Architektura

Rezydencja przy Caruth Boulevard

Architekt z Dallas, Tom Reisenbichler, zaprojektował Caruth Boulevard Residence, nowoczesny dom LEED Gold w Dallas w Teksasie, USA.

Ten dom ma na celu udowodnienie, że nie są ekskluzywne. Zintegrowany ciasno z dużymi, kultowymi drzewami na terenie, dom ten wykorzystuje tradycyjne proporcje domu, aby wtopić się w otoczenie. Poziome linie projektu łączą dom z ziemią, podczas gdy dach i balkon sięgają do drzew, czyniąc je integralną częścią domu.

Koncepcje projektowe podkreślają rozrywkowy styl życia właściciela / architekta, z otwartymi planami, które integrują przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną. Pierwszy poziom wykorzystuje centralny rdzeń (drewnianą skrzynkę) jako główny element organizacyjny, wokół którego przepływają przestrzenie publiczne. Ten zaprojektowany w LEED Gold dom oferuje wiele zrównoważonych strategii, od fotowoltaicznych paneli słonecznych i materiałów pochodzących z recyklingu po rodzime rośliny, które są odporne na suszę, każdy szczegół zrównoważonego rozwoju jest uwzględniony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową