Artyści tatuażu

Jak dbać o nowy tatuaż

Niezależnie od tego, czy wykonasz tradycyjny tatuaż, portret realistyczny, czy mikroelement — pielęgnacja po zabiegu będzie istotną częścią procesu tatuażu. Po wykonaniu tatuażu, a artysta lub sklep wykonał swoją część, aby upewnić się, że proces był zarówno bezpieczny, jak i higieniczny, przekazują panowanie tobie i staje się to twoją odpowiedzialnością. Dlatego, aby zagwarantować, że zarówno tatuaż, jak i całe ciało pozostawi proces gojenia zdrowy i szczęśliwy, my'stworzyłem przewodnik, jak dbać o nowy tatuaż. Przechodzimy przez etapy opieki pooperacyjnej i rozkładamy niektóre z największych nakazów i nie'tak. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem poniżej i daj nam znać, czy przyda się do Twojego nowego tatuażu!

20140317_171221

Jeden z "Najnowsza" technologia tatuażu to chusta, która zdaniem wielu artystów zrewolucjonizowała grę w pielęgnacji. Jest określany jako Saniderm, Tegiderm lub Second Skin – w zależności od marki, którą wybierze Twój artysta.

Jeśli ty lub twój artysta chcecie użyć Saniderm do świeżego tatuażu, poproś go o nałożenie go na siebie lub ściśle postępuj zgodnie z instrukcjami. Chcesz mieć pewność, że nie ma pęcherzyków powietrza ani sposobów, w jakie bakterie mogą przeniknąć przez świeży tatuaż.

Dublin-Ink-WIP2

Po prawidłowym nałożeniu folii pozostaw ją na czas zalecany przez tatuatora. Będzie się to różnić w zależności od artystów i w zależności od rozmiaru lub lokalizacji tatuażu, jednak standardem jest od 36 do 48 godzin. 

dzień1.2

Podczas procesu gojenia pod folią gromadzą się atrament i inne płyny. Nie spuszczaj płynu, chyba że planujesz całkowicie usunąć folię. Jednak płyn nie zaszkodzi Twojemu nowemu tatuażowi, jeśli nie zostanie naruszony.

Po upływie tego czasu powinieneś być w stanie usunąć film i mieć prawie całkowicie wygojony tatuaż. Być może będziesz musiał okresowo nakładać cienką warstwę bezzapachowego balsamu, ale tak się nie stanie't musi radzić sobie z obieraniem lub zrzucaniem.  

Krwawy-tatuaż-owijka

Jednak nie każdy chce używać produktu takiego jak Saniderm do swojego tatuażu i nadal jest to całkowicie w porządku. Ale w przypadku tradycyjnej metody pielęgnacji tatuażu jest jeszcze kilka kroków i ważne jest, aby były one prawidłowo przestrzegane.

107119_a

Najpierw zostaw ci bandaż'są podawane przez artystę na kilka godzin lub przez całą noc. Każdy artysta będzie miał inne zalecenia dotyczące tego, jak długo należy pozostawić bandaż, w zależności od tego, kiedy i gdzie się wytatuowałeś. 

po tuszu-2

Wtedy, gdy ty'Po zdjęciu bandaża delikatnie umyj świeży tatuaż łagodnym, bezzapachowym mydłem i osusz tatuaż ręcznikiem. Ręczniki papierowe i chusteczki higieniczne nie są zalecane, ponieważ ich włókna mogą utknąć w tatuażu. Po oczyszczeniu tatuażu nałóż cienką warstwę maści pielęgnacyjnej. Powinieneś używać maści pielęgnacyjnej przez pierwsze 48 godzin, używając tylko małych kropelek co kilka godzin.

BALSAM DO CIAŁA-1

Po upływie 48 godzin przejdź do stosowania łagodnego, bezzapachowego balsamu. Proszę pamiętać, że jeśli chodzi o pielęgnację, mniej znaczy więcej, a zbyt duża ilość balsamu może prowadzić do podrażnień. 

bez swędzenia

Podczas procesu gojenia zauważysz swój strup tatuażu i zaczniesz swędzieć. Nie swędź, nie drap ani nie kłuj gojącego się tatuażu. Poważnie, może to trwale uszkodzić tatuaż i wymagać korekty. 

61-TKSWRAML._SY355_

Po drugie, podczas procesu gojenia tatuaż jest zasadniczo otwartą raną, dlatego nie należy'nie pozwalaj nikomu dotykać twojego tatuażu. Należy unikać samodzielnego dotykania tatuażu, zwłaszcza jeśli masz brudne ręce.

ci-sono-pianeti-senza-un-sole

Podczas procesu gojenia postaraj się unikać ekspozycji na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. NIE MOŻNA nałożyć kremu przeciwsłonecznego na gojący się tatuaż, dlatego w celu ochrony atramentu należy go zakryć.

F2511

Co być może najważniejsze, za wszelką cenę unikaj pływania. Niezależnie od tego, czy jest to basen, ocean czy wanna z hydromasażem – chemikalia i bakterie w otwartej wodzie mogą prowadzić do infekcji, a nawet śmierci. Po zakończeniu gojenia tatuażu pływanie nie stanowi problemu, jednak podczas procesu należy pozostać suchym.

JAMIE_UZDROWIONE

Wreszcie, ale nie mniej ważne, to jest't tyle rad, ale lekcja na temat tatuaży świeżych kontra uzdrowionych. Twój tatuaż będzie wyglądał nieco inaczej, gdy zostanie zagojony, a gdy jest zupełnie nowy, a to nie'nie znaczy, że twój artysta zrobił coś złego. Świeże tatuaże nie są dokładnym odzwierciedleniem wyglądu tatuażu, ponieważ na skórze znajduje się pigment, który dodaje kontrastu lub wyrazistości, podczas gdy pigment wygojonego tatuażu znajduje się całkowicie pod pierwszym poziomem skóry. Należy również pamiętać, że niektórzy artyści tatuażu nieznacznie manipulują swoimi zdjęciami (lub w niektórych przypadkach znacznie), aby zwiększyć kontrast tatuaży, więc te tatuaże nie'T "Muzyka pop" tak samo osobiście, jak się wydaje w mediach społecznościowych.

duma-kanadyjska-w-formie-atramentu-1-zdjęcia-2

Co myślisz o tym przewodniku po pielęgnacji tatuażu? Nauczyłeś się czegoś nowego? Daj nam znać w sekcji komentarzy na Facebooku.