Architektura

Hiszpański Dom przez A-cero

Architekci z A-cero zaprojektowali ten dom o powierzchni 18 300 stóp kwadratowych w hiszpańskim mieście Pozuelo de Alarcon. Koncepcja tej rezydencji opiera się na stylizowanych, poziomych kształtach, które dominują w kubaturach. Mnogość linii użytych w projekcie daje spektakularny efekt.

Chociaż jest to dom dwupoziomowy, ma trzy użyteczne piętra: piwnicę, parter i górny poziom. W piwnicy znajduje się strefa rozrywki z salą gier, gabinetem masażu, piwnicą z winami, siłownią, teatrem, Txoko i innymi udogodnieniami. Pomieszczenia socjalne, takie jak salon i jadalnia, ale także prywatne sypialnie i łazienki znajdują się na parterze. Tutaj również znajduje się biuro i kryty basen. Na piętrze znajduje się pracownia malarska z naturalnym światłem.

Ogród jest ważną częścią projektu, ponieważ w naturalny sposób wtapia się w dom ze względu na pochyłość terenu. Architekci użyli materiału techlam do wnętrz i na zewnątrz (taras przy basenie i taras), aby zapewnić ciągłość przestrzeni. Ogród zawiera wiele japońskich elementów dekoracyjnych, które tworzą dobry kontekst dla kształtu rezydencji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową