Architektura

Prywatny dom w Herzliya Pituah

Zaprojektowany przez Oded & Elizabeth Tal Architects, rezydencja została zbudowana na długim, wąskim widoku o powierzchni 800 m2 w mieście Herzliya Pituah w pobliżu Morza Śródziemnego.

Dom składa się z czterech poziomów: w całości podpiwniczony z salą kinową i trzema sypialniami, parter z basenem w tylnym ogrodzie, pierwsze piętro z czterema sypialniami z łazienkami, a na poddaszu pod sklepionym dachem sypialnia główna ze słonecznym balkonem . Kubatura domu jest podzielona na przednią i tylną bryłę z elementem łączącym zakrzywione szklane ściany zamykające okrągłe schody i trzypiętrową pustkę nad jadalnią. Przez pustkę przechodzą dwa mosty łączące dwa bloki na wyższych piętrach.

Zewnętrzna część jest wykończona białym stiukiem z akcentami ciemnoszarych pasków z kamienia wulkanicznego. Wszystkie otwory są podwójnie oszklone zielonym szkłem przeciwsłonecznym i obramowane czarnym aluminium. Podłoga wewnętrzna wykonana jest z białego kamienia o wymiarach 1,0 x 1,0 m, aw łazienkach zastosowano różne teksturowane kamienie w odcieniach szarości. Drzwi wewnętrzne, grille AC i wbudowane światła są w kolorze czarnym, co kontrastuje z białymi ścianami. Wszystkie meble są bardzo kolorowe na tle neutralnych powierzchni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową