Architektura

Rezydencja w Chestnut Hill

Zlokalizowana w Brookline w stanie Massachusetts amerykańskie firmy architektoniczne OMA i A+SL Studios zaprojektowały rezydencję Chestnut Hill, która została wybudowana w 1983 roku..

Poszerzono przestrzenie wewnętrzne i podwyższono sufity. Nowa sypialnia główna i dodatkowe pokoje rodzinne zapewniają niezbędne miejsca dla pary i ich małych dzieci. Utworzono nowy pasaż wzdłuż strony południowej, łączący salon, jadalnię, kuchnię i pokoje rodzinne ze ścianą okien o wysokich parametrach, aby wyeksponować miejsce duszpasterskie z wnętrzem i doświetlić pomieszczenia naturalnym światłem. Okleiny i drewno liściaste z certyfikatem NFC zastosowane na szafkach, podłogach, ścianach i zabudowach nadają nowemu domowi ciepło i poczucie naturalnych materiałów.

Powstały schemat wykorzystuje nawisy oryginalnego okapu domu, aby zapewnić pasywną oszczędność energii: przy użyciu szczegółowego modelu cyfrowego obliczono wymiary nawisów w różnych miejscach, aby umożliwić przenikanie ciepłego światła słonecznego w zimie, gdy kąt słońca jest niski, i zapewnić cień latem, kiedy kąt jest wysoki. Studnia geotermalna wspomaga ogrzewanie i klimatyzację, pompując ciepło do i z gruntu w razie potrzeby. Systemy oszczędzania energii nadzorują oświetlenie, zasilanie, urządzenia i media sieciowe. Zielony dach łagodzi zapotrzebowanie na ogrzewanie i chłodzenie, jednocześnie utrzymując odpływ burzowy na miejscu.

Szanując geometrię i oszczędzanie energii oryginalnej konstrukcji, fajny współczesny dodatek usuwa dom tej rodziny z sieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową