Artyści tatuażu

Jak odróżnić dobry tatuaż od złego tatuażu

Osobom spoza branży tatuażu może być trudno stwierdzić, czy tatuaż jest zły. Wierz lub nie, ale wielu ludzi nie't wiedzą, że ich tatuaż jest kiepsko wykonany. Jednak dla tych z Was, którzy chcą mieć pewność, że udają się do artysty o odpowiednich kwalifikacjach artystycznych i technicznych, czas na naukę od ekspertów z INKED. My'zawęziliśmy nasze 9 najlepszych sposobów na stwierdzenie, czy tatuaż jest dobry, czy zły — i my'podałem szczegółowe przykłady każdej kategorii. Zajrzyj do naszego szczegółowego przewodnika w galerii poniżej i daj nam znać, czy masz dobre oko na wykrywanie złego atramentu w sekcji komentarzy na Facebooku. 

@stevebutchertattoos

@stevebutchertattoos

1. Nasycenie 

Dobry tatuaż powinien mieć w pełni nasyconą czerń, kolor i cieniowanie. Kiedy się zagoi, nie powinno'nie mogą być luki lub kształty w tatuażu, które wskazują, że był?'t poprawnie wypełniony. 

@samtaylortattoos

@samtaylortattoos

2. Praca liniowa

Linie tatuażu powinny być ostre, proste i spójne w całym tatuażu. Kręte linie są ogromną oznaką niedoświadczonego artysty.

@pirojenko_tattoo

@pirojenko_tattoo

3. Kompozycja

Kompozycja odnosi się do przepływu różnych elementów w obrębie tatuażu. Różne aspekty tatuażu powinny płynnie do siebie pasować, a doświadczony artysta musi zrozumieć, jak zaaranżować różne elementy tatuażu.

@jakconnollyart

@jakconnollyart

4. Uzdrowienie

To, jak goi się tatuaż, jest ogromnym wskaźnikiem dobrego tatuażu w porównaniu z złym tatuażem. Jeśli tatuaż blizny, rozerwanie lub wypadnięcie ze skóry – to'to zły tatuaż?.

@ sararosacorazon.art

@ sararosacorazon.art

5. Umieszczenie

to nie'Nie trzeba eksperta, aby stwierdzić, czy tatuaż jest krzywy, ale wiele osób spoza branży może nie rozpoznać zasad dotyczących umieszczania. Po pierwsze, jeśli tatuaż jest twarzą, zawsze powinien być skierowany w stronę ciała, a nie z dala. Po drugie, tekst powinien pojawić się do góry nogami dla użytkownika. Po trzecie, nigdy nie należy umieszczać małego tatuażu na środku dużego płótna. 

@mattjordantattoo

@mattjordantattoo

6. Kontrast

Tatuaż wymaga różnych odcieni, aby wyglądał wielowymiarowo i by wyskakiwał ze skóry. Jeśli tatuaż ma zły kontrast, będzie wyglądał na płaski i wyblakły.

@popotattoo

@popotattoo

7. Proporcja

Twarze i części ciała mogą być bardzo trudne, ponieważ jeden zły ruch może zepsuć idealnie dobry rysunek. Stworzenie realistycznego portretu wymaga lat praktyki, więc zwerbuj najlepszych z najlepszych do tego zadania. 

@victor_chil

@victor_chil

8. Szczegóły

Szczegóły mogą bardzo szybko zamienić przeciętny tatuaż w niezwykły tatuaż. Chcesz poczuć się, jakbyś mógł przesuwać palcami po tatuażu i czuć każdy szczegół — czy to fakturę włosów, czy konsystencję oczu. 

@chasetafoya

@chasetafoya

9. Czytelność

Wreszcie, ale nie mniej ważne, powinieneś być w stanie spojrzeć na swój tatuaż i dokładnie wiedzieć, co to jest i co mówi. Jeśli spojrzysz na tatuaż i powiesz do siebie, "co to jest?" to prawdopodobnie nie jest zbyt dobry tatuaż.