Architektura

Dom z widokiem na pole

Blaze Makoid Architecture zaprojektował dom Fieldview w East Hampton w stanie Nowy Jork.

Położony na płaskiej, jednoakrowej działce flagowej z sąsiadami w pobliżu podwórek frontowych i bocznych, ten dom o powierzchni 4000 stóp kwadratowych jest skonfigurowany z trzech głównych części ułożonych w literę „C”, które otaczają rozległy, południowy widok sąsiedniego rezerwatu rolnego. Ten widok stanowi tło dla przeplatanej kompozycji przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych.

Do wejścia przez przeszkloną pustkę w północnej części domu prowadzi podwyższona, kamienna ścieżka, pod przesadnie oświetlonym baldachimem. Foyer wejściowe, na końcu odkrytego basenu, oddziela przestrzeń publiczną po lewej stronie i prywatne, dwupiętrowe skrzydło sypialni po prawej stronie.

Otwarta kondygnacja zawiera salon, jadalnię i kuchnię ciągnącą się wzdłuż centralnego patio. Duże połacie szkła skierowanego na południe pomagają rozpuścić relacje między wnętrzem a zewnętrzem, podczas gdy bardziej selektywna strategia szklenia umieszcza poszczególne okna w głównie solidnych ścianach północnych, wschodnich i zachodnich, które zapewniają prywatność podczas modulowania temperatury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę internetową