Architektura

Instytut Zdrowia Skóry Obagi

Architekci Horst zaprojektowali The Obagi Skin Health Institute w Laguna Beach w Kalifornii – butikowy obiekt medyczny, handlowy i edukacyjny.

Dwie główne ściany ze srebrnego trawertynu porządkują przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną, jednocześnie odzwierciedlając subtelne, cielesne kontury skóry. Naturalne światło wpada do wnętrz przez ciągłe szczeliny, w których ściany stykają się z płaszczyznami sufitu. Nieustanny taniec światła i cienia na kamiennych ścianach tworzy to, co Le Corbusier określił kiedyś jako „prawidłowe i wspaniałe, form zebranych w świetle.

Wybór materiałów odzwierciedla zainteresowanie zarówno trwałością, jak i ponadczasowością. Niewypełnione srebrne ściany z trawertynu, choć nadane w tym projekcie zdecydowanie nowoczesnego wyrazu, kojarzą się również z klasyczną architekturą sięgającą czasów rzymskich, odzwierciedlając ponadczasowe zainteresowanie zdrowiem i urodą. Deski drewniane składają się z trwałej i niewymagającej konserwacji kompozycji włókien drewnopochodnych i żywic termoutwardzalnych. Miękkie, ciepłe w dotyku drewniane deski tworzą zmysłowe zestawienie z kamieniem. Gładkie, integralnie zabarwione ściany stiukowe są bardziej neutralną tkanką łączącą między ścianami z kamienia i desek drewnianych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową