Architektura

Kamienice w Brighton

Zlokalizowany w Brighton w Australii i zaprojektowany przez Martin Friedrich Architects projekt Brighton Townhouses składa się z dwóch wspaniałych prywatnych rezydencji z jasnymi wnętrzami.

„W dzisiejszym świecie, mimo że pomieszczenia wewnętrzne wymagają wygodnego i być może luksusowego stylu życia, wiele osób nie chce już ani nie potrzebuje konserwacji dużych ogrodów. Te dwie kamienice w zamożnej dzielnicy Bayside w Melbourne zostały zaprojektowane jako idealna odpowiedź na ten styl życia.

Minimalistyczny, współczesny design tych kamienic w Brighton obejmuje przestronne salony/jadalnie otwierane za pomocą przesuwanych drzwi, które umożliwiają pełne otwarcie na dziedzińce artystów z otaczającymi basenami.

Główne obszary wejściowe otwierają się na całkowicie przeszkloną ścianę zorientowaną na widok basenu poza nią. Jednak kluczową cechą tej przestrzeni są wolnostojące, rzeźbiarskie okrągłe schody przekraczające wszystkie trzy poziomy z dużym okrągłym świetlikiem zalewającym wnętrze naturalnym światłem.

Budynek wykończony jest na zewnątrz w minimalistycznej palecie czystego białego tynku z białymi żaluzjami z przodu iz tyłu, zapewniającymi prywatność od sąsiedniej kamienicy i przełamującym proste kształty wspornikowych form prostopadłościennych. Wewnątrz ciemnoszara podłoga z europejskiego dębu, marmur Pietro Grigio i dywan w kolorze norki kontrastują z białymi ścianami i dodają ciepła i bogactwa. Kolor podłogi jest powtarzany w indywidualnie zaprojektowanych szafkach we wszystkich domach, w tym w kinie i gabinecie. Czyste białe wnętrze jest dodatkowo podkreślone żywymi kolorami grafiki.

Na pierwszym piętrze 3 przestronne pokoje mają dostęp do prywatnych łazienek, chodzić w szatach i prywatnych balkonach. Są one połączone chodnikiem galeriowym z ciągłym świetlikiem biegnącym na całej długości. Ten świetlik jest podzielony na 8 przeszklonych sekcji, a światła w każdej sekcji wystają na obrazy poniżej.

W piwnicy z naturalnym światłem wpadającym ze świetlika 3 poziom wyżej mieści się kino, piwnica, sala gimnastyczna oraz garaż na 5 samochodów z obrotnicą.”

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową