często występują również w różnych regionach. Jedną z bardziej atrakcyjnych wizualnie odmian jest lis albinos – całkowicie białe zwierzę o niesamowitej sierści. Ludzie postrzegają to jako cudowne dziecko natury, ale to zwierzę jest w rzeczywistości wynikiem wady genetycznej. Mimo to urok i urok lisów są powszechnie doceniane i kochane.

Słodkość lisa lub chęć utrzymania udomowionego lisa w naszych domach to pojęcie naszego wieku. Przez bardzo długi czas, w historii, lis był uważany za wroga i tak traktowany. Był to najgorszy koszmar rolnika, zwłaszcza w trudnych latach, ponieważ leśne stworzenie wyrobiło sobie nawyk schodzenia na farmy i jedzenia kurczaków i innych małych zwierząt gospodarskich. Musiał przetrwać i właśnie z powodu tej historycznie udowodnionej cechy lis jest obecnie jednym z najbardziej przystosowalnych zwierząt w środowiskach miejskich. Nawet jeśli jego istota jest nadal dość barbarzyńska.

Będąc inteligentnym, ciekawskim, odpornym i bezczelnym, lis wyrósł na symbol w wielu kulturach, zwykle traktowany jako synonim „przebiegłości” i „oszustwa”, podczas gdy w niektórych wierzeniach ludowych był uważany za magiczne zwierzę, posiadające szczególne duchowe moce . Często się mówi – przebiegły lub sprytny jak lis, albo jest prawdziwym lisem, czyli to samo. Lis może być również atrybutem atrakcyjnej kobiety, ale najogólniejszym pomysłem na charakter lisa jest szybkie myślenie i umiejętność szybkiego wyjścia z trudnych sytuacji.

Posiadanie lisa zwierzaka

Posiadanie lisa domowego jest trudne. Jest to w większości nielegalne i nigdy nie zaleca się oswajania dzikiego lisa, ponieważ zachowa on swoją dziką naturę, mimo że nauczy się żyć wśród ludzi. Udane eksperymenty przeprowadzono w udomowieniu lisa, który zmienia naturę zwierzęcia przez pokolenia na poziomie genetycznym, na Syberii w Rosji. Jednak te jedyne prawdziwe lisy domowe są drogie i trudne do zdobycia.

Uwiedziony słodkością, wiele osób pragnie trzymać w domu miniaturowe rasy lisów, takie jak Fennec Fox, ale rzadko kiedy jest to naprawdę dobry pomysł. Dolna linia jest taka – do selekcji zwierząt należy podchodzić z najwyższą starannością i dbałością o prawdziwy charakter zwierzęcia, niezależnie od gatunku.

Niestety w niektórych rejonach świata wciąż poluje się na lisy dla ich futra, ale trend ten powoli zanika.

Wreszcie miłośnikom lisów nie brakuje radości ze swojego ulubionego zwierzęcia. Oto wybór 35 zdjęć lisów i grafik inspirowanych lisami, aby uczcić to niesamowite zwierzę z rodziny psów!

 

 

 

Zdjęcia Lisa

 

Mistrz tajemnic

 

Pozowanie

Zdjęcia Lisa

 

Zdjęcia Lisa

 

Zdjęcia Lisa

 

Zdjęcia Lisa

 

Ładny chłopiec

 

Renard arctique / Lis polarny (Alopex lagopus)

 

 

 

Zdjęcia Lisa

 

Zdjęcia Lisa

 

Lis polarny

 

 

 

 

Dzień Złego Futra (Żegnaj zima, która nigdy nie nadeszła)

 

Foxy Love: Szczęśliwe walentynki

 

Pierwszy śnieg Lisa

 

Lis skaczący

 

Skupienie

 

Lustro

 

Zdjęcia Lisa